TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Министерот Филипче доби и партиска функција

Слободен Печат - 19.07.2019

Филипче не кажува од кога е член на СДСМ. Министерот за здравство, Венко Филипче, од вчера доби и партиска функција, ќе ја води Комисијата за здравство на СДСМ. За него подолго време се шпекулираше дека може да биде разрешен од функцијата министер, ...

Наумовска избрана за Претседател на Комисијата за образование и наука на СДСМ

Тера - 19.07.2019

Централниот одбор на СДСМ, на синоќешната седница ги комплетираше првите луѓе на партиските Комисии на СДСМ. За претседател на Комисијата за образование и наука во централата на партијата во Скопје е избрана битолчанката Елизабета Наумовска.

Пратеничката Калеска-Ванчева нов координатор на Форумот на жени на СДСМ, избрани и претседателите на партиските комисии

Сител - 18.07.2019

Снежана Калеска-Ванчева, пратеничката во Собранието на РСМ е избрана за нов координатор на Форумот на жени на СДСМ, а комплетиран е и раководниот кадар на партиските комисии како стручни тела, на вечерашната седница на Централниот одбор на партијата.

Заврши централниот одбор на СДСМ

Канал5 - 18.07.2019

Предмалку заврши состанокот на централниот одбор на СДСМ на кој разговараше за актуелни прашања во државата и партијата. Повеќе информации во ...

Верушевски избран за претседател на Комисијата за внатрешни работи на СДСМ

+инфо - 18.07.2019

На денешната седница на Централниот обор на СДСМ се назначени нови претседатели на комисии. – Претседател на Комисијата за внатрешни работи е проф. д-р Зоран Верушевски, на омисијата за европски прашања е Бојан Маричиќ, на Комисијата за економија – ...

(Видео) Зоран Верушевски меѓу новите претседатели на партиските комисии на СДСМ

Макфакс - 18.07.2019

Заврши состанокот на Централниот одбор на СДСМ, на кој присустваа повеќе градоначалници, министри, заменици и пратеници од владејачката партија. Како што изјави генералниот секретар, Љупчо Николовски, на состанокот биле избрани повеќе нови членови ...

(видео)ЗАВРШИ ЦЕНТРАЛНИОТ ОДБОР НА СДСМ- избрани нови претседатели на комисиите на СДСМ!

Магазин - 18.07.2019

Изборот на претседатели на комисиите како помошни тела на СДСМ беше доминантна тема на денешниот состанок на Централниот одбор на владејачката партија, рече пред почетокот на состанокот премиерот Заев.

Калеска-Ванчева нов координатор на Форумот на жени на СДСМ

iPortal - 18.07.2019

Снежана Калеска-Ванчева, пратеничката во Собранието на РСМ е избрана за нов координатор на Форумот на жени на СДСМ. Член на СДСМ. Родена на 12.12.1961 во Охрид. Македонка. Има завршено Правен факултет – „Св.Кирил и Методиј“; магистерски студии по ...

Зоран Верушевски претседател на партиската комисија за внатрешни работи на СДСМ

PressingTV - 19.07.2019

СДСМ на Централниот одбор ги избра претседателите на повеќе партиски комисии. Најголемо изненадување предизвика што за претседател на комисијата за внатрешни работи е избран Зоран Верушевски.

Заседава Централниот одбор на СДСМ – се разгледуваат актуелните политички случувања

Република - 18.07.2019

Заседава Централниот одбор на СДСМ, а тема на партискиот состанок ќе бидат актуелите политички случувања. „Ќе разговараме за изборот на претседатели на комисиите. Извршниот одбор утврди, сега треба Централниот.

(ВИДЕО ИНСЕРТИ) Седница на Централниот одбор на СДСМ

iPortal - 18.07.2019

Видео инсерти од денешната седница на Централниот одбор на ...

Пратеничката Калеска-Ванчева нов координатор на Форумот на жени на СДСМ, избрани и претседателите на партиските комисии

1tv - 18.07.2019

Снежана Калеска-Ванчева, пратеничката во Собранието на РСМ е избрана за нов координатор на Форумот на жени на СДСМ, а комплетиран е и раководниот кадар на партиските комисии како стручни тела, на вечерашната седница на Централниот одбор на партијата.

Избрани првите луѓе на партиските Комисии на СДСМ,Калеска-Ванчева нов координатор на Форумот на жени

24Инфо - 18.07.2019

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски по денешната седница на Централниот обор на партијата изјави дека се донесени неколку одлуки, со кои ги заокружиле промените во партијата. -СДСМ покажа дека има капацитет да се менува, во интерес на ...

Зоран Верушевски меѓу новите претседатели на партиските комисии на СДСМ

Точка - 19.07.2019

Заврши состанокот на Централниот одбор на СДСМ, на кој присустваа повеќе градоначалници, министри, заменици и пратеници од владејачката партија. Како што изјави генералниот секретар, Љупчо Николовски, на состанокот биле избрани повеќе нови членови ...

Зоран Верушевски претседател на партиската комисија во СДСМ

Вечер - 19.07.2019

СДСМ на Централниот одбор ги избра претседателите на повеќе партиски комисии. Најголемо изненадување предизвика што за претседател на комисијата за внатрешни работи е избран Зоран Верушевски.

Зоран Верушевски избран за претседател на Комисија за внатрешни работи на СДСМ

Слободен Печат - 18.07.2019

Снежана Калеска-Ванчева, пратеничката во Собранието на РСМ е избрана за нов координатор на Форумот на жени на СДСМ. Снежана Калеска-Ванчева, пратеничката во Собранието на РСМ е избрана за нов координатор на Форумот на жени на СДСМ, а комплетиран е и ...

Зоран Верушевски е нов претседател на комисијата за внатрешни работи на СДСМ

Република - 18.07.2019

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски по денешната седница на Централниот одбор на партијата изјави дека се донесени неколку одлуки, со кои ги заокружиле промените во партијата. СДСМ покажа дека има капацитет да се менува, во интерес на ...

Зоран Верушевски и Бојан Маричиќ добија партиски функции во СДСМ

Фокус - 18.07.2019

Снежана Калеска-Ванчева, пратеничката во Собранието на РСМ е избрана за нов координатор на Форумот на жени на СДСМ, а комплетиран е и раководниот кадар на партиските комисии како стручни тела, на вечерашната седница на Централниот одбор на партијата.

Ова се новите претседатели на партиските Комисии на СДСМ

iPortal - 18.07.2019

Централниот одбор на СДСМ, денеска ги комплетираше првите луѓе на партиските Комисии на СДСМ: Претседател на Комисијата за внатрешни работи – проф.д-р Зоран Верушевски Претседател на Комисијата за европски прашања – Бојан Маричиќ Претседател на ...

Назначени новите претседатели на комисии на СДСМ

Либертас - 18.07.2019

На денешната седница на Централниот обор на СДСМ се назначени нови претседатели на комисии. – Претседател на Комисијата за внатрешни работи е проф. д-р Зоран Верушевски, на омисијата за европски прашања е Бојан Маричиќ, на Комисијата за економија – ...

Пратеничката Калеска-Ванчева нов координатор на Форумот на жени на СДСМ, избрани и претседателите на партиските комисии

Бриф - 18.07.2019

Снежана Калеска-Ванчева, пратеничката во Собранието на РСМ е избрана за нов координатор на Форумот на жени на СДСМ, а комплетиран е и раководниот кадар на партиските комисии како стручни тела, на вечерашната седница на Централниот одбор на партијата.

Снежана Калеска на местото на Цветанка Ласкова, СДСМ ги заокружи кадровските промени

AKO - 18.07.2019

Централниот одбор на СДСМ, ги комплетираше првите луѓе на партиските Комисии на партијата: Претседател на Комисијата за внатрешни работи – проф.д-р Зоран Верушевски Претседател на Комисијата за европски прашања – Бојан Маричиќ Претседател на ...

Николовски ги соопшти имињата на новите претседатели на комисиите на СДСМ!

Магазин - 18.07.2019

Задоволство ми е што имаме многу нови луѓе, млади кои што се спој на искуство и стручни луѓе на авторитет и одговорност, коишто ќе дадат нов квалитет во делувањето на СДСМ, особено во делувањето и креирањето на политиките на партијата, рече Љупчо ...

Цела листа: Кои се првите луѓе на партиските комисии кои се избраа на ЦО на СДСМ

еМагазин - 19.07.2019

Централниот одбор на СДСМ, синоќа ги комплетираше првите луѓе на партиските Комисии на СДСМ. „Го проширивме бројот на Комисии и воведовме нова, Комисија за спроведување на политиките едно општество за сите граѓани.

Николовски: 700 нови луѓе на позиции на централно и локално ниво во партијата

iPortal - 18.07.2019

“Задоволство ми е што имаме многу нови луѓе, млади, кои во спој со искусни и стручни луѓе, со авторитет и одговорност ќе дадат нов квалитет во делувањето на СДСМ и особено во делот на креирање на политиките.

Пратеничката Калеска-Ванчева нов координатор на Форумот на жени на СДСМ, избрани и претседателите на партиските комисии

Опсервер - 18.07.2019

Снежана Калеска-Ванчева, пратеничката во Собранието на РСМ е избрана за нов координатор на Форумот на жени на СДСМ, а комплетиран е и раководниот кадар на партиските комисии како стручни тела, на вечерашната седница на Централниот одбор на партијата.

Николовски: СДСМ ги заокружи промените

Тера - 19.07.2019

На синоќешната седница на СДСМ како што соопшти Николовски се донесоа неколку одлуки, со кои Централниот обор на партијата ги заокружи промените во партијата. „СДСМ покажа дека има капацитет да се менува, во интерес на граѓаните и забрзување на ...

Калеска-Ванчева ќе раководи со форумот на жени во СДСМ, Верушевски со комисијата за внатрешни работи

MakPress - 19.07.2019

Снежана Калеска-Ванчева, пратеничката во Собранието на РСМ е избрана за нов координатор на Форумот на жени на СДСМ, а комплетиран е и раководниот кадар на партиските комисии како стручни тела, на вечерашната седница на Централниот одбор на партијата.

Пратеничката Калеска-Ванчева нов координатор на Форумот на жени на СДСМ

Независен - 19.07.2019

Снежана Калеска-Ванчева, пратеничката во Собранието на РСМ е избрана за нов координатор на Форумот на жени на СДСМ, а комплетиран е и раководниот кадар на партиските комисии како стручни тела, на вечерашната седница на Централниот одбор на партијата.

Пратеничката Калеска-Ванчева нов координатор на Форумот на жени на СДСМ, избрани и претседателите на партиските комисии

Вечер - 19.07.2019

Снежана Калеска-Ванчева, пратеничката во Собранието на РСМ е избрана за нов координатор на Форумот на жени на СДСМ, а комплетиран е и раководниот кадар на партиските комисии како стручни тела, на вечерашната седница на Централниот одбор на партијата.

Верушевски и Маричиќ добија партиски функции во СДСМ

Курир - 19.07.2019

Зоран Верушевски назначен за претседател на Комисија за внатрешни работи,а Бојан Маричиќ за шеф на Комисијата за европски прашања. Ова се дел од одлуките на СДСМ донесени вчера на Централниот одбор на партијата со кој се заокружија промените.

Зоран Верушевски и Бојан Маричиќ седнаа во скутот на Заев и СДСМ

Скопје1 - 19.07.2019

Снежана Калеска-Ванчева, пратеничката во Собранието на РСМ е избрана за нов координатор на Форумот на жени на СДСМ, а комплетиран е и раководниот кадар на партиските комисии како стручни тела, на вечерашната седница на Централниот одбор на партијата.

Пратеничката Калеска-Ванчева нов координатор на Форумот на жени на СДСМ, избрани и претседателите на партиските комисии

Телма - 19.07.2019

Снежана Калеска-Ванчева, пратеничката во Собранието на РСМ е избрана за нов координатор на Форумот на жени на СДСМ, а комплетиран е и раководниот кадар на партиските комисии како стручни тела, на вечерашната седница на Централниот одбор на партијата.