TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Словачка ќе ги тестира сите граѓани постари од 10 години

ТВ21 - 17.10.2020

Словачка планира да ги тестира сите граѓани на возраст над 10 години за коронавирусот во следните два викенда, соопшти премиерот Игор Матович на денешната прес-конференција, додавајќи дека тоа е проект кој владата го подготвувала последните три ...

Словачка во следните два викенда ќе им направи ковид-тестови на сите граѓани постари од 10 години

Макфакс - 17.10.2020

Словачка на коронавирус планира да ги тестира сите свои жители на возраст на десет години, објави словачкиот премиер Игор Матовиќ на денешната прес-конференција. Сè уште не е јасно дали ваквото национално тестирање ќе биде задолжително или ...

Словачка ќе ги тестира за ковид-19 сите постари од 10 години

+инфо - 17.10.2020

Тестирањето ќе биде организирано слично како и изборите, односно во земјата ќе има околу 6.000 пункта за тестирање. Словачка планира на коронавирусот да ги тестира сите граѓани постари од 10 години, објави денеска на прес конференција словачкиот ...

22 проценти од тестираните се позитивни

Република - 17.10.2020

Денеска беа направени 2617 тестирања а 594 се позтивни на корона. Тоа значи дека позитивни се 22 проценти од тестираните. Со денешната статистика, вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 23 201, ...

ЌЕ ГИ ТЕСТИРАМЕ СИТЕ: Беа апсолутни европски прваци во борбата со корона во првиот бран! Сега имаат нов план!

Денешен - 17.10.2020

Словачка планира да ги тестира на корона вирусот сите свои жители постари од 10 години, објави денеска словачкиот премиер Игор Матовиќ, известила агенцијата ТАСР, а пренесе Јутарњи лист . Се уште не познато дали ќе станува за доброволно или ...

„Бинго“ е да се добие термин за тестирање за Ковид-19, приватните лаборатории инкасираа над 5 милиони евра

А1 On - 17.10.2020

„Бинго“ е да се добие термин за тестирање за коронавирус, откако рапидно почна да расте бројот на заразени, регираат голем број граѓани кои биле во контакт со позитивно лице на Ковид-19, а треба да чекаат најмалку по една недела за да добијат термин ...

Словачка во следните два викенда ќе им направи ковид-тестови на сите граѓани постари од 10 години

Опсервер - 17.10.2020

Словачка на коронавирус планира да ги тестира сите свои жители на возраст на десет години, објави словачкиот премиер Игор Матовиќ на денешната прес-конференција. Сè уште не е јасно дали ваквото национално тестирање ќе биде задолжително или ...

Словачка во следните два викенда ќе им направи ковид-тестови на сите граѓани постари од 10 години

Centar - 17.10.2020

Словачка на коронавирус планира да ги тестира сите свои жители на возраст на десет години, објави словачкиот премиер Игор Матовиќ на денешната прес-конференција. Сè уште не е јасно дали ваквото национално тестирање ќе биде задолжително или ...

Словачка во следните два викенда ќе им направи ковид-тестови на сите граѓани постари од 10 години

Вечер - 17.10.2020

Словачка на коронавирус планира да ги тестира сите свои жители на возраст над десет години, објави словачкиот премиер Игор Матовиќ на денешната прес-конференција. Сè уште не е јасно дали ваквото национално тестирање ќе биде задолжително или ...

Словачка во следните два викенда ќе им направи ковид-тестови на сите граѓани постари од 10 години

Сител - 17.10.2020

Словачка на коронавирус планира да ги тестира сите свои жители на возраст на десет години, објави словачкиот премиер Игор Матовиќ на денешната прес-конференција. Сè уште не е јасно дали ваквото национално тестирање ќе биде задолжително или ...

Словачка во следните два викенда ќе им направи ковид-тестови на сите граѓани постари од 10 години

24Инфо - 17.10.2020

Словачка на коронавирус планира да ги тестира сите свои жители на возраст над десет години, објави словачкиот премиер Игор Матовиќ на денешната прес-конференција. Сè уште не е јасно дали ваквото национално тестирање ќе биде задолжително или ...

Словачка ќе ги тестира сите граѓани постари од 10 години

А1 On - 17.10.2020

Словачка планира да ги тестира сите граѓани на возраст над 10 години за коронавирусот во следните два викенда, соопшти премиерот Игор Матович на денешната прес-конференција, додавајќи дека тоа е проект кој владата го подготвувала последните три ...

Словачка ќе ги тестира сите граѓани постари од 10 години

Курир - 17.10.2020

Словачка планира да ги тестира сите граѓани на возраст над 10 години за коронавирусот во следните два викенда, соопшти премиерот Игор Матович на денешната прес-конференција, додавајќи дека тоа е проект кој владата го подготвувала последните три ...

Словачка ќе ги тестира сите граѓани постари од 10 години

Опсервер - 17.10.2020

Словачка планира да ги тестира сите граѓани на возраст над 10 години за коронавирусот во следните два викенда, соопшти премиерот Игор Матович на денешната прес-конференција, додавајќи дека тоа е проект кој владата го подготвувала последните три ...

Словачка ќе ги тестира сите граѓани постари од 10 години

Слободен Печат - 17.10.2020

Словачка планира да ги тестира сите граѓани на возраст над 10 години за коронавирусот во следните два викенда, соопшти премиерот Игор Матович на денешната прес-конференција , додавајќи дека тоа е проект кој владата го подготвувала последните три ...

Словачка во следните два викенда ќе им направи ковид-тестови на сите граѓани постари од 10 години

MTM - 17.10.2020

Словачка на коронавирус планира да ги тестира сите свои жители на возраст над десет години, објави словачкиот премиер Игор Матовиќ на денешната прес-конференција. Сè уште не е јасно дали ваквото национално тестирање ќе биде задолжително или ...

Словачка во следните два викенда ќе им направи ковид-тестови на сите граѓани постари од 10 години

4NEWS - 17.10.2020

Словачка на коронавирус планира да ги тестира сите свои жители на возраст на десет години, објави словачкиот премиер Игор Матовиќ на денешната прес-конференција. Сè уште не е јасно дали ваквото национално тестирање ќе биде задолжително или ...

Словачка ќе ги тестира сите граѓани постари од 10 години

Кајгана - 17.10.2020

Братислава, 17 октомври 2020 (МИА) – Словачка планира да ги тестира сите граѓани на возраст над 10 години за коронавирусот во следните два викенда, соопшти премиерот Игор Матович на денешната прес-конференција, додавајќи дека тоа е проект кој ...

Словачка ќе ги тестира сите граѓани постари од 10 години

Либертас - 17.10.2020

Словачка планира да ги тестира сите граѓани на возраст над 10 години за коронавирусот во следните два викенда, соопшти премиерот Игор Матович на денешната прес-конференција, додавајќи дека тоа е проект кој владата го подготвувала последните три ...

Словачка ќе ги тестира сите постари од 10 години

Независен - 17.10.2020

Словачка планира да ги тестира сите граѓани на возраст над 10 години за коронавирусот во следните два викенда, соопшти премиерот Игор Матович на денешната прес-конференција, додавајќи дека тоа е проект кој владата го подготвувала последните три ...

Словачка ќе ги тестира сите граѓани постари од 10 години

MakPress - 17.10.2020

Словачка планира да ги тестира сите граѓани на возраст над 10 години за коронавирусот во следните два викенда, соопшти премиерот Игор Матович на денешната прес-конференција, додавајќи дека тоа е проект кој владата го подготвувала последните три ...

Словачка ќе ги тестира сите граѓани постари од 10 години

Frontline - 17.10.2020

Сè уште не е јасно дали ваквото национално тестирање ќе биде задолжително или доброволно. Словачка планира да ги тестира сите граѓани на возраст над 10 години за коронавирусот во следните два викенда, соопшти премиерот Игор Матович на денешната ...

Сите над десет години: Масовно тестирање во Словачка

Република - 17.10.2020

Словачка планира да ги тестира сите граѓани на возраст над 10 години за коронавирусот во следните два викенда, соопшти премиерот Игор Матович на денешната прес-конференција, додавајќи дека тоа е проект кој владата го подготвувала последните три ...

Словачка ќе ги тестира сите граѓани постари од 10 години

iPortal - 19.10.2020

Словачка планира да ги тестира сите граѓани на возраст над 10 години за коронавирусот во текот на следните два викенда, рече премиерот Игор Матович на прес-конференција, додавајќи дека станува збор за проект што владата го подготвува во последните ...

Словачка ќе ги тестира сите граѓани постари од 10 години

Вечер Прес - 17.10.2020

Словачка планира да ги тестира сите граѓани на возраст над 10 години за коронавирусот во следните два викенда, соопшти премиерот Игор Матович на денешната прес-конференција , додавајќи дека тоа е проект кој владата го подготвувала последните три ...

Д-р Митов: Како држава премалку тестираме

Локално - 16.10.2020

Доктор Александар Митов во гостувањето на Сител истакна дека нашиот систем требаше да го дефинира својот пристап и да се одлучиме за трите зборови: тестирај, лоцирај, третирај. -Ова е есенскиот бран кој што беше најавуван и очекуван и имаме среќа ...

Зошто тестот на Ковид-19 понекогаш дава погрешни резултати?

Денар - 16.10.2020

Се чувствувате лошо, а симптомите што ги имате ве потсетуваат на Ковид-19, но тестот за коронавирус покажа дека сте негативни. Дали може тестот на Ковид-19 да биде погрешен? Да, и тоа може да се случи.