TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одлуката е донесена – Марсијал заминува од „Олд Трафорд“

Спортски - 14.06.2018

Агентот на ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Антони Марсијал јавно потврди дека Французинот ова лето ќе го напушти „Олд Трафорд“. Марсијал не е задоволен од својот статус во Манчестер Јунајтед и малата минутажа која ја добива кај Жозе Мурињо , па одби ...

Јунајтед ја загуби битката со Марсијал: Французинот си заминува од „Олд Трафорд“

Gol.mk - 14.06.2018

Англискиот гигант Манчестер Јунајтед веќе договори две нови имиња за следната сезона, но најверојатно го загуби еден од најнадежните фудбалери, за кого пред три сезони плати 50 милиони евра.

Рашфорд му задава главоболки на Саутгејт

24Фудбал - 14.06.2018

Маркус Рашфорд пропушти уште еден тренинг на англиската репрезентација, напаѓачот на Манчестер јунајтед е неизвесен за мечот со Тунис во првото коло. Втор ден по ред како Маркус Рашфорд пропушта тренинг на англиската репрезентација поради повреда на ...

Марсијал решен да си замине од Манчестер јунајтед

Екипа - 14.06.2018

Антони Марсијал не гледа за себе иднина во Манчестер јунајтед и сака да си замине од „Олд трафорд“. Ова во интервју за РМЦ Спорт го објави агентот на Марсијал, Филип Ламболеј, кој посочи дека управата на „црвените ѓаволи“ на чело со Жозе Мурињо не ...

Потврдено: Марсијал сака да си замине од Јунајтед

Стандард - 14.06.2018

Трпението на Антони Марсијал се исцрпило и напаѓачот сака да го напушти Манчестер Јунајтед, објави агентот на играчот. Французинот не е задоволен од тоа што често е резерва и иако „Црвените Ѓаволи“ сакаат да го задржат, тие немаат разбирање за ...

Марсијал сака да си замине од Манчестер јунајтед, два клуба се посебно заинтересирани за него

24Фудбал - 14.06.2018

Ентони Марсијал и дефинитивно сака да го напушти Манчестер јунајтед ова лето, стигна потврда и од неговиот агент. Марсејал нема минутажа во Манчестер јунајтед каква што посакува, поради тоа не е ни дел од Светското првенство кое започнува денес.

Сега е официјално: Марсијал си оди од Јунајтед

Спортклуб - 13.06.2018

Францускиот репрезентативец Антони Марсијал е првиот фудбалер кој си заминува од Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок. Такво нешто беше најавено уште во текот на сезоната, но вечерва агентот на напаѓачот официјално го известил раководството на ...

Сега е официјално: Ѕвезда на Манчестер јунајтед сака да си замине од „Олд Трафорд“

Sport 1 - 13.06.2018

Менаџерот на Ентони Марсијал потврди во јавноста дека неговиот клиент сака да си замине од таборот на Манчестер јунајтед. Французинот пристигна во таборот на „црвените ѓаволи“ во летото 2015 година, но изминатата сезона не се изнаигра под водство на ...

Марсијал донел конечна одлука за својата иднина

Дерби - 13.06.2018

Антони Марсијал дефинитивно решил да се раздели со Манчестер Јунајтед, а оваа информација вечерва ја потврди и неговиот менаџер за француските медиуми. Марсијал немаше голема минутажа последната сезона, а очигледно Жозе Мурињо нема посериозни ...

Менаџерот потврди: Марсијал сака да го напушти Јунајтед!

Спортски - 13.06.2018

Веќе одамна се шпекулира дека Манчестер Јунајтед наскоро може да остане без напаѓачот Ентони Марсијал. Имено, Марсијал беше во втор план кај Мурињо, а тоа го чинеше и место во селекцијата на Франција која наскоро ја започнува својата авантура на ...

Одлуката е донесена – Марсијал заминува од „Олд Трафорд“

Таратур - 14.06.2018

Агентот на ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Антони Марсијал јавно потврди дека Французинот ова лето ќе го напушти „Олд Трафорд“. Марсијал не е задоволен од својот статус во Манчестер Јунајтед и малата минутажа која ја добива кај Жозе Мурињо , па одби ...

Паника во англиската селекција, Рашфорд надвор од стројот?!

Gol.mk - 13.06.2018

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд, доживеа повреда на коленото и ќе го пропушти денешниот тренинг на репрезентацијата на Англија. Младиот фудбалер, кој е прогласен за играч на натпреварот на дуелот меѓу Англија и Костарика, заработи ...

Марсијал и дефинитивно го напушта Манчестер (Ј)

Вечер - 14.06.2018

Францускиот репрезентативец Антони Марсијал е првиот фудбалер кој си заминува од Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок. Такво нешто беше најавено уште во текот на сезоната, но овој пат агентот на напаѓачот официјално го известил раководството на ...