TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мотоциклист удрил во петгодишно девојче во селото Банско

Макфакс - 30.06.2020

Во струмичкото село Банско, во вечерните часови на 29 јуни, мотоцикл без регистарски ознаки, управуван 29-годишник од селото, удрил во девојче пешак на возраст од пет години. Девојчето од ударот се здобило со тешки повреди и било пренесено во ...

Прегазено 5-годишно девојче во Струмица

Press24 - 30.06.2020

Петгодишно девојче се здобило со тешки телесни повреди откако било прегазено од мотоцикл во Струмица. -Вчера во 20:30 часот било пријавено дека во село Банско, струмичко, моторцикл „хусун“, без регистарски ознаки, управуван од 29-годишниот Ш.И.

Тешко повредено 5-годишно девојче по удар од моторцикл

Сител - 30.06.2020

Вчера во 20.30 часот било пријавено дека во с.Банско, струмичко, моторцикл „хусун“, без регистарски ознаки, управуван од Ш.И.(29) од с.Банско удрил во девојче пешак на возраст од пет години од с.Банско.

Петгодишно девојче прегазено од мотоциклист во струмичкото село Банско

Фокус - 30.06.2020

Девојче на петгодишна возраст било вчера прегазено во струмичкото село Банско од мотоциклист, пренесуваат од МВР. „На 29.06.2020 во 20.30 часот било пријавено дека во с.Банско, струмичко, моторцикл „хусун“, без регистарски ознаки, управуван од Ш.И.

Прегазено 5-годишно девојче во Струмица

Република - 30.06.2020

Петгодишно девојче се здобило со тешки телесни повреди откако било прегазено од мотоцикл во Струмица. Вчера во 20:30 часот било пријавено дека во село Банско, струмичко, моторцикл „хусун“, без регистарски ознаки, управуван од 29-годишниот Ш.И.

Прегазено 5 годишно девојче во Банско

Курир - 30.06.2020

На 29.06.2020 во 20.30 часот било пријавено дека во с.Банско, струмичко, моторцикл „хусун“, без регистарски ознаки, управуван од Ш.И.(29) од с.Банско удрил во девојче пешак на возраст од пет години од с.Банско, информираат од МВР.

Петгодишно девојче прегазено од мотоциклист во Струмица

Локално - 30.06.2020

Девојче на петгодишна возраст било вчера прегазено во струмичкото село Банско од мотоциклист, пренесуваат од МВР. „На 29.06.2020 во 20.30 часот било пријавено дека во с.Банско, струмичко, моторцикл „хусун“, без регистарски ознаки, управуван од Ш.И.

Тешко повредено петгодишно девојче по удар од моторицкл

еМагазин - 30.06.2020

На 29.06.2020 во 20.30 часот било пријавено дека во с.Банско, струмичко, моторцикл „хусун“, без регистарски ознаки, управуван од Ш.И.(29) од с.Банско удрил во девојче пешак на возраст од пет години од с.Банско, информира МВР.

Тешко повредено петгодишно девојче пешак

Република - 30.06.2020

Вчеравечер во 20.30 часот било пријавено дека во с.Банско, струмичко, моторцикл „хусун“, без регистарски ознаки, управуван од Ш.И.(29) од с.Банско удрил во девојче пешак на возраст од пет години од с.Банско.

Мотоцикл повреди петгодишно девојче во Струмица

Слободен Печат - 30.06.2020

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица. Петгодишно девојче се здобило со тешки телесни повреди откако било прегазено од мотоцикл во Струмица. Вчера во 20.30 часот било пријавено дека во село Банско, струмичко, ...

Мотоциклист удрил во петгодишно девојче во селото Банско

Вечер - 30.06.2020

Во струмичкото село Банско, во вечерните часови на 29 јуни, мотоцикл без регистарски ознаки, управуван 29-годишник од селото, удрил во девојче пешак на возраст од пет години. Девојчето од ударот се здобило со тешки повреди и било пренесено во ...

Мотоциклист удрил во 5-годишно девојче пешак

МКД - 30.06.2020

Синоќа во с.Банско, струмичко, моторцикл „хусун“, без регистарски ознаки, управуван од Ш.И.(29) од с.Банско удрил во девојче пешак на возраст од пет години од с.Банско. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобило девојчето, констатирани во ...

Моторџија прегазил петгодишно девојче во Банско

24Инфо - 30.06.2020

На 29.06.2020 во 20.30 часот било пријавено дека во с.Банско, струмичко, моторцикл „хусун“, без регистарски ознаки, управуван од Ш.И.(29) од с.Банско удрил во девојче пешак на возраст од пет години од с.Банско.

Нова тешка сообраќајка во струмичко

Centar - 30.06.2020

Во струмичкото село Банско, во вечерните часови на 29 јуни, мотоцикл без регистарски ознаки, управуван 29-годишник од селото, удрил во девојче пешак на возраст од пет години. Девојчето од ударот се здобило со тешки повреди и било пренесено во ...