TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рита Ора ќе настапи на 17 февруари во Приштина

Алсат-М - 14.02.2018

Светски познатата пејачка Рита Ора, ќе учествува на централната манифестација што ќе се одржи во Приштина за десетгодишнината од независноста на Косово. Учеството на поп-дивата со потекло од Косово, го потврди за Радио Слободна Европа Адил Бехрамај ...

Рита Ора како од мајка родена ужива на својот одмор

Среќа.mk - 14.02.2018

Пејачката и членот на жирито во шоуто „Икс Фактор“ честопати привлекува внимание со своите провокативни изданија, а сега одлучила да позира како од мајка родена. Рита Ора (27) одлучи да ги „загрее“ своите фанови сред зима со фотографии од нејзиниот ...

Рита Ора го сруши Инстаграмот со гола фотографија!

ЗаЗабава - 12.02.2018

Популарната британска пејачка објави на Инстаграм фотографија по која фановите полудеа од како таа позираше гола со само некое парче накит, на платформа во позадина со ...