TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роман Грожан со јави од болница: Добро сум, „Hallo“ системот ме спаси (видео)

OhridNews - 30.11.2020

Пилотот на Хас, Роман Грожан, имаше многу среќа при ударот со сопствениот болид во заштитниот ѕид, на стартот од трката за големата награда на Бахреин. Грожан остана присебен и одма излезе, а, болидот комплетно изгоре за 32 секунди.

Како Грожан преживеа 27 секунди до пеколот

SportMedia - 30.11.2020

Ромeн Грожан, возачот на Формула 1, имаше страшен судар на денешното ГН во Бахраин, неговиот болид летна во ограда и експлодираше. Тој брзо, без поголеми повреди успеа да излезе од болидот, по што беше пренесен во болница.

Грожан се јави од болницата: Заштитниот ореол е најдобрата работа што ја воведе Ф1

TopSport - 30.11.2020

Возачот на тимот Хас, Роман Грожан, со видео-порака се обрати од болницата во Бахреин. Грожан мораше да биде хоспитализиран, поради повредите со кои се здоби во страотниот инцидент, на почетокот на трката за Големата награда на Бахреин.

Игра на судбината: Животот на Грожан го спаси работата за која сметаше дека е непотребна

Спортклуб - 30.11.2020

Ромен Грожан помина без сериозни повреди откако неговиот автомобил експлодираше на почетокот на трката за Големата награда на Бахреин. Неколку часа по несреќата, Грожан се јавил од болницата.

Игра на судбината: Животот на Грожан го спаси нешто што тој го сметаше за непотребно (ВИДЕО)

Sport M - 30.11.2020

Ромен Грожан помина без сериозни повреди откако неговиот автомобил експлодираше на почетокот на трката за Големата награда на Бахреин. Неколку часа по несреќата, Грожан се јавил од болницата.

Луис Хамилтон шампионски во Бахреин, тежок инцидент за Грожан! / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас - 30.11.2020

Победник на драматичната трка за Големата награда на Бахреин е Луис Хамилтон. Британецот славеше пред двоецот на Red Bull, Макс Верстапен и Александар Албон Трката заврши зад безбедносното возило откако на три круга до крајот се запали моторот на ...

Се огласи Грожан: „Хало системот“ е една од најдобрите работи воведени во Ф1

Спортски - 30.11.2020

На вчеашната трка за Големата награда на Бахреин, возачот на Хас Роман Грожан имаше страшна несреќа. Болидот на Грожан се преполови и се запали, а за среќа тој со помош на стујардите кои имаа брза реакција успеа да излезе од болидот и помина со ...

Судирот на Грожан се случил со брзина од 221 км/ч

Опсервер - 30.11.2020

Манама, 30 ноември 2020 () – Формула 1 тимот Хас сподели информации за здравствената состојба на Ромен Грожан, кој вчера имаше сериозна несреќа на почетокот на трката за Големата награда на Бахреин.

Се спаси жив да не изгори во болидот, а сега се јави со порака од болница (Видео)

Спортманија - 30.11.2020

Францускиот возач имаше неверојатна среќа Луис Хамилтон победи на трката за Големата награда на Бахреин, но најважно од се беше како Ромејн Грожан успеа да се спаси во стравичната несреќа која се случи во првиот круг од трката.

Се огласи Грожан од болница: „Ех да не беше ‘хало-системот’…“ (ВИДЕО)

Екипа - 29.11.2020

Французинот Ромен Грожан се чувствува добро по страотниот инцидент на трката за Големата награда на Бахреин. Возачот на Хас ќе остане во болница поради повредите добиени на оваа трка, огласувајќи се преку видео-порака до сите свои фанови и ...

ВИДЕО: Секунди го делеа Грожан од смрт, а сега се јави од болница

Sport M - 29.11.2020

– Здраво на сите. Само сакав да ви кажам дека сум ОК. Добро не баш целосно ОК. Ви благодарам на сите за пораките. Да не беше „хало“ системот (заштитникот на кокпитот), една од најдобрите работи воведени во Ф1 овие годни, веројатно немаше да бидам ...

Грожан: Да не беше „хало“ системот немаше да бидам тука (ВИДЕО)

+инфо - 29.11.2020

Французинот имаше среќа бидејќи можеше да мине многу полошо од ударот, но и од пожарот кој потоа се појави, а сега ќе мора да се рехабилитира од повредите кои му се детектирани. Ромен Грожан ги преплаши своите колеги и Формула 1 фановите со ...

Грожан отпоздрави од болницата и откри што му го спасило животот (Видео)

Дерби - 29.11.2020

Ромен Грожан ги преплаши своите колеги и Формула 1 фановите со страшниот инцидент на патеката во Бахреин, а вечерва стана јасно дека возачот на Хас ќе остане во болница поради изгорениците кои ги заработил.

(ГАЛЕРИЈА и ВИДЕО) Победа на Хамилтон во Бахреин, тешка несреќа на Грожан, Строл заврши на покрив – изјави

Нетпрес - 29.11.2020

Светскиот првак во класата Формула 1, Британецот Луис Хамилтон од тимот на Мерцедес е победник на трката за Големата награда на Бахеин која ја одбележа една од најтешките несреќи во ова натпреварување последните години.

Се огласи Грожан од болница: Да не беше „хало“ системот… (ВИДЕО)

Дриблинг - 29.11.2020

Ромен Грожан имаше страотен инцидент на трката за ГН на Бахреин, возачот на Хас ќе остане во болница поради повредите добиени на оваа трка. Французинот се огласи со видео порака, потврди дека се наоѓа во добра состојба.

ВИДЕО: Ова остана од болидот на Грожан, целосно пеплосан, тој помина со изгореници

Sport M - 29.11.2020

Страотна несреќа доживеа Роман Грожан за време на трката за Големата награда на Бахреин. Имено, тој со својот болид удри во заштитниот ѕид, а болидот пламна во оган. Грожан спасуваше жива глава, а веројатно секунди беа во прашање, па овој инцидент ...

Грожан: Да не беше „Хало-заштитата“ веројатно немаше да бидам тука (ВИДЕО)

Sport 1 - 29.11.2020

Формула 1 возачот Роман Грожан денеска имаше страшна несреќа за време на трката за Големата награда на Бахреин. Возачот на Хаас имаше голема среќа и од незгодата излезе само со изгореници на рацете.

Грожан од болница испрати порака преку Инстаграм! ?

СуперСпорт - 29.11.2020

Возачот на Хас, Ромејн Грожан имаше голема несреќа на трката за Големата награда на Бахреин, откако неговиот болид експлодираше, но за среќа тој преживеа. Сцената не изгледаше воопшто добро и вистинско чудо е како го преживеа судирот со ѕидот, но ...

Господ го чуваше Грожан: Добри вести по страотната несреќа во Ф1!

Gol.mk - 29.11.2020

Ф1-возачот Роман Грожан имаше премногу опасна незгода за време на трката за ГН на Бахреин, откако неговиот болид заврши во заштитната ограда и експлодира. Сите беа преплашени за Французинот, но информациите кои доаѓаат од неговиот тим Хаас се ...

Хас со нова официјална информација за состојбата на Грожан

Дерби - 29.11.2020

Формула 1 трката во Бахреин не донесе посебни возбудувања во однос на битката за врвот, но затоа стартуваше шокантно со инцидентот на Ромен Грожан, кој за среќа мина со минимални последици.

Хамилтон победи на трката за Големата награда на Бахреин

24 Вести - 29.11.2020

Луис Хамилтон ја прослави својата 95 победа во трката за големата награда на Бахреин. Жестоко стартуваше трката за Големата награда во Бахреин, со два инциденти за кратко време. „Кум“ на двата инциденти беше рускиот возач Данил Квјат, кој напрвин го ...

ГН Бахреин: Победа на Хамилтон во сенка на неколку инциденти

Сител - 29.11.2020

Светскиот првак Луис Хамилтон продолжи со победите во шампионатот во Формула 1 и денеска на ГН на Бахреин ја прослави својата 95-та победа во кариерата. Трката мина во знакот на неколку инциденти а жестоко заврши за Ромен Грожан кој имаше контакт со ...

Рикардо за инцидентот на Грожан: Одговорните во Ф1 ме разочараа со својата неодговорност

Дерби - 29.11.2020

Инцидентот на Ромен Грожан ги потресе сите возачи во Формула 1 шампионатот, а притоа тие мораа да останат трезвени и да ја извозат трката која беше прекината на самиот почеток. Покрај тоа што сите возачи отпосле изјавија дека најважно било нивниот ...

Трет инцидент во Бахреин: Се запали моторот на Серхио Перез

24 Вести - 29.11.2020

На три круга пред крајот на трката, трет инцидент на патеката во Бахреин. Не издржа моторот на Серхио Перез. Откако се појави мал чад, веднаш потоа воочливо беше дека болидот гори од задната страна, по што Перез веднаш застана и излезе од болидот, ...

Формула 1: Хамилтон победник на хаотичната трка во Бахреин!

Слободен Печат - 29.11.2020

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон победи на трката во Формула 1 за Големата награда на Бахреин во која се случија неколку големи инциденти, а се одвојува моментот кога се запали болидот „Хас“ на Роман Грожан.

Хамилтон победи во Бахреин, Перез на суров начин остана без подиум

МКД - 29.11.2020

Луис Хамилтон победи на ГН на Бахреин која беше одбележана од страшниот судар на Роман Грожан, Британецот немаше конкуренција и прв мина низ целта пред Макс Верстапен и Алекс Албон. Луис Хамилтон ја забележа 11.

Кошмарна трка во Бахреин, триумф на Хамилтон, Грожан извади „жива глава“

TopSport - 29.11.2020

Трка полна со инциденти се возеше на патеката во Бахреин ова попладне. На триумф се радуваше шампионот Луис Хамилтон, но се чини дека победата е во сенка на инцидентите кои ја следеа трката. Грожан уште во првиот круг доживеаја страшна несреќа.

Инцидентите го засенија триумфот на Хамилтон во трката за ГН на Бахреин

Gol.mk - 29.11.2020

Трката за Големата Награда на Бахреин донесе ново славје на Луис Хамилтон кој одново беше најбрз пред двата Ред Була на Макс Верстапен и Александер Албон. Сепак, сè друго беше во втор план по инцидентот и експлозијата на болидот на Хас, во кој се ...

Хорор трката во Бахреин заврши, Хамилтон победи, најважно е што Грожан без сериозни повреди го преживеа пеколот ...

Спортманија - 29.11.2020

Ова е еден од спортските настани во кој победникот не беше важен, а за среќа во трка што не е видена во овој милениум немаше жртви Луис Хамилтон е победник на трката за Големата награда на Бахреин, а турнусот од 57 круга мина во сенка на сериозни ...

Втор инцидент во Бахреин, се преврте болидот на Строл

24 Вести - 29.11.2020

Еден час по страшниот инцидент со Ромен Грожан, рестартот на трката во Бахреин донесе нов инцидент. - се преврте Ланс Строл. Квајт по чиј мал судир го однесе Грожан во оградата и „кумуваше“ за страшната несреќа, после рестартот на сличен начин се ...

Хамилтон доминантен и во Бахреин, на трката која ја одбележа инцидентот на Грожан

Екипа - 29.11.2020

Луис Хамилтон стигна до својата 95. победа во кариерата, триумфирајќи и на трката за Големата награда на Бахреин, која ја одбележаа два инциденти за кратко време. Двата инциденти ги предизвика рускиот возач Данил Квјат, кој напрвин се судри со Ромен ...

Хамилтон доминантен и во Бахреин, Ф1 трката одбележана со шокантниот инцидент на Грожан

Дерби - 29.11.2020

Луис Хамилтон ја продолжи доминацијата во Формула 1, победувајќи и на трката во Бахреин, која беше одбележана со големиот инцидент на Ромен Грожан. Уште во првиот круг Французинот излета од патеката и удри во заштитната ограда, по што неговиот болид ...

Ф1: Хамилтон победник во Бахреин, Грожан имаше среќа во страотната несреќа со експлозија (видео)

OhridNews - 29.11.2020

Пилотот на Мерцедес Луис Хамилтон, ја продолжи доминацијата во Формула 1, победувајќи на трката за големата наградата на Бахреин. Хамилтон, прв низ целта помина, пред двоецот од Ред Бул Марк Верстапен односно Александер Албон.

Хамилтон победи во хаотичната трка во Бахреин

SportMedia - 29.11.2020

Актуелниот шампион Луис Хамилтон впиша нова победа во Формула 1 шампионатот откако денеска триумфираше на ГН на Бахреин. Неговата победа беше засенета од инциденти на патеката во која најсериозниот се случи кога Роман Грожан со својот болид удри во ...

Шампионот Хамилтон стигна до нова победа на хаотичното гранпри во Бахреин

Sport 1 - 29.11.2020

Старо-новиот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон победи во хаотичната трка во Бахреин, за да стигне до нова победа без оглед што веќе ја обезбеди шампионската круна, само за да потврди дека му нема рамен во најбрзото автомобилистичко натпреварување.

ВИДЕО: Хамилтон победи во Бахреин во сенка на големиот инцидент во кој изгоре болидот на Грожан

Дриблинг - 29.11.2020

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон победи на трката за ГН на Бахреин, ова во сенка на инцидентот во кој се запали болидот на Себастијан Грожан. Грожан на стартот имаше инцидент во кој неговиот болид се запали и заврши во два дела, за среќа ...

Мајката на Жил Бјанки со емотивна порака: „Денеска се покажа дека смртта на мојот син не беше залудна“

Екипа - 29.11.2020

Ромен Грожан, за среќа, мина без посериозни повреди по инцидент на Формула 1 трката во Бахреин. По силниот удар во заштитната ограда, болидот заврши на два дела, експлодираше па само секунди го делеа Французинот од најтрагичното.

ВИДЕО: Им нема крај на ужасите во Бахреин, нов сериозен инцидент!

Слободен Печат - 29.11.2020

Големата награда на Бахреин во Формула 1 шампионатот сезонава ќе остане во сеќавање поради големите и сериозни инциденти на патеката. Трката ја обележа Роман Грожан кој удри во ѕид, по што изби голем пожар, а возачот избегна голема трагедија ...

Првиот човек на Хас: Страшно беше, Грожан е пренесен во болница

Gol.mk - 29.11.2020

Роман Грожан загуби контрола на болидот по контактот со Данил Квијат и заврши во безбедносните ѕидови, а следеше голема експлозија која ја прекина трката за ГН на Бахреин. <<< ПОВРЗАНО - ВИДЕО: Грожан имаше среќа - страшна експлозија ја прекина Ф1 ...

ВИДЕО: Како Грожан избегна сигурна смрт, 30 секунди од хоророт на Французинот

Дриблинг - 29.11.2020

Трката за ГН на Бахреин донесе инцидент кој се уште се прераскажува во Формула 1. Ромен Грожан избегна сигурна смрт, ова по силниот удар во заштитната ограда, болидот се скрши на два дела, експлодираше па само секунди го делеа Французинот од сигурна ...

Неверојатна трка во Бахреин: Хамилтон победи, Грожан и Строл спасија жива глава

Вечер Прес - 29.11.2020

Пилотот на Марцедес, Луис Хамилтон, славеше во епската трка која се возеше во Бахреин. За Британецот ова е 95 победа во кариерата. Хамилтон ги остави зад себе Макс Верстапен, и Алекс Албон од Ред Бул.

Грожан е добро… Како изгледаа 30 хорор-секунди во кои Французинот ја избегна смртта (ВИДЕО)

Екипа - 29.11.2020

Ромен Грожан, за среќа, мина без посериозни повреди по инцидент на Формула 1 трката во Бахреин. По силниот удар во заштитната ограда, болидот заврши на два дела, експлодираше па само секунди го делеа Французинот од најтрагичното.

Нов хаос во Бахреин: Квајт го турна Грожан, па го преврте и – Строл (ВИДЕО)

Sport 1 - 29.11.2020

После скоро еден час откако се случи страшниот инцидент со Роман Грожан, кој за среќа остана неповреден откако неговиот болид се скрши на два дела, па експлодираше, рестартот на трката во Бахреин донесе нов инцидент – се преврте Ланс Строл.

Хамилтон победи на Гран при на Бахреин

Опсервер - 29.11.2020

Манама, 29 ноември 2020 () – Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон е победник на трката од шампионатот во Формула 1 возена попладнево за Големата награда на Бахреин. Британскиот возач и денес потврди дека во моментов е најдобар и заслужено ја освои ...

Се запали болидот на Грожан на самиот старт на трката на Формула 1 во Бахреин

24 Вести - 29.11.2020

Жестоко стартуваше трката за Големата награда во Бахреин, но уште на првиот свиок дојде до запалување на болидот на французинот Роман Грожан. Грожан најверојатно имал блак конктак со друг болид, по што нагло сврте и удри во бетонскиот ѕид и се ...

Нов инцидент на трката во Бахреин: Се преврте болидот на Ленс Строл (видео)

SportMedia - 29.11.2020

Трката во Бахреин оваа година ќе биде запомнета по инцидентите на патеката. Откако му експлодира болидот на Роман Грожан, на патеката се случи уште еден инцидент. Ленс Строл од Рејсинг поинт на една кривина беше удрен од друг болид по што се преврте.

Страшен инцидент во Бахреин, преполовен и запален болидот на Грожан

TopSport - 29.11.2020

Трката во Формула 1 што денеска започна во Бахреин е прекината уште во првиот круг поради голем инцидент. Францускиот возач Роман Грожан удри во заштитната ограда и неговиот болид се запали.

Половина минута како вечност: 32 секунди во кои Грожан беше „проголтан“ од оганот (Видео)

Дерби - 29.11.2020

Инцидентот на Ромен Грожан на Формула 1 трката во Бахреин предизвика шок кај спортската јавност, пред се поради оштетувањата кои ги имаше болидот, но и пожарот кој се појави по ударот. Епилогот со среќен крај во кој Грожан се извлече со минимални ...

Нова незгода во Бахреин, се преврте болидот на Ленс Строл

TopSport - 29.11.2020

Рестартот на трката во Бахреин донесе нов инцидент. Возачот на Рејсинг Поинт, Ленс Строл се преврте на патеката во Бахреин, неговиот болид заврши на покривот откако се судри со болидот на Данил Квјат. За среќа тој мина без повреди.

Хорор сцени во Бахреин: По експлозија на болидот, едвај жив спасен Грожан (ВИДЕО)

Екипа - 29.11.2020

Страшниот инцидент денеска на трката за Големата награда на Бахреин во Формула 1, во кој едвај жива глава спаси Ромен Грожан. За среќа Французинот во последен момент се извлече без сериозни последици.