TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Магдебург во последната секунда ја победи Барса во дербито во ЛШ

Екипа - 29.02.2024

Магдебург триумфираше против Барселона со 29-28 во дербито во Групата Б од Лигата на шампионите за израмнување на врвот во групата со каталонскиот тим. Магдебург до победата дојде во крајно драматичен финиш со гол во последните секунди.

Кристјансон со гол пред звукот на сирената ја матираше Барселона (ВИДЕО)

Дерби - 01.03.2024

Магдебург и Барселона одиграа драматичен меч во дерби пресметката од 13. коло во Лигата на шампионите, средба која беше одлучена пред звукот на сирената за славје на домаќините од 29:28. Бундеслигашот знае да биде многу незгоден за каталонците во ...

Магдебург со гол на три секунди пред крај ја расплака Барселона (ВИДЕО)

Sport 1 - 29.02.2024

Ракометарите на Магдебург одиграа драматичен натпревар против Барселона и триумфираа со 29-28 со гол на Гисли Кристјансон на неколку секунди пред крај на средбата. Барселона водеше речиси постојано во првото полувреме и предноста изнесуваше еден-два ...

Гисли побрз од сирената, Магдебург по нова драма ја совлада Барса во ЛШ

Gol.mk - 29.02.2024

Ракометарите на Барселона и Магдебург одиграа уште еден трилер натпревар во Лигата на шампионите. По неочекувано убедливата победа во Каталонија во нивното прво соочување оваа сезона, вечерва двете екипи одиграа натпревар речиси идентичен како ...

Гисли со гол во последната секунда ја урна Барса

24 Ракомет - 29.02.2024

Ракометарите на Магдебург освоија два важни бодови со триумфот над Барселона од 29:28 (13:14) во натпревар од 13. коло во Лигата на шампионите. Барселона веќе има обезбедено пласман во четвртфиналето, додека на Магдебург во последното коло, против ...

ЛШ: Магдебург со гол во последна секунда ја совлада Барселона

SportSport - 29.02.2024

Екипата на Магдебург славеше минимална победа над Барселона со 29:28 во дербито на колото во групата Б од ракометната Лига на шампиони. Тоа е претпоследен меч од групната фаза, а Магдебург со овој триумф се израмни бодовно со Барселона и двете екипи ...

Кристјансон со гол пред звукот на сирената ја матираше Барселона (ВИДЕО)

Курир - 01.03.2024

Магдебург и Барселона одиграа драматичен меч во дерби пресметката од 13. коло во Лигата на шампионите, средба која беше одлучена пред звукот на сирената за славје на домаќините од 29:28. Магдебург и Барселона одиграа драматичен меч во дерби ...