TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Здраво Марк, Карло овде...“ - Анчелоти пријатно изненади заразен фан на Евертон (ВИДЕО)

Gol.mk - 27.03.2020

По лошите резултати под водство на Марко Силва, челните лица на Евертон се решија за нов предводник да го именуваат Карло Анчелоти, а по сè изгледа го направија вистинскиот потег. Искусниот италијански стратег за многу краток период успеа да го ...

Младата ѕвезда на Арсенал: Не ме интересира Реал Мадрид

Спортски - 26.03.2020

Младиот напаѓач на Арсенал, Габриел Мартинели не е заинтересиран да се пресели во шпанскиот гигант Реал Мадрид. Мартинели оваа сезона блесна во дресот на Арсенал и покажа дека има потенцијал да биде еден од најдобрите напаѓачи во иднина.

ВИДЕО: Големиот Анчелоти, му се јави на навивач заразен со КОВИД-19

Sport M - 26.03.2020

Италијанскиот стратег Карло Анчелоти ја воодушеви англиската јавност откако му се јави на навивач на Евертон заразен со коронавирус и во повикот му даде поддршка во овие тешки моменти. -Здраво Марк, како си.

Анчелоти ги изненади навивачите на Евертон (ВИДЕО)

SportMedia - 26.03.2020

Тренерот на Евертон, Карлос Анџелоти со самото доаѓање во овој клуб направи вистинска еуфорија. Клубот од Ливерпул не очекуваше да биде преВземен од така големо фудбалско име, па сега навиачите се воодушевени.

Анчелоти му го разубави денот на навивач на Евертон: „Ало, Карло е…“ (ВИДЕО)

Екипа - 26.03.2020

Именувањето на Карло Анчелоти на клупата на Евертон со воодушевување беше дочекано од навивачите на клубот. Освен што Евертон се врати на победничките патеки, Анчелоти се потруди да направи уште еден одличен гест поради што собра дополнителни ...

Анчелоти е невиден цар: Пријатно изненади фан на Евертон кој е заразен од КОВИД19

Спортклуб - 26.03.2020

Ангажманот на Карло Анчелоти во Евертон беше прифатено како воодушевување кај навивачите, со оглед на неговот искуство и низата трофеи кои ги има освоено во повеќето екипи каде менаџираше во минатото.

Убав гест на Италијанецот, Анчелоти изненади фан на Евертон! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 26.03.2020

На овој искусен стручњак не му треба(ше) многу за да ги освои симпатиите на навивачите на Евертон и фановите ширум светот. Именувањето на Карло Анчелоти на клупата на премиерлигашкиот клуб беше прифатено со одушеување, навивачите од Ливерпул не ...

Евертон го договори првото засилување

Sport M - 26.03.2020

Иако во светот на фудбалот во моментов има пауза поради пандемијата на коронавирус, многу екипи веќе работат напорно за да договорат засилување за наредната сезона. Така, челниците на Евертон договорија засилување од Лил, а тоа е дефанзивецот ...

Има сомнежи дека и мечот Ливерпул – Атлетико бил „биолошка бомба“

Спортманија - 26.03.2020

По присуството на 3.000 шпански фанови во Ливерпул, Коронавирусот се прошири во двете земји. Не само дуелот на Аталанта и Валенсија во Милано, туку и мечот Ливерпул – Атлетико Мадрид, кој се играше со публика, придонел за ширење на Коронавирусот.

Кен останува во Евертон без оглед на ужасната сезона

Sport M - 26.03.2020

Италијанскиот фудбалер Моизе Кен ќе остане во Евертон следната сезона, пренесува „Ливерпул ехо“. Младиот 20-годишен напаѓач пристигна во редовите на Евертон минатото лето од Јувентус за 27 милиони евра, но досега игра катастрофална сезона.

Евертон го договорил првиот трансфер

Макфакс - 26.03.2020

Фудбалскиот клуб Евертон го договорил првиот трансфер за наредната сезона. Нов играч на тимот што го предводи Карло Анчелоти ќе биде Бразиелцот Габриел дос Сантош Магалаеш. Евертон договориле соработка со одбранбениот фудбалер до 2025 година.

Евертон го договориле првиот трансфер

MTM - 26.03.2020

Фудбалскиот клуб Евертон го договорил првиот трансфер за наредната сезона. Нов играч на тимот што го предводи Карло Анчелоти ќе биде Бразиелцот Габриел дос Сантош Магалаеш. Евертон договориле соработка со одбранбениот фудбалер до 2025 година.