TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

УХМР издаде ново вонредно метео предупредување кое треба да се сфати сериозно: Утре силно невреме со обилни врнежи од ...

Centar - 12.07.2019

Утре (13.07.) попладне, во текот на ноќта и во недела претпладне ќе има нови врнежи кои наместа ќе бидат пообилни (во источните делови над 20л/м2) проследени со грмежи, засилен ветер и ќе има услови за појава на град.

Попладнево пороен дожд и грмежи

Макфакс - 12.07.2019

Времето претпладнево ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат ...

Времето денеска:Сончево со умерена облачност

Канал5 - 12.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне со појава на локален дожд. Утринската температура ќе биде од 7 до 15, а дневната од 19 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време.

Викенд временска прогноза за регионот на Гостивар

Gostivarpress.mk - 12.07.2019

Во регионот на Гостивар викендов не очекува променливо време со нешто пониски температури и врнежи од дожд. Денес, петок, сонцето изгреа во 5 часот и 12 минути, а ќе зајде во 20.12 часот. Ќе владее умерено сончево време, додека во попладневните ...

Сонце и дожд: Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Фактор - 12.07.2019

Метеоролозите денес предвидуваат сончево време со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Дневните темепратури на воздухот ќе бидат пониски од вообичајните летни степени во јули.

За викендот не планирајте ништо: По свежите денови доаѓа невреме

Centar - 12.07.2019

Следува период на променливо и посвежо време. Денес и утре во попладневните часови ќе има појава на локален дожд. Нов влажен бран со пообилни врнежи од дожд се очекува утре во текот на ноќта и во недела.

Умерено облачно време со локален дожд, од утре нов влажен бран

Макфакс - 11.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд, информира УХМР. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен.

Попладнево пороен дожд и грмежи

Н.Македонија - 12.07.2019

Времето претпладнево ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат ...

Умерено облачно време со локален дожд, од утре нов влажен бран

24Инфо - 11.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд, информира УХМР. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен.

Утре нестабилно со пороен дожд и грмежи

Точка - 12.07.2019

Времето утре претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20л/м2) ...

Утре сончево време, а попладне дожд

Курир - 11.07.2019

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд, информира УХМР. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен.

Попладнево пороен дожд и грмежи

24Инфо - 12.07.2019

Времето претпладнево ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат ...

Од утре во попладневните часови повторно облачно со локални врнежи од дожд

Слободен Печат - 11.07.2019

Во Скопје умерено облачно, попладне со услови за краткотраен локален дожд. Температурата ќе се движи од 13 до 27 степени. Од утре во попладневните часови повторно се очекува појава на локални поројни дождови.

Време: Сонце претпладне, дожд попладне

Денешен - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Нови најави - временска прогноза за утре

Press24 - 11.07.2019

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд, информира УХМР. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен.

Претпладне сонце, попладне локален пороен дожд и грмежи

МКД - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Време: Сончево до 31 степен, попладне дожд

Денешен - 12.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Внимание: Попладне се очекуваат пообилни врнежи

Вечер - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Умерено облачно време со локален дожд, од утре нов влажен бран

Н.Македонија - 12.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд, информира УХМР. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен.

Не излегувајте без чадор – претпладне сончево, попладне нестабилно

Пулс24 - 13.07.2019

Во Македонија претпладне времето ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта наместа се очекува врнежите да бидат пообилни (во источните ...

Денес сончево со температура до 31 степен

Скопје1 - 12.07.2019

Времето денес ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Сончево време со умерена облачност: Попладне не’ очекува локален пороен дожд и температури до 31 степен

ММС - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Сончево време, а попладне дожд

Вечер - 12.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Претпладне сончево, попладне невреме

Сител - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Следува малку посвежо време

+инфо - 12.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со дожд

А1 On - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Сончево со умерена облачност, попладне локален дожд

А1 On - 12.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Чадорот и денеска ќе биде дел од вашиот багаж, попладне ќе врне

+инфо - 13.07.2019

Во Скопје, претпладне сончево со умерена облачност, попладне и во текот на ноќта променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи. Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и ...

Времето денеска, умерено облачно со локален дожд, од утре нов влажен бран

Скопје инфо - 12.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд, информира УХМР. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен.

Претпладне сончево, попладне пороен дожд и грмежи

Скопје1 - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Претпладне сончево, попладне локален дожд

Сител - 12.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Претпладне сончево, попладне пороен дожд и грмежи

Слободен Печат - 13.07.2019

Утринската температура ќе се движи од 9 и 17, а дневната од 24 до 31 степен. УВ-индексот ќе изнесува 7. Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Сончево време со умерен северен ветер

Мета - 12.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 Целзиусови степени.

Сонце и дожд денеска и за време на викендот

Нетпрес - 12.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд, информира УХМР. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен.

Претпладне сончево, попладне нестабилно

Скопје инфо - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Какво време да очекуваме викендов?

Кумановски м. - 12.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура, како што додаваат од таму, ќе се спушти помеѓу 8 ...

Претпладне сончево, попладне невреме

Курир - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд

Денар - 12.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Претпладне сончево, попладне невреме

Нетпрес - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Нека не ве лаже утринското сонце - Вонредна најава за викендот

Press24 - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Претпладне сончево, попладне невреме

Пулс24 - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Подгответе се: Претпладне сончево, попладне невреме

Скопје24 - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

НЕСТАБИЛНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Претпладне сонце, попладне пороен дожд и грмежи!

Магазин - 13.07.2019

Денес времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне се очекува променливо облачно и нестабилно, проследено со локален пороен дожд и грмежи. Денеска крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат ...

Времето денеска сончево со умерена облачност

Тера - 13.07.2019

Претпладне сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20л/м2) проследени со грмежи, ...

Подгответе се за ново невреме: УХМР ги соопшти најновите прогнози

Centar - 13.07.2019

Времето претпладнево ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат ...

Локален пороен дожд и грмежи попладне, од утре намалување на температурите

Локално - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи

Денар - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Локален пороен дожд и грмежи попладне, од утре намалување на температурите

А1 On - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Попладне дожд, а од утре пад на температурите

Фокус - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Попладне повторно дожд, од утре и пониска температура

PressingTV - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...