TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов починат од Ковид-19 од Лабуништа, општина Струга бара карантин

24 Вести - 05.04.2020

Бројката на заболени од Ковид 19 во струшко расте,само вчера беа регистрирани 14 позитивни граѓани на корона вирус а денеска Министерството информира дека на клиниката во Скопје починал уште еден жител од Лабуништа кој бил хоспитализиран во лоша ...

Почина мајката на сопругата на претседателот Пендаровски, тестот ќе покаже дали била заразена од корона вирус

Телма - 05.04.2020

Мајката на сопругата на претседателот на државата, Стево Пендаровски, денеска била донесена на клиниката за пулмологија, каде што и починала. Таа претходно една година била во тешка здравствена состојба “Посмртно е земен брис за корона вирус и за ...

Пациент заболен со коронавирус почина во болницата „8 Септември“

360 степени - 05.04.2020

Едно лице од Куманово кое на 1 април беше потврдено дека е позитивно на коронавирусот, почина во болницата „8 септември“, информираше министерот за здравство Венко Филипче. Министерот информацијата ја сподели на денешната прес-конференција, а ...

Починала мајката на сопругата на Пендаровски, посмртно и бил земен брис за корона

Фокус - 05.04.2020

Мајката на Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на претседателот Стево Пендаровски починала денеска на Клиниката за пулмологија во Скопје, јавува А1 он . Посмртно и бил земен брис за да се провери дали била заболена од корона вирус, а резултатите се ...

Починала мајката на сопругата на Пендаровски, се чекаат резултати од корнавирус

360 степени - 05.04.2020

Мајката на Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на претседателот Стево Пендаровски починала денес на Клиниката за пулмологија во Скопје и посмртно и бил земен брис за да се провери дали била заболена од коронавирусот, јавува А1он .

Почина мајката на сопругата на претседателот Пендаровски, се чека резултат за ковид-19

+инфо - 05.04.2020

Мајката на Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на претседателот на државата, Стево Пендаровски, денеска била донесена на Клиниката за пулмологија каде што и починала. Таа една година претходно била во тешка здравствена состојба, јави телевизија Телма .

Струшки села од утре ќе формираат локални кризни штабови

Алсат-М - 05.04.2020

Во неколку струшки села од утре ќе се формираат локални кризни штабови, по драстичниот пораст на позитивни случаи од корона вирус во овој регион. Од досега потврдените 24 случаи во струшко, најголемиот дел се од Лабуништа.

Починала мајката на сопругата на Пендаровски, се чекаат резултати дали била заболена од коронавирус

А1 On - 05.04.2020

Мајката на Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на претседателот Стево Пендаровски починала денес на Клиниката за пулмологија. Посмртно и бил земен брис за да се провери дали има заболена од коронавирусот, а резултатите се очекуваат во текот на утрешниот ...

ВИДЕО: Во Градската болница починал кумановец од Ковид – 19

А1 On - 05.04.2020

Освен 63-годишното лице од Лабуништа кое починало на Инфективната клиника како последица на коронавирусот, во последниве 24 часа уште едно лице од Куманово починало во Градската болница „8 Септември“ од Ковид-19, со што бројот на смртни случаи се ...

Почина мајката на сопругата на претседателот Пендаровски, се чекаат резултати од тестот за коронавирус

Точка - 05.04.2020

Мајката на Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, денес починала на Клиниката за пулмологија во Скопје, а посмртно ѝ бил земен брис за да се утврди дали причината за нејзината смрт е ...

Пoчинa мајката на сопругата на Пендаровски, се чекаат резултати дали била заболена од Ковид 19

Република - 05.04.2020

Попладнево (05.04.2020) околу 13.00 часот на клиниката за Пулмологија во Скопје, почина мајката на првата дама Елизабета Ѓорѓиевска, сопруга на претседателот на Р.Македонија Стево Пендаровски, потврдија од кабинетот на претседателот.

Во болницата „8-ми Септември“ почина и кумановец позитивен на Ковид 19

Фокус - 05.04.2020

Освен пациентот од струшко Лабуништа кој почина на Инфективната клиника со тешкаклиничка слика, во болницата „8-ми Септември“ почина кумановец чиј тест, на 1 април бил позитивен, соопшти министерот за здравство, Венко Филипче.

Почина уште еден кумановец од коронавирус

+инфо - 05.04.2020

Почина едно лице од Куманово во болницата „8 Септември“ во Скопје, што знали дека во последните 24 час имаме двајца починати, затоа што во текот на денот почина и маж од струшко Лабуништа на 63-годишна возраст, кој бил донесен со тешка клиничка ...

Починала мајката на сопругата на Претседателот – ќе се испитува дали се работи за коронавирус

Centar - 05.04.2020

Попладнево околу 13 часот на Клиниката за Пулмологија. почина мајката на сопругата на претседателот Стево Пендаровски. Посмртно заради проверка , поради актуелната ситуација бил земен брис за проверка дали жената имала ...

Почина уште едно лице од коронавирусот во Македонија

ТВ21 - 05.04.2020

Министерот Венко Филипче информираше за уште едно починато лице, покрај 63-годишниот маж од Лабуништа. Станува збор за лице од Куманово кое што починало во болницата 8-ми септември во Скопје.

Струшко станува новото жариште на коронавирус

Алфа - 05.04.2020

Струшко станува ново жариште на коронавирусот – за само една недела бројот на заболени лица се искачи на 24, од кои 5 лица се починати: едно лице од с.Татеши и четворица од Лабуништа. Најкритично е токму во Лабуништа каде има најмногу заболени лица, ...

Починале двајца, а не еден од коронавирус – Министерот Филипче објави за уште една смрт на пациент позитивен на ...

Centar - 05.04.2020

Министерот Венко Филипче на вонредната прес конференција оддржана попладнево, соопшти дека освен починатиот пациент од Инфективна клиника од Лабуништа, починал уште еден пациент од Куманово, но во болнициата „8 Септември“, кој бил позитивен на ...

Општина Струга бара изолација на три струшки села

Сител - 05.04.2020

Расте бројот на заразени со корона вирусот во струшко.Општина Струга бара од Владата да се изолираат селата Лабуништа,Татеши и Велешта поради се поголемиот број на заболени а од месната заедница од Лабуништа на став дека конкретни мерки ќе се чекаат ...

Сеќавање на починатите доктори во борбата со коронавирусот (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 05.04.2020

Во борбата на Кина против коронавирусот, најмалку 46 медицински професионалци починале од инфекцијата, прекумерната работа или од несреќа за време на битката во првите борбени редови. Потсетување на нивното херојско дело за човештвото… Видео: ...

Во болницата „8 Септември“ почина и кумановец позитивен на коронавирусот

Точка - 05.04.2020

Освен пациентот од струшкото село Лабуништа кој што почина на Инфективната клиника, а кој што имал тешка клиничка слика, во болницата „8 Септември“ почина и Кумановец чиј тест на 1-ви април бил позитивен на коронавирусот“ – соопшти министерот за ...

Нови 72 заболени од коронавирус во Македонија

Р.С.Европа - 05.04.2020

Нови 72 случаи на заразени со коронавирусот регистрирани во земјав со што бројот на евидентирани порасна на 555 луѓе, соопшти денеска министерството за здравство. Бројот на починати денеска изнесува 18, што значи во изминативе 24 часа починало само ...

Нови 72 случаја позитивни на коронавирус, еден починат, досега вкупно 555 заболени

Опсервер - 05.04.2020

Скопје, 5 април 2020 () – Нови 72 нови случаја на коронавирус се регистрирани во последните 24 часа во земјата, едно лице е починато, а три лица се излекувани и денеска заминуваат од Клиниката за инфективни болести, објави министерот за здравство ...

Пациент од кумановско почина од Ковид – 19, нови 21 заболени во Kумановo

Алсат-М - 05.04.2020

Едно лице од Романовце, кумановско, на возраст од 56 години почина како последица од инфекција со Ковид-19. Лицето со иницијали И.Ш. било хоспитализирано во болницата “8 Септември“ на 1 април, откако добил позитивен тест за корона.

На Инфективна примено двегодишно дете

iPortal - 05.04.2020

Директорката на Инфективната клиника Милена Стевановиќ истакна дека кај нив се хоспитализирани 74 лица и дека се приближуваат до пополнување на капацитетите. Мобилната болница, додаде, ќе ни помогне во дополнување на потребите од хоспитализација и ...

15 лица се во тешка состојба, едно лице починало на Клиниката за инфективни болести

Слободен Печат - 05.04.2020

Едно лице починало на Клиника за инфективни, брифираат од Министерството за здравство. – Изминатите 24 часа на Инфективна клиника во Скопје се хоспитализирани 74 пациенти, од кои 15 се во тешка состојба.

Уште еден починат и нови 72 заразени од коронавирус

Expres - 05.04.2020

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби неколку часа по приемот во болница, почина маж од Лабуништа (Струга) на 63 годишна возраст донесен на клиниката со тешка клиничка слика.

Петмина починати, 53 нови случаи позитивни на Ковид-19

Сител - 04.04.2020

Најголем раст на бројот на заразени, но и починати бележат здраствените власти во земјава. Регистрирани се 5 смртни и 53 нови позитивни случаи на вирусот Ковид-19, објави министерот Филипче на социјалната мрежа Фејсбук.

Починатиот велешанец бил заболен од коронавирус

Алфа - 04.04.2020

Првиот пат дедо ми го вратија од болница со образложение дека има бронхит, а вториот пат чекајќи ја итната помош да го однесе на инфективно одделение, почина дома. Беше во тешка состојба, но ни рекоа дека немаат возило и не може да биде пренесен, ...

Починатиот велешанец бил позитивен на корона, семејството обвинува дека не сакале да го примат во болица

Сител - 04.04.2020

78 годишниот велешанец кој почина во средата а не беше примен на инфективното одделение бил заразен со коронавирусот.Центарот за јавно здравје денеска го известил семејството дека починатиот е позитивен на тестот.Роднините велат дека тестирањето ...

Црн рекорд во Македонија- Регистрирани се 5 нови починати и дури 53 новозаболени со Корона

Алфа - 04.04.2020

Рекорден број на заразени и починати од корона вирус во земјава – за само 24 часа во Македонија дијагностицирани биле 53 новозаболени од Ковид 19, а починале пет пациенти. Од нив тројца се нови, а двајца починале во текот на неделава.

Нови 53 заразени со коронавирус во Македонија, петмина починати

24 Вести - 04.04.2020

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починаа двајца пациенти заболени од коронавирус, жена од Лабуништа (Струга) на возраст од 71 година и маж на возраст од 77 години од Куманово ...

Позитивен бил на коронавирус 78-годишниот велешанец кој почина во средата

Сакам да кажам - 04.04.2020

78-годишен велешанец кој почина ноќта меѓу 31 март и први април бил позитивен на коронавирус, кажаа од семејството на починатиот, кое за тоа било претпладневно информирано од Центарот за Јавно здравје Велес по постхумниот тест.

Потврдено: Велешанецот кој што почина пред четири дена бил позитивен на коронавирус!

Курир - 04.04.2020

Денес во Центарот за јавно здравје Велес, пристигнаа резултатите за починатиот 78 годишен велешанец и тие се позитивни на Коронавирусот, пишува порталот велес365 . Откако велешанецот кој пред 4 дена не беше примен на Инфективното оделение во ...

Прва жртва на коронавирусот во Грузија

ТВ21 - 04.04.2020

Во Грузија денеска е регистрирана првата жртва на коронавирусот. Станува збор за 79-годишна жена. Починатата пациентка боледувала и од уште неколку други болести, и била во лоша здравствена состојба.

Двајца починати, 46 новозаболени, вкупниот биланс 430

Канал5 - 03.04.2020

Двајца починати и 46 нови случаи на Корона вирусот во земјава за изминатите 24 часа. Ова е и најголем раст на дневната бројка од почеток на ширењето на заразата. Со што вупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 се искачина 430 лица.

Починатиот пациент од Куманово имал коронавирус

360 степени - 03.04.2020

Министерството за здравство информира дека пациентот од Куманово кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести во Скопје бил заболен од коронавирус. За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во редовното ...

Во Албанија уште една жртва од Ковид-19

ТВ21 - 03.04.2020

Во Албанија регистрирана е уште една жртва од Ковид-19 со што бројот на починатите од овој опасен вирус се зголеми на 17 лица. „Во Инфективната клиника во Тирана попладнево почина 75-годишен маж.

Кумановецот кој синоќа почина на Инфективна имал коронавирус

+инфо - 03.04.2020

Пациентот од Куманово на 70-годишна возраст кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести бил заболен од коронавирус, информира Министерството за здравство. За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во редовното ...

Почина уште еден пациент од коронавирус, бројот на новозаразени е 46, а на излекувани три

MTM - 03.04.2020

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти. Едниот пациент на возраст од 70 години од Куманово кој од коморбидитети имал хипертензија и срцева слабост, неговиот резултат ...

Пациентот кој почина на Инфективна бил заболен од коронавирус

Фактор - 03.04.2020

Пациентот од Куманово кој синоќа почина на Инфективна бил заболен од коронавирус. За оваа информираат вечерва од Министерството за здравство. За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во редовното соопштение за дневната ...

Во Албанија уште една жртва од Ковид-19

А1 On - 03.04.2020

Во Албанија регистрирана е уште една жртва од Ковид-19 со што бројот на починатите од овој опасен вирус се зголеми на 17 лица. „Во Инфективната клиника во Тирана попладнево почина 75-годишен маж.

Уште една жртва од коронавирус во Албанија, бројката се искачи на 17

Слободен Печат - 03.04.2020

Во Албанија регистрирана е уште една жртва од Ковид-19 со што бројот на починатите од овој опасен вирус се зголеми на 17 лица. „Во Инфективната клиника во Тирана попладнево почина 75-годишен маж.

Во Албанија уште една жртва од Ковид-19

Сител - 03.04.2020

Во Албанија регистрирана е уште една жртва од Ковид-19 со што бројот на починатите од овој опасен вирус се зголеми на 17 лица. „Во Инфективната клиника во Тирана попладнево почина 75-годишен маж.

Во Албанија уште една жртва од Ковид-19

24Инфо - 03.04.2020

Во Албанија регистрирана е уште една жртва од Ковид-19 со што бројот на починатите од овој опасен вирус се зголеми на 17 лица. „Во Инфективната клиника во Тирана попладнево почина 75-годишен маж.

Во Албанија уште една жртва од Ковид-19

Либертас - 03.04.2020

Во Албанија регистрирана е уште една жртва од Ковид-19 со што бројот на починатите од овој опасен вирус се зголеми на 17 лица. „Во Инфективната клиника во Тирана попладнево почина 75-годишен маж.

Во Албанија уште една жртва од Ковид-19

Опсервер - 03.04.2020

Во Албанија регистрирана е уште една жртва од Ковид-19 со што бројот на починатите од овој опасен вирус се зголеми на 17 лица. „Во Инфективната клиника во Тирана попладнево почина 75-годишен маж.

Двајца починати, 46 новозаболени

Скопје инфо - 03.04.2020

Ова е и најголем раст на дневната бројка од почеток на ширењето на заразата. Со што вупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 се искачина 430 лица. Битката со вирусот ја загуби 68-годишен тетовец кој претходно боледувал и од артериска ...

Од денес 24 часовен карантин за време на викендите во Куманово!

Магазин - 03.04.2020

Во изминатите 24 часа регистрирани се 46 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје-13, Куманово-23, Дебар-2, Прилеп-1, Тетово-2, Велес-2, Гостивар -1, Гевгелија -2. Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 ...

Во Албанија уште една жртва од Ковид-19

MakPress - 03.04.2020

Во Албанија регистрирана е уште една жртва од Ковид-19 со што бројот на починатите од овој опасен вирус се зголеми на 17 лица. „Во Инфективната клиника во Тирана попладнево почина 75-годишен маж.

Починатиот пациент од Куманово на Инфективната клиника во Скопје – позитивен на Ковид-19

ТВ21 - 03.04.2020

Министерството за здравство информира дека пациентот од Куманово кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје бил заболен од коронавирус. За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во ...