TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Apple“ го престигна „Samsung“ по продажбата на телефони за прв пат од 2016-та

Денар - 23.02.2021

„Samsung“ со години доминира на пазарот на паметни телефони. Со оглед на тоа што произведува широк спектар на телефони, од премиум до буџетски сегмент, доминацијата на јужнокорејската компанија не е изненадување.

Apple ќе го замени iPad Mini со iPhone Fold?

Телефони.мк - 23.02.2021

Најновите шпекулации поврзани со претстојните уреди на Apple се поврзани со наводните планови за замена на таблетот iPad Mini со iPhone Fold. Бидејќи iPhone Fold со споен екран ќе има големина од околу 8 инчи повеќе ќе нема потреба од мал таблет ...

За прв пат по 2016 iPhone е најпродаван во едно тримесечје

IT.mk - 23.02.2021

iPhone е најпродаван телефон во последните три месеци од 2020. Ова се нема случено од 2016, кога телефоните на Apple последен пат подобро се продаваа од телефоните на Samsung. Apple успеа да ја зголеми својата продажба во однос на претходната година ...

iPhone најпродаван во Q4 2020 за прв пат после 5 години

Телефони.мк - 23.02.2021

iPhone бил најпродаван смартфон во последниот квартал од 2020 година. 2016 година беше последната година кога Apple можеше да се пофали со најпродавани смартфони, а сега е ист случај. Успехот на компанијата од Купертин се должи на 5G достапноста и ...

Apple го престигна Samsung во продажбата на телефони, прв пат по 2016 година

Кумановски м. - 24.02.2021

Samsung со години доминира на пазарот на паметни телефони. Со оглед на тоа што произведува широк спектар на телефони, од премиум до буџетски сегмент, доминацијата на јужнокорејската компанија не е изненадување.

Apple ја врати круната на пазарот на паметни телефони

Локално - 23.02.2021

Apple продал повеќе паметни телефони во четвртиот квартал од 2020 година од која било друга компанија на пазарот, според компанијата за истражување на пазарот „Гартнер“, цитирана од „Си-Ен-Би-Си“.

iPhone 13 Pro 5G рендери: 5G и ProMotion екран

Телефони.мк - 22.02.2021

Изгледа дека Apple ќе ги задржи големините на екраните и кај новите модели: 5.4-инчен iPhone 13 mini, 6.1-инчен iPhone 13, 6.1-инчен iPhone 13 Pro, и 6.7-инчен iPhone 13 Pro Max. Apple наводно ќе ја стопира продукцијата на iPhone 12 mini поради ...