TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анчелоти стави крај на шпекулациите: Донесена е одлука за иднината на Азар!

Спортски - 14.05.2022

Еден Азар никако да ги исполни очекувањата во изминатите три сезони во дресот на Реал Мадрид, Белгиецот постојано се повредува и не успева да влезе во натпреварувачки ритам. Меѓутоа сезонава и кога беше фит не добиваше многу прилика од Карло ...

Анчелоти ја соопшти судбината на Азар во Реал Мадрид

Sport 1 - 14.05.2022

Еден Азар има кошмарни три сезони во дресот на Реал Мадрид. Белгиецот постојано се повредува и никако да фати натпреварувачки ритам. Тој целосно испадна од ротацијата на тренерот Карло Анчелоти, па и кога е фит не може да игра поради неверојатната ...

Анчелоти донесе конечна одлука за иднината на Азар

СуперСпорт - 14.05.2022

Белгискиот фудбалер Еден Азар ги разочара сите по доаѓањето во Реал Мадрид, а често имаше проблеми и со повреди. Сезонава конечно ги надмина проблемите, но тренерот Карло Анчелоти не му даде многу шанса на теренот, па тоа предизвика шпекулации дека ...

Реал Мадрид на најдобар начин ќе го заштити Винициус преку посебна клаузула

Спортклуб - 14.05.2022

Реал Мадрид му подготвува нов договор на Винициус Жуниор и откупната клаузила најверојатно ќе биде тешка една милијарда евра, нешто што своевремено го имаше Кристијано Роналдо во Мадрид. Суперталентираниот бразилски фудбалер игра одлично сезонава, ...

Реал Мадрид му нуди нов богат договор, ама со „осигурување“ од – милијарда евра!

Sport 1 - 14.05.2022

Управата на Реал Мадрид во моментов работи на операцијата „Винисиус 2028“, која предвидува потпишување нов договор со бразилскиот фудбалер, зад кого е фантастична сезона. „Кралевите“ се свесни дека тој вреди многу повеќе од тоа што во моментов го ...

Анчелоти има нов асистент на клупата на Реал (ВИДЕО)

SportMedia - 14.05.2022

Реал Мадрид освои нова титула во Примера сезонава, а на последниот одигран меч на домашен терен против Леванте кој „Кралевите“ го добија со 6:0, се случи несекојдневен момент. Со оглед дека овој меч за Реал немаше никакво резултатско значење, па ...

Виничиус добива нов мега договор – клаузулата ќе биде милијарда евра

Локално - 14.05.2022

Главна задача на Реал Мадрид по финалето на Лигата на шампионите е да го продолжи договорот со Виничиус Жуниор, пишува „Marca“. Актуелниот договор на фантастичниот 21-годишен Бразилец истекува во 2024 година, но Реал не сака да паничи и мора да го ...

(ВИДЕО) Анчелоти го избрка син му, па го повика играчот на Реал да му биде помошник

Спортклуб - 13.05.2022

Реал Мадрид го победи Леванте со 6:0 и така го испрати тимот на Енис Барди во втората лига. Тоа беше натпревар во кој Реал немаше никаков резултатски императив, но сепак одигра фантастично.

Нов „кралски“ договор за Винисиус Жуниор

МакФудбал - 13.05.2022

Реал Мадрид подготвува нов договор за напаѓачот Винисиус Жуниор. Клубот има намера да ги подобри договорните услови на бразилскиот фудбалер, бидејќи тој е важен дел од тимот. Актуелниот договор на 21-годишниот напаѓач со Реал Мадрид е до летото 2024.

Лука Модриќ ги уништи играчите на Леванте, ги исфрли од лигата, а потоа им покажа дека е вистински господин

Sport M - 13.05.2022

Реал Мадрид порано ја обезбеди титулата, па мечот против Леванте кој се бори за опстанок не му значеше ништо. Но, Реал е господски клуб, игра до крај без никакви калкулации, па Карло Анчелоти ги изведе најсилните 11, а сето тоа резултираше со ...

Реал Мадрид веќе (на)прави 20.000 дресови од Мбапе за продажба!

Sport 1 - 13.05.2022

Иако сѐ останува во неизвесност за иднината на Килијан Мбапе, дали ќе остане во ПСЖ за многу пари или ќе си го исполни сонот да заигра за Реал Мадрид, сѐ погласни се најавите дека сѐ е веќе готово и се чека само погоден момент за детонација на ...

Анчелоти посочи зошто неговата работа во Реал е лесна: Зборуваме за играчи…

Дерби - 13.05.2022

Италијанскиот стратег, Карло Анчелоти го одведе Реал Мадрид до пехарот во Примера, но истиот може да не биде единствен во актуелнава кампања со оглед на тоа што шпанскиот великан го очекува финале против Ливерпул во Лигата на шампионите.

Бензема се израмни со Раул

Курир - 13.05.2022

Со погодокот во вчерашниот триумф на Реал Мадрид над Леванте од 6-0, францускиот напаѓач Карим Бензема стигна до бројката од 323 голови во дресот на „Кралскиот клуб, израмнувајќи се на второто место на клупската листа со Раул.

Дали е готово: Реал веќе порача 20.000 дресови со името на Мбапе!

SportMedia - 13.05.2022

Така тоа го прави најголемиот клуб во светот, а тоа секако дека е Реал Мадрид. Веќе две години светот се “занимава“ со тоа дали Килијан Мбапе и кога ќе дојде на „Бернабеу“, милијарди и милијарди текстови се напишани од светските медиуми за тоа.

Бензема го стигна Раул, но Роналдо изгледа недостижно!

СуперСпорт - 13.05.2022

Еден од најдобрите фудбалери на Реал Мадрид, Карим Бензема продолжи со одличната серија и постигна нов гол на мечот против Леванте (6-0), при што имаше и асистенција. „Кралевите“ славеа со 6-0 во меч кој немаше голема резултатска важност за нив, а ...

Анчелоти ја објасни разликата меѓу Реал и сите други клубови кои ги водел во кариерата

Спортклуб - 13.05.2022

Карло Анчелоти има сезона од соништата со Реал Мадрид. Ја освои шампионската титула во Шпанија, со што стана првиот тренер во историјата кој освоил титула во сите пет најсилни лиги во Европа.

Мајстор: Бензема танцуваше пред голот на Леванте, па му асистираше на Винисиус (Видео)

СуперСпорт - 13.05.2022

Францускиот фудбалер Карим Бензема е најголем фаворит за освојување на „Златната топка“, а тоа го покажа со неговите голови и асистенции во дресот на Реал Мадрид. Бензема учествуваше во победата од 6-0 против Леванте во Ла Лига, а притоа имаше ...

Marca: Немаме веќе зборови како да ја опишеме генијалноста на Модриќ

Кајгана - 13.05.2022

Лука Модриќ билираше во победата на шампионот Реал над последнопласираниот Леванте (6:0), со што шампионот на две кола пред крајот го испрати гостинот во втората лига. Хрватската легенда на Реал влезе во историјата постигнувајќи три гола во првото ...

ФОТО: Лука Модриќ има порака за Енис Барди и Леванте

Фактор - 13.05.2022

Леванте запиша пораз на гости во Мадрид кај Реал со убедливи 6-0 и со тоа го потврдија испаѓањето во Втората лига. Лука Модриќ со порака која се прераскажува во Валенсија, на Хрватот не му е пријатно кога некој запишува неуспех.

Виничиус по хет-трикот: Се надевам дека Бензема ќе ја освои „Златната топка“

Локално - 13.05.2022

Крилниот напаѓач на Реал Мадрид, Виничиус Жуниор, го постигна својот прв хет-трик со тимот на белиот балет во победата од 6:0 над Леванте во меч од 36. коло на Ла Лига. „Сите ми помогнаа многу да стигнам до ова достигнување.

Анчелоти по 6:0 над Леванте: Реал е во добра форма пред финалето во Лигата на шампионите

Локално - 13.05.2022

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти е задоволен што неговиот тим е во добра форма пред финалето од Лигата на шампионите против Ливерпул на 28 мај во Париз. „Белиот балет“ синоќа го совлада Леванте со 6-0 во натпревар од 36.

Реал Мадрид ја спрема понудата за Погба

Спортски - 12.05.2022

Шпанскиот шампион Реал Мадрид бара засилувања за следната сезона, а едно од нив би можел да биде Пол Погба, кој летово си заминува од Манчестер јунајтед како слободен играч. Погба има договор до крајот на сезоната, а тоа предизвика шпекулации од ...

Бензема и Раул на вечната листа на стрелци за „Кралевите“

Република - 13.05.2022

Со погодокот во вчерашниот триумф на Реал Мадрид над Леванте од 6-0, францускиот напаѓач Карим Бензема стигна до бројката од 323 голови во дресот на „Кралскиот клуб, израмнувајќи се на второто место на клупската листа со Раул.

Бензема се израмни со Раул

Опсервер - 13.05.2022

Со погодокот во вчерашниот триумф на Реал Мадрид над Леванте од 6-0, францускиот напаѓач Карим Бензема стигна до бројката од 323 голови во дресот на „Кралскиот клуб, израмнувајќи се на второто место на клупската листа со Раул.

Реал веќе порача 20.000 дресови со името на Мбапе

Курир - 13.05.2022

Веќе две години Реал Мадрид се занимава со Килијан Мбапе и кога ќе дојде на „Бернабеу“, милијарди и милијарди текстови се напишани од светските медиуми за тоа. Инаку се чини, и покрај понудата од ПСЖ која се граничи со лудило, Мбапе ова лето ...

Бензема се израмни со Раул

MakPress - 14.05.2022

Со погодокот во вчерашниот триумф на Реал Мадрид над Леванте од 6-0, францускиот напаѓач Карим Бензема стигна до бројката од 323 голови во дресот на „Кралскиот клуб, израмнувајќи се на второто место на клупската листа со Раул.