TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Следуваат врнежи од дожд, на планините снег – па стабилизирање и затоплување на времето

Фокус - 14.02.2020

До крајот на денов во нашата држава ќе имаме претежно облачно време а од запад уште во текот на претпладнево ќе започнат врнежи од дожд. Во текот на денов врнежите ќе се прошират насекаде и локално ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ (над 20 л/м2), на планините ...

Попладнево врнежи од дожд, а на планините снег

Макфакс - 14.02.2020

Под влијание на влажен бран времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег, информираат од УХМР. Врнежите ќе бидат пообилни во попладневните часови. Во вечерните часови врнежи од снег ќе има и на некои повисоките места.

Времето облачно со дожд и снег

Р.С.Европа - 14.02.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат пообилни попладне. Во вечерните часови врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Преку ноќта ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Какво време ќе имаме викендов во Куманово?

Кумановски м. - 14.02.2020

Времето во Куманово денеска пред самиот почеток на викендот, ќе биде облачно со врнежи од дожд. Според метео прогнозата на accuweather, ќе имаме врнежливо време. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец, а максималната температура ќе достигне 10 ...

Од утре дожд и снег низ Македонија – од недела драматична промена на времето

Centar - 14.02.2020

Под влијание на влажен бран утре ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат пообилни попладне. Во вечерните часови врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места.

Време: Дожд и снег на планините

Денешен - 14.02.2020

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат пообилни попладне. Во вечерните часови врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места.

Утре врнежливо, за викендот сончево

OhridNews - 13.02.2020

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат пообилни попладне. Во вечерните часови врнежите ќе преминуваат во снег, особено на повисоките места.

Утре дожд и снег, од понеделник температури до 19 степени

Сител - 13.02.2020

Врнежи од дожд, а на планините од снег под влијание на влажен бран ќе има утре, а од крајот на викендот ќе има пораст на температурите и ќе достигнат до 19 степени. – Врнежите ќе бидат пообилни утре попладне.

Детално метео: Утре ПОИНТЕНЗИВЕН влажен воздушен бран ќе навлезе во Македонија

Фокус - 13.02.2020

До крајот на денов во нашата државава ќе имаме стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, максималните дневни температури на воздухот ќ се искачуваат во интервалот од 7 до 15 ...

Сончево време со температури до 15 степени

Макфакс - 13.02.2020

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Преку ноќта облачноста ќе се зголеми. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 15 степени.

УХМР со прогноза: Утре доаѓа снег во Македонија, од недела пак сонце (ФОТО)

Курир - 13.02.2020

Времето утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Од попладневните часови врнежите ќе бидат поинтензивни и на места ќе бидат пообилни, а кон крајот на денот ќе има услови за повремен снег и на некои повисоки ...

Утрово најстудено во Битола -5, а најтопло во Дојран 4 степени

Курир - 13.02.2020

Утрово во земјава најстудено било во Берово и Крива Паланка каде се измерени -5 степени целзиусови, а најтопло било во Дојран со 4 степени. Во Скопје Петровец и Маврово се измерени -4 степени целзиусови, -3 во Крушево и Лазарополе, -2 во Струмица, ...

Денеска сончево со мала до умерена облачност и температура до 14 степени

Скопје1 - 13.02.2020

Денеска во земјава ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Температурата ќе се движи од -2 до 14 степени. Во Скопје температура до 11 степени.

Време: Сончево до 15 степени

Денешен - 13.02.2020

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната температура од пет до 15 степени.

Влажен бран се движи кон Македонија- пролетни температури и поројни дождови

Press24 - 12.02.2020

До крајот на денов во државава ќе имаме променливо облачно време со сончеви периоди, во северните и во западните предели ќе има локални послаби врнежи од дожд додека на планините ќе провејува слаб снег.

Облачно време со дожд, во петок очекувајте обилни врнежи!

Струмица Денес - 12.02.2020

Времето ќе биде променливо облачно, претпладне во западните и северните делови ќе има услови за локален дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер вдолж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од -1 до 5 степени, а дневната од 5 до 15 степени.

Повремен дожд и температури до 15 степени

Centar - 12.02.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно. Во северните и западните делови ќе има локални врнежи од дожд, на планините од снег, особено претпладне, информираат од УХМР. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, особено по должина на ...

Времето денеска ќе биде променливо облачно

MakPress - 12.02.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно. Во северните и западните делови ќе има локални врнежи од дожд, на планините од снег, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, особено вдолж Повардарието и во западните ...

Сончево со мала до умерена облачност, од утре дожд

МКД - 13.02.2020

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната температура од пет до 15 Целзиусови ...

Денес сончево време, снег во петок и сабота, од недела пораст на температурите

Курир - 13.02.2020

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната температура од пет до 15 степени.

Денес сончево време, снег во петок и сабота, од недела пораст на температурите

Пулс24 - 13.02.2020

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната температура од пет до 15 степени.

РАДОСТ РАДОСТ- СНЕГ ВО ПЕТОК И САБОТА: Се очекуваат на наврнат и обилни врнежи од дожд

Магазин - 13.02.2020

До крајот на денов во нашата државава ќе имаме стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, максималните дневни температури на воздухот ќ се искачуваат во интервалот од 7 до 15 ...

Денес сончево време, снег во петок и сабота, од недела пораст на температурите

Скопје24 - 13.02.2020

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната температура од пет до 15 степени.

Метеорологот Славчо најавува интензивен влажен воздушен бран

Слободен Печат - 13.02.2020

До крајот на денов во нашата државава ќе имаме стабилно, суво и сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, максималните дневни температури на воздухот ќ се искачуваат во интервалот од 7 до 15 ...

Дожд снег и ветер, а од недела промена на времето

Press24 - 13.02.2020

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната температура од пет до 15 степени.

Сончево со мала до умерена облачност

Frontline - 12.07.2020

Утринската температура ќе се движи од 13 до 21, а од 27 до 36 степени. Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во планинските региони на запад ќе има услови за изолирана нестабилност со краткотраен дожд и ...

Сончево со мала до умерена облачност

Вечер Прес - 08.06.2020

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне, претежно во северните делови, ќе има локален пороен дожд и појава на грмежи. УВ=7 Утринската температура ќе се движи од 11 до 17 степени, а дневната температура ќе се движи од 22 до 31 ...

Денес сончево - еве какво време да очекуваме викендов

Скопје инфо - 13.02.2020

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната температура од пет до 15 степени.

Сончево време со температури до 15 степени

24Инфо - 13.02.2020

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Преку ноќта облачноста ќе се зголеми. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 15 степени.

Најстудено утрово е во Битола, со измерени -5 степени

Слободен Печат - 13.02.2020

Висината на снежната покривка измерена во 7 часот изнесува 7 сантиметри во Попова Шапка и 4 во Маврови Анови. Утрово во земјава најстудено било во Берово и Крива Паланка каде се измерени -5 степени целзиусови, а најтопло било во Дојран со 4 степени.

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност

Денар - 12.06.2020

Сончево со мала до умерена облачност. Попладне во северозападните и крајните источни делови ќе има локален пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер во западните делови од западен, а вдолж Повардарието од северозападен правец.

Утрово најстудено во Битола -5, а најтопло во Дојран 4 степени

24Инфо - 13.02.2020

Утрово во земјава најстудено било во Берово и Крива Паланка каде се измерени -5 степени целзиусови, а најтопло било во Дојран со 4 степени. Во Скопје Петровец и Маврово се измерени -4 степени целзиусови, -3 во Крушево и Лазарополе, -2 во Струмица, ...

Утрово најстудено во Битола -5, а најтопло во Дојран 4 степени

24 Вести - 13.02.2020

Утрово во земјава најстудено било во Берово и Крива Паланка каде се измерени -5 степени целзиусови, а најтопло било во Дојран со 4 степени. Во Скопје Петровец и Маврово се измерени -4 степени целзиусови, -3 во Крушево и Лазарополе, -2 во Струмица, ...

Утрово најстудено во Битола -5, а најтопло во Дојран 4 степени

Сител - 13.02.2020

Утрово во земјава најстудено било во Берово и Крива Паланка каде се измерени -5 степени целзиусови, а најтопло било во Дојран со 4 степени. Во Скопје Петровец и Маврово се измерени -4 степени целзиусови, -3 во Крушево и Лазарополе, -2 во Струмица, ...

Утрово најстудено во Битола -5, а најтопло во Дојран 4 степени

+инфо - 13.02.2020

Утрово во земјава најстудено било во Берово и Крива Паланка каде се измерени -5 степени целзиусови, а најтопло било во Дојран со 4 степени. Во Скопје Петровец и Маврово се измерени -4 степени целзиусови, -3 во Крушево и Лазарополе, -2 во Струмица, ...

Утрово најстудено во Битола -5, а најтопло во Дојран 4 степени

Frontline - 13.02.2020

Во Скопје Петровец и Маврово се измерени -4 степени целзиусови, -3 во Крушево и Лазарополе, -2 во Струмица, Тетово, Битола, Демир Капија, Штип, -1 во Прилеп, Охрид, Куманово, 0 Претор, Виница, Скопје Зајчев Рид, 2 Гевгелија, 4 Дојран.

Утрово најстудено во Битола -5, а најтопло во Дојран 4 степени

Опсервер - 13.02.2020

– Утрово во земјава најстудено било во Берово и Крива Паланка каде се измерени -5 степени целзиусови, а најтопло било во Дојран со 4 степени. Во Скопје Петровец и Маврово се измерени -4 степени целзиусови, -3 во Крушево и Лазарополе, -2 во Струмица, ...

Некаде сонце, некаде облаци- УХМР со информација каде беше најстудено утринава

Press24 - 13.02.2020

Утрово во земјава најстудено било во Берово и Крива Паланка каде се измерени -5 степени целзиусови, а најтопло било во Дојран со 4 степени. Во Скопје Петровец и Маврово се измерени -4 степени целзиусови, -3 во Крушево и Лазарополе, -2 во Струмица, ...

Утрово најстудено во Берово -5, а најтопло во Дојран 4 степени

Локално - 13.02.2020

Утрово во земјава најстудено било во Берово и Крива Паланка каде се измерени -5 степени целзиусови, а најтопло било во Дојран со 4 степени. Во Скопје Петровец и Маврово се измерени -4 степени целзиусови, -3 во Крушево и Лазарополе, -2 во Струмица, ...

Утрово најстудено во Битола -5, а најтопло во Дојран 4 степени

А1 On - 13.02.2020

Утрово во земјава најстудено било во Берово и Крива Паланка каде се измерени -5 степени целзиусови, а најтопло било во Дојран со 4 степени. Во Скопје Петровец и Маврово се измерени -4 степени целзиусови, -3 во Крушево и Лазарополе, -2 во Струмица, ...

Сончево со мала до умерена облачност

iPortal - 13.02.2020

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната температура од пет до 15 степени.

Сончево време, од недела пораст на температурите

Нетпрес - 13.02.2020

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната температура од пет до 15 степени.

Утрово најстудено во Битола -5, а најтопло во Дојран 4 степени

Вечер Прес - 13.02.2020

Утрово во земјава најстудено било во Берово и Крива Паланка каде се измерени -5 степени целзиусови, а најтопло било во Дојран со 4 степени. Во Скопје Петровец и Маврово се измерени -4 степени целзиусови, -3 во Крушево и Лазарополе, -2 во Струмица, ...

Утрово најстудено во Битола -5, а најтопло во Дојран 4 степени

Либертас - 13.02.2020

Утрово во земјава најстудено било во Берово и Крива Паланка каде се измерени -5 степени целзиусови, а најтопло било во Дојран со 4 степени. Во Скопје Петровец и Маврово се измерени -4 степени целзиусови, -3 во Крушево и Лазарополе, -2 во Струмица, ...

Утрово најстудено во Битола - 5, а најтопло во Дојран 4 степени

Канал5 - 13.02.2020

Утрово во земјава најстудено било во Берово и Крива Паланка каде се измерени -5 степени целзиусови, а најтопло било во Дојран со 4 степени. Во Скопје Петровец и Маврово се измерени -4 степени целзиусови, -3 во Крушево и Лазарополе, -2 во Струмица, ...

Сончево време со температури до 15 степени

Точка - 13.02.2020

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Преку ноќта облачноста ќе се зголеми. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 15 степени.

Сончево време со температури до 15 степени

MTM - 13.02.2020

Времето денеска мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Преку ноќта облачноста ќе се зголеми. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 15 степени.

Сончево време со температури до 15 степени

Н.Македонија - 13.02.2020

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Преку ноќта облачноста ќе се зголеми. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 15 степени.

Утре се очекуваат врнежи од дожд, за викенд стабилно и суво време

Frontline - 13.02.2020

Во текот на утрешниот ден од запад и од северозапад ќе започнат врнежи од дожд, и тоа под влијание на поизразен влажен воздушен бран. Локално врнежите ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ и се очекува да наврнат над 20 л/м2 воден талог, на планините врнежите ќе ...

Сончево време со температури до 15 степени

Centar - 13.02.2020

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Преку ноќта облачноста ќе се зголеми. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 15 степени.