TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mакедонската полиција ќе се грижи за безбедноста на Европското фудбалско првенство

Нова ТВ - 11.06.2021

По повод Европското првенство во фудбал ЕУРО 2020, на кое за прв пат ќе учествува и македонската фудбалска репрезентација, Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија во соработка со романската полиција и надлежните служби на ...

Тим на македонската полиција ќе се грижи за безбедноста на Европското фудбалско првенство

ТВ21

Тим на македонската полиција ќе се грижи за безбедноста на Европското фудбалско првенство

Скопје инфо

Тим на македонската полиција ќе се грижи за безбедноста на Европското фудбалско првенство

Локално

Тим на македонската полиција ќе се грижи за безбедноста на ЕУРО 2020

Курир

Тим на македонската полиција ќе се грижи за безбедноста на Европското фудбалско првенство

Република

Тим на македонската полиција ќе се грижи за безбедноста на Европското фудбалско првенство

Frontline

24Инфо +инфо МКД Фокус Lider Н.Македонија

Два дена до историскиот меч: Ангеловски има само позитивни вести од вториот утрински тренинг (Фото)

Дерби - 11.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација денеска го одработи и вториот утрински тренинг во романската престолнина, што е една од последните подготовки пред премиерата која сите со нетрпение ја очекуваме.

ФОТО: Историскиот момент се ближи, утрински тренинг на Македонија во Букурешт

Gol.mk

ЕВРО 2020: Македонските фудбалери го одработија утринскиот тренинг

Нова ТВ

ФОТО: Утрински тренинг на македонските фудбалери во Букурешт

Слободен Печат

Утрински тренинг во Букурешт во одлична атмосфера📷

Спортски

ФОТО: Утрински тренинг, Македонија се подготвува за победа над Австрија

Sport M

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонија со утрински тренинг, подготовките за Австрија се во тек

Дриблинг

Курир Сител Фокус Република Независен Опсервер MakPress Точка

Почнува Европското првенство, првпат со Македонија

МКД - 11.06.2021

Вечерва во Рим со мечот меѓу Турција и Италија започнува Европското фудбалско првенство на кое во недела ќе дебитира Македонија. Во 21 часот на стадионот Олимпико во Рим, судијата Дани Макели ќе го означи стартот на мечот меѓу Турција и Италија, ...

Пандев: Австријците двапати беа подобри, но сега ја имаме можноста да се одмаздиме!

Слободен Печат

Утрински тренинг во Букурешт: Подготвени за Австрија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia

По една година одложување – фудбалски возбудувања низ континентот

Н.Македонија

Утрински тренинг во Букурешт: Фудбалерите се подготвуваат за Австрија (ФОТО)

Локално

Завесата се крева во Рим, почнува Европското првенство, историско за Македонија

24Фудбал

Вечерва почнува ЕП во фудбал, со душа и срце навиваме за Македонија

Скопско Ехо

Deutsche Welle Sport 1 Нова ТВ Вистина.мк Sport M Фокус 24 Вести Дриблинг