TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хит на денот: Реакцијата на Меси кога дозна дека Бартомеу поднел оставка

Спортклуб - 28.10.2020

Лионел Меси е победник во интерната битка во Барселона која почна по дебаклот од Баерн во Лигата на шампионите, а заврши синоќа. Ривал му беше претседателот Жосеп Марија Бартомеу од кого беше побарана оставка по тој натпревар за серијата лоши потези ...

Се појави фотографија од Меси кога дознава за отказот на Бартомеу 📸

Спортски - 28.10.2020

Хозе Марија Бартомеу вчера израдува голем дел од навивачите на Барселона кога соопшти дека повеќе нема да биде претседател на каталонскиот клуб. Бартомеу веќе подолго време беше на удар на критики поради ситуацијата во која се наоѓа клубот, но ...

Фацата на Меси откако дозна дека Бартомеу си даде отказ 📷

СуперСпорт - 28.10.2020

Жозеп Марија Бартомеу ги израдува навивачите на Барселона, откако соопшти дека повеќе нема да биде претседател на каталонскиот гигант. Бартомеу веќе долго време беше на удар на јавноста и навивачите, поради состојбата во која се наоѓа клубот, но тој ...

Шпанските медиуми открија како реагирале играчите на Барселона на оставката на Бартомеу

Sport M - 28.10.2020

Барселона вчера објави дека Жосеп Марија Бартомеу официјално се повлече од функцијата претседател на клубот, што ги радува навивачите на Блауграна. Бартомеу подолго време беше под жестока критика откако го стави клубот во многу лоша состојба, но тој ...

ФИФА реагираше откако Барселона се согласи да се приклучи на Европската Супер лига

Sport M - 28.10.2020

ФИФА соопшти дека не е запознаена со каков било договор Барселона да се приклучи на Европската Супер лига. Претседателот на Барселона во оставка, Жосеп Марија Бартомеу, во вторникот изјави дека каталонскиот клуб ги започнал процедурите за влез во ...

Назначен привремен заменик на Бартомеу

Спортманија - 28.10.2020

Додека се чекаат изборите за нов претседател на Барселона. Барселона го назначи Карлес Тускец за в.д. претседател на клубот по оставката на Жозеп Бартомеу. Тускец привремено ќе ја врши должноста на претседател во исчекување на изборите во клубот кои ...

Барселона спрема избори, главниот кандидат ќе ги враќа децата и легендите

Оff.net - 28.10.2020

На 26 октомври Жозеп Бартомеу изјавува: „Не сум помислил да дадам оставка“. На 27 откомври Жозеп Бартомеу дава оставка од местото претседател на ...

Познат е привремениот претседател на Барселона

SportMedia - 28.10.2020

Жосеп Марија Бартомеу замина во историјата на Барселона, откако вчера и официјално потврди дека поднел оставка на функцијата претседател на каталонскиот гигант заедно со бордот на директори.

После Бартомеу, Барселона доби привремен претседател

Слободен Печат - 28.10.2020

После заминувањето на Хосеп Марија Бартомеу од функцијата претседател на клубот, денеска нови промени се случуваат во Барселона. Поради оставката на Управниот одбор, која беше официјализирана во вторникот вечерта, претседателот на економската ...

Барселона доби привремен претседател!?

Sport 1 - 28.10.2020

Жозеп Марија Бартомеу вчера соопшти дека го напушта претседателското столче во Барселона, а каталонскиот гигант денеска избра привремен претседател, кој ќе биде на чело на тимот до следните избори.

Ова е човекот кој ќе ја води Барселона привремено

Sport M - 28.10.2020

Карлос Тускетс ќе биде в.д претседател на Барселона. Тој доаѓа на местото на Жозеп Бартомеу кој синоќа поднесе оставка. Тускетс ќе ја извршува функцијата до Тускетс е основач на банката ФИБАНК, која сега го носи името Банко Медионалум.

Барса доби в.д. претседател

TopSport - 28.10.2020

Барселона го назначи Карлос Тускетс за в.д претседател. Тускет на оваа функција ќе биде во наредните месеци. На почетокот на наредната година треба да се одржат изборите кога клубот ќе добие ново раководство.

Потврдено: Барселона има нов претседател!

Спортски - 28.10.2020

После оставката на Жосеп Марија Бартомеу, Барселона денес постави негов наследник се до новите претседателски избори. Привремен претседател на каталонскиот гигант ќе биде Карлос Тускетс. Тускетс на чело на Барселона ќе биде во следните неколку ...

„АС“: Суперлига во фудбал со 18 клуба ќе има и се знае кога ќе започне

Дриблинг - 28.10.2020

Шпански „АС“ тврди дека се е подготвено за формирање на Суперлигата во фудбал, ќе се натпреваруваат 18 тимови, систем на натпревари дома и на гости, секој со секого, ќе нема место за малите клубови.

Бартомеу поднесе оставка, но предизвика и нов „земјотрес“

Вечер Прес - 28.10.2020

Жозеп Марија Бартомеу понесе неотповиклива оставка на функцијата претседател на Барселона, соопшти прес-службата на каталонскиот гигант. Како главна причина за понесената оставка се споменуваат лошите резултати на крајот од изминатата и на почетокот ...

Супер лигата ќе стартува во 2022 година со 18 екипи

TopSport - 28.10.2020

Супер лигата ќе стане реалност во 2022 година. Идејата е најдобрите или најбогатите европски клубови, по урнекот на НБА, да се натпреваруваат во една лига. Финансиската конструкција би изнесувала 6.000.000.000 долари.

ЛШ заминува во историја: Како ќе изгледа составот на Европската Супер лига?

Слободен Печат - 28.10.2020

По признавањето на претседателот на Барселона во заминување, Хосеп Марија Бертомеу, дека го потпишал договорот за влез на Каталонците во Европската Супер лига, јасно е дека наскоро ќе оживее посакуваното натпреварување на богатите, според првите ...

Подгответе се, во 2022 почнува Европската фудбалска супер лига со најсилните тимови

Sport M - 28.10.2020

На синоќешната прес конференција на која ја најави оставката, Жозеп Бартомеу откри дека Управниот одбор на Барселона прифатил клубот да се вклучи во најавуваната Европска супер лига, во која ќе учествуваат најголемите тимови од петте најсилни ...

Шпански „АС“ откри кога ќе почне Суперлигата и колку тимови ќе има!

Sport 1 - 28.10.2020

Шпански „АС“ утрово објави дека наскоро ќе се создаде Суперлига, ново клупско натпреварување на најбогатите клубови во Европа и така ја потврди приказната на британските медиуми, кои минатата недела ја најавија приказната.

Барселона се ослободи од „токсичниот“ Бартомеу, но останува во длабока криза

Екипа - 28.10.2020

Жозеп Марија Бартомеу и целиот Управен одбор на Барселона си поденсоа оставки. Бартомеу не сакаше да биде првиот претседател кој бил избркан со гласање недовореба. На неговите противници им беа потребни 66 проценти од гласовите за да се ослободат од ...

Во борбата за моќ во Барселона победник е Меси

Deutsche Welle - 28.10.2020

Жозеп Марија Бартомеу веќе нема да управува со судбината на фудбалскиот клуб Барселона. Но, со тоа не завршува и кризата во клубот. Контроверзниот претседател на шпанскиот фудбалски клуб Барселона, Жозеп Марија Бартомеу, извлече консеквенции од ...

Барселона одлучи да учествува во европската Суперлига

Курир - 28.10.2020

Довчерашниот претседател на Барселона, Жoзеп Бартомеу, на прес-конференција по повод заминувањето од клубот, изјави дека Каталонците решиле да учествуваат во европската Суперлига. – Можам да ви кажам невообичаени вести.

Бартомеу: Зошто порано не поднесовме оставка, еве зошто?

Sport M - 28.10.2020

Жозеп Бартомеу и луѓето кои беа лојални на него поднесоа оставка. Синоќа на прес конференција тој самиот ја потврди одлуката велејќи дека до новите избори кои треба да се одржат за 40 дена клубот ќе го води привремен Управен одбор.

Суперлигата не е празна приказна: Бартомеу на заминување откри дека Барса ќе игра во неа!

Sport 1 - 28.10.2020

Најавената европска Премиерлига или од поодамна позната како Суперлига, во која би играле само фудбалската аристократија и богаташите, не е празна приказна откако „Скај Спорт пред една недела ја објави идејата, зашто Жозеп Марија Бартомеу, ...

Меси ја доби битката, претседателот Бартомеу заминува од Барселона

OhridNews - 28.10.2020

Претседателот на Барселона Хозеп Марија Бартомеу и неговиот одбор поднесоа оставка и ќе го напуштат Ноу Камп, потврди каталонскиот гигант. Бартомеу се најде под голем притисок поради лошите резултати, недоразбирањата со иконата на клубот Лионел Меси ...

Барселона потврди, Бартомеу ја напушта претседателската функција во клубот

Sport M - 28.10.2020

Барселона, 28 октомври 2020 (МИА) – Претседателот на Барселона, Жозеп Бартомеу се повлекува од функцијата, соопшти синоќа прес-службата на каталонскиот клуб. Причината за оставката се лошите спортски резултати и економската состојба на клубот.

Бартомеу: Бев навредуван, па дури и му се закануваа на моето семејство

Sport 1 - 27.10.2020

Жозеп Мариа Бартомеу денеска официјално си поднесе оставка од претседателската функција во Барселона, а со него си заминуваат и сите директори од Управниот одбор на клубот. Во долго соопштение објавено на клупската интернет страница, Бартомеу ...

Барса има нов претседател, на местото на Бартомеу

Спортклуб - 27.10.2020

Привремено, до одржувањето на претседателските избори, Барселона ќе има вршител на должноста претседател на клубот. Тоа ќе биде Карлес Тускетс кој беше во администрацијата на поранешниот прв човек Хозе Луис Нуњес, тогаш како најмлад функционер, со ...

Бартомеу пред да замине од Барса соопшти: Прифативме да играме во Европска супер лига!

24Фудбал - 27.10.2020

Жозеп Мариа Бартомеу соопшти дека бордот на директори синоќа донел одлука Барселона да настапува во идната Европска супер лига, но не прецизираше од што ќе се откажат (Ла Лига или Лигата на шампиони) за да настапуваат во ова ново натпреварување.

Оставка на претседателот на Барселона

Нетпрес - 27.10.2020

Претседателот на спортскиот клуб Барселона, Жозеп Марија Бартомеу и извршниот одбор на каталонскиот спортски гигант поднесоа оставки на своите позиции по средбата во клупските простории во вторникот.

Бартомеу: Добивав закани по мојот живот, последното нешто што го направив за Барса е…

Екипа - 27.10.2020

Жозеп Бартомеу поднесе оставка од претседателската функција во Барселона, за неславен крај на раководењето со каталонскиот гигант, ера што ќе остане запаметена по неверојатниот конфликт со Лионел Меси.

Бартомеу: Ми се закануваа мене и на семејството

Спортски - 27.10.2020

Жосеп Марија Бартомеу денес поднесе оставка од претседателската функција во Барселона. Бартомеу истакна дека му било чест што раководел со каталонскиот гигант, но жали што не ги завршил започнатите процеси. „Ми беше чест да му служам на клубот.

Првиот човек на Барселона, Бартомеу поднесе оставка

Канал5 - 27.10.2020

Првиот човек на каталонскиот гигант, Џозеп Марија Бартомеу, реши да се повлече од функцијата претседател на Барселона. Бартомеу се повлече пет месеци пред изборите за претседател. Дури 20.000 членови на Барселона покренаа петиција за отстранување на ...

Бартомеу: Ми се закануваа на мене и на моето семејство

SportMedia - 27.10.2020

Барселона ќе добие нов претседател, откако вечерва изненадувачки Бартомеу ја промени својата одлука и заедно со бордот на директори поднесоа оставка. Притисокот беше голем, пресуди неговиот лош однос со Лионел Меси, кој сакаше да го напушти тимот ...

Бартомеу на заминување откри: Барса станува дел од европската Супер лига!

Спортклуб - 27.10.2020

Сега е и официјално, Жозеп Марија Бартомеу повеќе не е претседател на Барселона, поднесе оставка како и целиот негов итм, па сега започнува потрагата по нова управа на Барса. Огромен беше притисокот врз Бартомеу, а сето тоа доведе до повлекување на ...

Барселона остана без претседател, Жосеп Марија Бартомеу поднесе оставка

Дриблинг - 27.10.2020

Жозеп Марија Бартомеу повеќе не е претседател на Барселона, тој поднесе оставка неколку месеци пред изборното собрание на клубот на кој беше од 2014 година. Сите кои беа во раководството на Барселона поднесоа оставка, тоа значи дека и лицата кои беа ...

Барселона ќе има нов претседател, Бартомеу поднесе оставка

Слободен Печат - 27.10.2020

Хосеп Марија Бартомеу и неговиот Управен одбор поднесоа оставки и си заминуваат од Барселона, пишува „Спорт“. Иако пред 24 часа изјави дека нема намера да си поднесува оставка и дури изјави дека бил најдобриот претседател на Барселона, Хосеп Марија ...

Бартомеу ја шокираше јавноста: Барселона прифати да биде дел од новата Европска супер лига

Дерби - 27.10.2020

Досегашниот претседател на Барселона, Жозеп Бартомеу вечерва лично соопшти дека ја напушта функцијата и заедно со него оставка поднесува целиот борд на директори на клубот. Во обраќањето до јавноста и навивачите на Барселона, Бартомеу открил и ...

Притисокот на фановите даде резултат, Бартомеу веќе не е претседател на Барселона

Дерби - 27.10.2020

Хозеп Марија Бартомеу вечерва поднел оставка на претседателската функција во Барселона, а решението доаѓа по загубената поддршка од фановите и големиот притисок да го направи овој потег по конфликтот со Лионел Меси.

Барса во криза – претседателот Бартомеу и цел борд си дадоа оставка!

TopSport - 27.10.2020

Кризата во Барселона, која трае по понижувачкиот 8:2 пораз од Баерн Минхен во Лигата на шампионите, ја достигна својата кулминација, откако претседателот на клубот Жозеп Марија Бартомеу и целиот борд на клубот си поднесоа оставка во вторникот ...

Кулминација на хаосот во Барселона, Бартомеу даде оставка

Оff.net - 27.10.2020

Претседателот на каталонскиот гигант нема да оди до крај како што се предвидуваше откако група сосиоси ги собра потребните потписи, туку решава сам да се повлече и да го остави клубот во ...

Меси ја доби војната, дали сега ќе остане во Барса?

Екипа - 27.10.2020

Хозеп Бартомеу поднесува оставка од претседателската функција во Барселона, за неславен крај на раководењето на Бартомеу со каталонскиот гигант, ера што ќе остане запаметена по неверојатниот конфликт со Лионел Меси.

Му се исполни желбата на Меси, претседателот на Барса си даде оставка!

Спортманија - 27.10.2020

Бартомеу и целокупното раководство се повлекуваат, иако до вчера се силеа и кажуваа нешто друго. Жосеп Марија Бартомеу си даде оставка од функцијата претседател на Барселона. Тој и неговите соработници кои раководеа во каталонскиот гигант, не ги ...

„Бомба“ од Каталонија и славје на „Камп Ноу“: Крвникот на Барса конечно си замина!

Спортклуб - 27.10.2020

Она што навивачите на Барселона го посакуваа веќе две години, а особено во последните неколку месеци е на прагот да се оствари. 27 октомври би можел да биде запишан како најсреќниот ден за навивачите на Барселона во изминатите неколку години.

Официјално: Бартомеу си поднесе оставка!

24Фудбал - 27.10.2020

Барселона ќе добие ново раководство, досегашниот претседател на клубот, Жозеп Марија Бартомеу си поднесе оставка. Претседателот на Барселона, Бартомеу заедно со останатите членови на бордот денеска си поднесоа оставка, тој не почека фановите да ...

Бартомеу поднесе оставка

SportMedia - 27.10.2020

Иако вчера првиот човек на Барселона, Жозеп Мариа Бартомеу одби да поднесе оставка, сепак вечерва дојде до големи промени. Тој пет месеци пред изборот одлучи да се повлече, откако 20.000 членови на Барселона покренаа петиција за негово заминување.

Изненадување: Бартомеу си поднесе оставка од Барселона!

Екипа - 27.10.2020

Само десетина часа откако изјави дека никогаш не помислувал на оставка и ја отфрли сопствената одговорност за војната со Лионел Меси, Хозеп Бартомеу го промени својот став и реши да се повлече од раководната функција во каталонскиот гигант.

Меси победи: Бартомеу си поднесе оставка!

Sport 1 - 27.10.2020

Жозеп Мариа Бартомеу попушти под притисокот од навивачите и си поднесе оставка на претседателската функција во клубот. Заедно со него си оди и целиот Управен одбор на Каталонците. За неколку недели требаше да биде свикано Собрание и да се гласа за ...

КРАЈ: Бартомеу си поднесе оставка!

Спортски - 27.10.2020

Жосеп Марија Бартомеу не е повеќе претседател на Барселона, откако денес одлучи да си поднесе оставка. Ваквата одлука се очекуваше вчера после состанокот со Бордот на директори, но Бартомеу одлучи денес официјално да ја поденсе оставката.

Барса добива нова управа, Бартомеу и соработниците си поднесоа оставки

Gol.mk - 27.10.2020

Барселона ќе има ново раководство, затоа што првиот човек во управата, Жозеп Бартомеу, како и неговите најблиски соработници, си поднеле отавки. Бордот на каталонскиот тим беше под огромен притисок во изминатиот период поради кавгата со Лионел Меси ...