TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Александар Трајковски ќе биде во „аут“ најмалку две седмици

Gol.mk - 26.11.2020

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски доживеа повреда на натпревар за Мајорка и го чека пауза. Крилниот играч влезе во финишот на последниот дуел во Сегунда и се здоби со повреда на мускулот.

Трајковски во аут најмалку две недели

Sport 1 - 25.11.2020

Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски кој за 180 секунди од влегувањето во игра се повреди на последниот меч за Мајорка викендов, ќе паузира најмалку две недели, до 7 декември, поради повреда на мускулот, најави тренерот на шпанскиот ...