TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Деноноќни тестирања и карантин: Кина пред нов бран зараза од индиската варијанта

360 степени - 10.06.2021

Пекинг побара патниците од десетици земји да поминат две недели во карантин под надзор на работодавачот пред да пристигнат во Кина. Кога ќе пристигнат, пак, патниците мора да бидат во карантин уште најмалку две недели, а понекогаш и подолго и под ...

Делта варијантата го проби кинескиот ѕид, милиони се пред карантин

Вечер Прес - 10.06.2021

Најновите случаи на инфекција се откриени во градот Гуангжу, главниот град на провинцијата Гуангдонг. Властите сметаат дека Делта варијантата е виновна за новите случаи на инфекција. Тоа е варијанта која однесе многу животи во Индија Една година ...