TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Штипскиот Правен факултет ги презентираше резултатите од истражувањето за користење на дрога

А1 On - 16.05.2018

Единаесет проценти од средношколците и студентите, кои биле анкетирани користат дрога, покажа анкетата на студентите од Правниот факултет. Ангела Димевска студент од Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“-Штип вели дека дрогата најчесто ...

МВР и српската полиција спречија канал за шверц на кокаин и марихуана - уапсени 6-мина македонски државјани

Сител - 16.05.2018

МВР во соработка со српската полиција сузби шестчлена криминална група инволвирана во недозволена трговија со кокаин и марихуана. Пет лица од Тетово и едно од Прилеп, во два одвоени случаи, се обиделе да прошверцуваат кокаин вреден 25000 евра, како ...

Одгледувач на марихуана фатен на дело како бега со „робата“

Кајгана - 16.05.2018

Неспретен младич беше фатен како изнесува цела саксија со марихуана во живо на пренос од локална телевизија токму за сторијата дека е откриен расадник за канабис. Комичниот момент беше фатен на камера додека новинарот на KMTV Камерон Такер известува ...

Истражувањата покажале дека секојдневните „дроги“ ви штетат повеќе од илегалните

Кафе пауза - 16.05.2018

Ширум светот, алкохолот и тутунот предизвикуваат многу повеќе смртни случаи, инвалидитет и зависност за разлика од илегалните супстанци. Барем ова се резултатите од едно истражување . Биле анализирани податоци од 2015-та година во врска со ...

Откриени половина килограм кокаин и 130 килограми марихуана наменети за Белгија

МКД - 16.05.2018

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во акција спроведена вчера во Тетовско открија група од 5 лица од Тетово и Прилеп, кои транспортирале половина килограм кокаин и 130 килограми марихуана на релација Косово – Белгија, транзитирајќи ...

Сузбиена криминална група што транспортирала дрога во Македонија и Србија

24Инфо - 16.05.2018

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР во координација со ОЈО идентификуваше и сузби организирана криминална група составена од шест лица коишто биле инволвирани во недозволена трговија со наркотици, кокаин и марихуана, при ...

Голема акција на македонската полиција: Се апсеа повеќемина

Sky - 16.05.2018

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР во координација со ОЈО за гонење организиран криминал и корупција реализираше случај во кој што е идентификувана и сузбиена организирана криминална група составена од шест лица коишто ...

Приведени пет лица како дел од група која транспортирала кокаин и марихуана

А1 On - 16.05.2018

Пет лица се приведени под сомнение дека се дел од група која транспортирала кокаин и марихуана. Случајот го потврди Министерството за внатрешни работи од каде најавуваат повеќе детали за ...

Дрогите се табу-тема за училиштата

Факултети - 16.05.2018

Во соработка со 465 основци и средношколци и 200 студенти, Софка Хаџијевска, доктор на правни науки направи обемно истражување на тема „Превентивен систем за спречување на зависноста од дроги“ Во училиштата не се зборува доволно за дрогите и нивните ...

Кривични за двајца тетовци што тргувале со марихуана и кокаин

Макфакс - 15.05.2018

Тетовската полиција поднела кривична пријава против тетовците Н.Б. (55) и Ф.Н. (52) поради сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Алкохол наспроти марихуана: Што е навистина полошо за вашето здравје?

Кафе пауза - 15.05.2018

Марихуана и алкохолот се најприсутните супстанци за забава низ речиси целиот свет. Ако прашате неколку луѓе што е поштетно, сигурно ќе добиете разни одговори. Во оваа споредба имајте на ум неколку информации: Во 2015-та година, имало 33.171 смртни ...

Нарко-Баба (63) одгледувала марихуана во подрумот, а "занаетот" го стекнала во Холандија

Точка - 15.05.2018

Зора Кок (63) од селото близу Сремска Митовица, уапсена е окако во подрумот на нејзината куќа било откриено лабораторија за одгледување марихуана во вештачки услови. Полицијата била шокирана од огромниот број на садници.

Уапсени се петмина дилери на кокаин од Прилеп и Тетово, шестиот е во Србија

+инфо - 16.05.2018

Во заедничка акција на Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал при МВР и ОЈО за гонење организиран криминал и корупција фатена е криминална група составена од шест лица коишто биле инволвирани во недозволена трговија со наркотици, ...

Приведени пет лица кои транспортирале кокаин и марихуана

Н.Македонија - 16.05.2018

Пет лица се приведени под сомнение дека се дел од група која транспортирала кокаин и марихуана. Случајот го потврди Министерството за внатрешни работи од каде најавуваат повеќе детали за ...

Кривични за двајца тетовци што тргувале со марихуана и кокаин

Точка - 15.05.2018

Тетовската полиција поднела кривична пријава против тетовците Н.Б. (55) и Ф.Н. (52) поради сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Алкохол наспроти марихуана: Што е навистина полошо за вашето здравје?

Орбис - 15.05.2018

Марихуана и алкохолот се најприсутните супстанци за забава низ речиси целиот свет. Ако прашате неколку луѓе што е поштетно, сигурно ќе добиете разни одговори. Во оваа споредба имајте на ум неколку информации: Предвид се земаат дузина фактори во ...

Нарко-баба одгледувала марихуана во подрумот, а „занаетот” го испекла во Холандија

Орбис - 16.05.2018

Зора Кок (63) од селото близу Сремска Митовица, уапсена е окако во подрумот на нејзината куќа било откриено лабораторија за одгледување марихуана во вештачки услови. Полицијата била шокирана од огромниот број на садници.

Сузбиена криминална група што транспортирала дрога во Македонија и Србија

Макфакс - 16.05.2018

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР во координација со ОЈО идентификуваше и сузби организирана криминална група составена од шест лица коишто биле инволвирани во недозволена трговија со наркотици, кокаин и марихуана, при ...

Приведени пет лица како дел од група која транспортирала кокаин и марихуана

Курир - 16.05.2018

Пет лица се приведени под сомнение дека се дел од група која транспортирала кокаин и марихуана. Случајот го потврди Министерството за внатрешни работи од каде најавуваат повеќе детали за подоцна.

Кривични за двајца тетовци што тргувале со марихуана и кокаин

Правдико - 15.05.2018

Тетовската полиција поднела кривична пријава против тетовците Н.Б. (55) и Ф.Н. (52) поради сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

МВР приведе петмина членови на криминална група што транспортирала кокаин и марихуана

А1 On - 16.05.2018

Македонската полиција во координација со Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и српската полиција реализираше случај во кој е идентификувана и сузбиена организирана криминална група составена од шест лица кои биле инволвирани во ...

Приведени пет лица осомничени дека транспортирале кокаин и марихуана

Фокус - 16.05.2018

Пет лица се приведени под сомнение дека се дел од група која транспортирала кокаин и марихуана. Случајот го потврди Министерството за внатрешни работи од каде најавуваат повеќе детали за ...

Кривични за двајца тетовци што тргувале со марихуана и кокаин

Sky - 15.05.2018

Тетовската полиција поднела кривична пријава против тетовците Н.Б. (55) и Ф.Н. (52) поради сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Сузбиена криминална група што транспортирала кокаин и марихуана, петмина приведени

Фокус - 16.05.2018

Македонската полиција во координација со Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и српската полиција реализираше случај во кој е идентификувана и сузбиена организирана криминална група составена од шест лица кои биле инволвирани во ...

Приведени пет лица како дел од група која транспортирала кокаин и марихуана

Локално - 16.05.2018

Пет лица се приведени под сомнение дека се дел од група која транспортирала кокаин и марихуана. Случајот го потврди Министерството за внатрешни работи од каде најавуваат повеќе детали за ...

МВР приведе петмина членови на криминална група што транспортирала кокаин и марихуана

Курир - 16.05.2018

Македонската полиција во координација со Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и српската полиција реализираше случај во кој е идентификувана и сузбиена организирана криминална група составена од шест лица кои биле инволвирани во ...

Приведени пет лица како дел од група која транспортирала кокаин и марихуана

Пулс24 - 16.05.2018

Пет лица се приведени под сомнение дека се дел од група која транспортирала кокаин и марихуана. Случајот го потврди Министерството за внатрешни работи од каде најавуваат повеќе детали за ...

МВР приведе криминална група што транспортирала кокаин и марихуана

Кајгана - 16.05.2018

Скопје, 16 мај 2018 (МИА) - Македонската полиција во координација со Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и српската полиција реализираше случај во кој е идентификувана и сузбиена организирана криминална група составена од шест лица ...

Приведени пет лица како дел од група која транспортирала кокаин и марихуана

Стандард - 16.05.2018

Пет лица се приведени под сомнение дека се дел од група која транспортирала кокаин и марихуана. Случајот го потврди Министерството за внатрешни работи од каде најавуваат повеќе детали за ...

МВР во голема акција разби 6-члена криминална група што шверцувала кокаин и марихуана

Независен - 16.05.2018

Министерството за внатрешни работи во голема акција спроведена вчера откри група од 5 лица од Тетово и од Прилеп, кои транспортирале 670 грама кокаин и 128 килограми марихуана на релација Косово – Белгија, дрога што транзитирала низ Македонија.

Приведени пет лица како дел од група која транспортирала кокаин и марихуана

Сител - 16.05.2018

Пет лица се приведени под сомнение дека се дел од група која транспортирала кокаин и марихуана. Случајот го потврди Министерството за внатрешни работи од каде најавуваат повеќе детали за ...

МВР уапси петмина дилери на кокаин од Прилеп и Тетово, шестиот е во притвор во Србија

Слободен Печат - 16.05.2018

Во заедничка акција на Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал при МВР и ОЈО за гонење организиран криминал и корупција фатена е криминална група составена од шест лица коишто биле инволвирани во недозволена трговија со наркотици, ...

Откриена група која шверцувала кокаин и марихуана, приведени пет лица

МКД - 16.05.2018

Пет лица се приведени под сомневање дека се дел од група која транспортирала кокаин и марихуана. Случајот го потврди Министерството за внатрешни работи од каде најавуваат повеќе детали за подоцна.

Приведени петмина дилери на кокаин и марихуана

Вечер - 16.05.2018

Во координирана акција на македонската и српската полиција сузбиена организирана криминална група составена од шест лица кои биле инволвирани во недозволена трговија со наркотици, кокаин и марихуана, при што уапсени се пет лица, а едно лице од ...

Приведени пет лица како дел од група која транспортирала кокаин и марихуана

CivilMedia - 16.05.2018

Пет лица се приведени под сомнение дека се дел од група која транспортирала кокаин и марихуана. Случајот го потврди Министерството за внатрешни работи од каде најавуваат повеќе детали за подоцна.

МВР приведе петмина членови на криминална група што транспортирала кокаин и марихуана

Локално - 16.05.2018

Македонската полиција во координација со Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и српската полиција реализираше случај во кој е идентификувана и сузбиена организирана криминална група составена од шест лица кои биле инволвирани во ...

Приведени пет лица како дел од група која транспортирала кокаин и марихуана

Канал5 - 16.05.2018

Пет лица се приведени под сомнение дека се дел од група која транспортирала кокаин и марихуана. Случајот го потврди Министерството за внатрешни работи од каде најавуваат повеќе детали за ...

Приведени петмина членови на криминална група што транспортирала кокаин и марихуана

CivilMedia - 16.05.2018

Македонската полиција во координација со Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и српската полиција реализираше случај во кој е идентификувана и сузбиена организирана криминална група составена од шест лица кои биле инволвирани во ...

Приведени пет лица како дел од група која транспортирала кокаин и марихуана

Либертас - 16.05.2018

Пет лица се приведени под сомнение дека се дел од група која транспортирала кокаин и марихуана. Случајот го потврди Министерството за внатрешни работи од каде најавуваат повеќе детали за ...

МВР приведе петмина членови на криминална група што транспортирала кокаин и марихуана

Сител - 16.05.2018

Македонската полиција во координација со Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и српската полиција реализираше случај во кој е идентификувана и сузбиена организирана криминална група составена од шест лица кои биле инволвирани во ...

Приведени пет лица како дел од група која транспортирала кокаин и марихуана

ТВ21 - 16.05.2018

Пет лица се приведени под сомнение дека се дел од група која транспортирала кокаин и марихуана. Случајот го потврди Министерството за внатрешни работи од каде најавуваат повеќе детали за ...

Уапсени петмина дилери на кокаин од Прилеп и Тетово

24 Вести - 16.05.2018

Македонската полиција во координација со Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и српската полиција реализираше случај во кој е идентификувана и сузбиена организирана криминална група составена од шест лица кои биле инволвирани во ...

Приведена криминална група што транспортирала кокаин и марихуана

Република - 16.05.2018

Македонската полиција во координација со Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и српската полиција реализираше случај во кој е идентификувана и сузбиена организирана криминална група составена од шест лица кои биле инволвирани во ...

Уапсени се петмина дилери на кокаин од Прилеп и Тетово, шестиот е во Србија

Канал5 - 16.05.2018

Министерството за внатрешни работи приведе пет лица, дел од криминална група, која шверцувала кокаин и марихуана, на релација Косово-Белгија, преку Македонија. Според информации од МВР, полицијата вчера извршила седум претреси во Прилеп и Тетово, ...

ПЕТМИНА ПРИВЕДЕНИ: Сузбиена криминална група што транспортирала кокаин и марихуана

Фактор - 16.05.2018

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР во координација со ОЈО за гонење организиран криминал и корупција реализираше случај во кој што е идентификувана и сузбиена организирана криминална група составена од шест лица коишто ...

МВР приведе петмина членови на криминална група што транспортирала кокаин и марихуана

Канал5 - 16.05.2018

Македонската полиција во координација со Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и српската полиција приведе петмина членови на криминална група што транспортирала кокаин и марихуана.

Сузбиена криминална група што транспортирала кокаин и марихуана: петмина приведени

Правдико - 16.05.2018

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР во координација со ОЈО за гонење организиран криминал и корупција реализираше случај во кој што е идентификувана и сузбиена организирана криминална група составена од шест лица коишто ...

Сузбиена криминална група што транспортирала дрога во Македонија и Србија

Точка - 16.05.2018

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР во координација со ОЈО идентификуваше и сузби организирана криминална група составена од шест лица коишто биле инволвирани во недозволена трговија со наркотици, кокаин и марихуана, при ...

Фатени шверцери на кокаин и марихуана, петмина во притвор

Макфакс - 16.05.2018

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција гони шест лица, од кои петмина за новластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори и еден за помагање.

Уапсени петмина дилери на кокаин од Прилеп и Тетово

iPortal - 16.05.2018

Македонската полиција во координација со Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и српската полиција реализираше случај во кој е идентификувана и сузбиена организирана криминална група составена од шест лица кои биле инволвирани во ...