TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клоп лут на Англичаните: Црвена Звезда не е Марибор, престанете да споредувате

Спортски - 09.11.2018

На конференцијата на Јирген Клоп пред натпреварот на Ливерпул со Фулам најмногу се зборуваше за натпреварот против Црвена Звезда во Лигата на шампионите. Tренерот на Ливерпул, Јирген Клоп на неколку пати изгледаше како да го губи трпението, а ...

Генералниот директор на Црвена звезда: Не му ставајте товар на Павков дека е Меси

Фокус - 09.11.2018

Фудбалерот на Црвена Звезда, Милан Павков деновиве е во центарот на фудбалската јавност на Балканот. Тој со два погодоци го сруши гигантот Ливерпул, носејќи победа за српскиот тим. Генералниот директор на Звезда, Звездан Терзиќ, порача дека Павков ...

Херојот Павков уште од дете бил со топка во раце (ФОТО)

Sport 1 - 09.11.2018

Јунакот на Црвена Звезда во победата против Ливерпуол (2-0), Милан Павков поминал долг пат, од настапување во послабите српски лиги до настап во групната фаза во Лигата на шампиони. Српските медиуми објавија фотографии од семејниот албум на Павков, ...

Милан Павков, херојот на Црвена Звезда: Во младоста постојано со топка во рацете (Фото)

Дерби - 09.11.2018

Српскиот првак покажа неверојатна храброст и пожртвуваност во мечот против тимот на Ливерпул и успеа да го урне европскиот вицешампион на преполната „Маракана“, а вистински Милан Павков беше херојот кој ги постигна двата гола во победата на Црвена ...

ВИДЕО: Затоа ги сметаат за едни од најдобрите - „Делии“ под прозор му пееја на Павков!

Gol.mk - 09.11.2018

Еуфоријата од историската победа над Ливерпул, сè уште е присутна кај најверните фанови на српскиот шампион Црвена Звезда. Познатите „Делии“ уште на самиот натпревар против англискиот гигант направија атмосфера која ја потврдува тезата дека се едни ...

Павков покрај Роналдо и Бензема во избор за најдобар играч и гол на колото во ЛШ (Фото)

Дерби - 09.11.2018

Срспскиот првак покажа неверојатна храброст и пожртвуваност во мечот против тимот на Ливерпул и успеа да го урне европскиот вицешампион на преполната „Маракана“, а вистински херој беше напаѓачот Милан Павков кој беше стрелец на двата постигнати гола ...

Не престанува навивачкото лудило на ,,црвено-белите”: Му дојдоа и под прозор на Павков со песни (Видео)

Дерби - 09.11.2018

Српските медиуми во текот на изминативе денови на големо се занимаваат со сензационалната победа на Црвена Звезда против тимот на Ливерпул во Лигата на шампионите. Оваа победа за ,,црвено-белите’’, e дефинитивно една од најслатките за клубот од ...

Како беше да се биде навивач на Ливерпул на ,,Маракана” (Видео)

Дерби - 09.11.2018

Се уште траат импресиите од победата на Црвена Звезда против тимот на Ливерпул. ,,Црвено-белите” се надмина себеси и го шокираа тимот на Ливерпул и оствaрија сензационална победа од 2-0 во натпреварот од четвртото коло во Лигата на шампионите.

„Делии“ под прозор му пееја на Павков, а тој им возврати на ‘луд’ начин (ВИДЕО)

Екипа - 09.11.2018

Милан Павков, без сомнение, е херој за навивачите на Црвена Звезда по онаа победа над Ливерпул од 2-0 во Лигата на шампионите. Па, најверните навивачи на белграѓани, „Делиите“ никако не запираат со еуфоријата по таа победа.

(ВИДЕО) „Делије“ со изненадување за херојот – му направија пиротехничко шоу пред неговиот дом

Спортклуб - 09.11.2018

Навивачите на Црвена Звезда се уште ја слават победата на Ливерпул и тоа неколку дена по крајот на мечот. Интересно беше изминатата вечер кога помала група на „Делије“ пред домот на херојот Милан Павков кој постигна два гола, направија пиротехничко ...

Еуфоријата не спласнува: Делии му пееа „серенада“ на Павков под прозор (ВИДЕО)

Sport 1 - 09.11.2018

Еуфоријата по победата на Црвена Звезда против европскиот вицепрвак Ливерпул со 2-0 во вторникот не спласнува во српската престолнина Белград, а апсолутен херој е младиот мИлан Павков, кој ги постигна двата гола против „црвените“.

Нема крај на еуфоријата: „Делиите“ на Павков му пееа – под прозор! (ВИДЕО)

Спортски - 09.11.2018

Навивачите на Црвена Звезда и понатаму се во еуфорија после големата победа над европскиот вицешампион Ливерпул. Звезда во вторникот го победи Ливерпул со 2:0, а вистински херој на црвено-белите беше Милан Павков кој беше стрелец на двата гола.

Песна на „Делиите“, под пенџерето на Павков (Видео)

TopSport - 09.11.2018

„Еј, Павков, скокни дај гол со глава!“, ечело во улицата во која живее новиот херој на навивачите на Црвена ѕвезда, Милан Павков. Високиот напаѓач во вторникот ги постигна двата гола, во сензационалната победа на Црвена ѕвезда над Ливерпул (2:0), во ...

Ковачиќ објаснува зошто Ливерпул загубил кај Црвена Звезда

Спортклуб - 08.11.2018

Сензација во 4. коло во Лигата на шампиони, беше приредена во соседството, во Белград, каде домаќинот Црвена Звезда неочекувано го совлада Ливерпул со 2:0. Таа победа одекна надалеку во фудбалска Европа и многу други фудбалски стручнаци и играчи ја ...

Хамшик: Мечот со Црвена звезда ќе биде одлучувачки

24Фудбал - 08.11.2018

Сензацијата која ја приреди Црвена звезда против европскиот вицепрвак ги отвори сите опции во групата каде се уште Наполи и ПСЖ, членот на калчолигашот смета дека токму пресметката со српскиот шампион ќе биде одлучна за неговата екипа.

Ковачиќ ги предупреди соиграчите од Челси да не им се „случи Звезда“

Спортклуб - 08.11.2018

Премиерлигашот Челси вечерва го очекува гостувањето во Лига Европа кај белоруската екипа БАТЕ Борисов. Со победа „сините“ од Лондон ќе обезбедат пласман во следната фаза на две кола пред крајот од натпреварите во групата.

На Павков му дошле пред зграда да му пеат

Оff.net - 08.11.2018

Симпатичните поштапалици на сметка на Милан Павков, човекот кој до пред пар години играл по третолигашки калишта а во вторникот му даде два страшни гола на Ливерпул, продолжуваат. Група навивачи на Црвена звезда дознале кај живее и отишле да му пеат ...

Херојот на Црвена Звезда во изборот за најдобар играч и гол на колото во ЛШ

Gol.mk - 08.11.2018

Милан Павков е апсолутен херој на Црвена Звезда, по двата гола на „Рајко Митиќ“, кои беа доволни за историска победа над англискиот гигант Ливерпул во рамки од четвртото коло на Лигата на шампионите.

Хамшик: Натпреварот против Звезда ќе биде клучен

Sport M - 08.11.2018

Капитенот на Наполи, Марек Хамшик верува дека следниот натпревар против Црвена Звезда ќе биде од клучно значење за неговиот тим во Лигата на шампионите оваа сезона. Иако по ремито во првото коло против Звезда на „Маракана“ се мислеше дека Наполи ...

Партизановец ги збесна Англичаните: Член е на Ливерпул, а лајкува за победата на Звезда (ФОТО)

Sport 1 - 08.11.2018

Некогаш беше една од најголемите надежи на српскиот фудбал, но Лазар Марковиќ, поранешниот фудбалер на Партизан не успеа да се снајде на „Енфилд роуд“, но тој и понатаму е член на англискиот великан, иако игра на заем во белгиски Андерлехт.

Фотогалерија: Детето кое израсна во херој и му „пресуди“ на Ливерпул

Спортски - 08.11.2018

Херојот на Црвена Звезда, Милан Павков помина долг пат играјќи во ниските лиги во Србија за да стигне до Лигата на шампионите каде што одигра фантастичен натпревар против Ливерпул. Одличниот настап на Павков против англискиот гигант му обезбеди ...

УЕФА ги утврди кандидатите за најдобар гол на неделата

+инфо - 08.11.2018

Европската фудбалска федерација (УЕФА) ги именуваше кандидатите за признанието најдобриот гол на неделата во Лигата на шампионите. Номинирани се: Милан Павков (Црвена звезда), Рахим Стерлинг (Манчестер Сити), Отавиу (Порто) и Кристијано Роналдо ...

Како беше да се биде навивач на Ливерпул на „Маракана”

Точка - 09.11.2018

Се уште траат импресиите од победата на Црвена Звезда против тимот на Ливерпул. ,,Црвено-белите” се надмина себеси и го шокираа тимот на Ливерпул и оствaрија сензационална победа од 2-0 во натпреварот од четвртото коло во Лигата на шампионите.

Серенада за јунакот на Црвена звезда (ВИДЕО)

Слободен Печат - 09.11.2018

Еуфоријата во редовите на Црвена звезда по победата над Ливерпул не запира! Апсолутен херој на сите кои црвено-белата боја им е во срцето е Милан Павков. Најверните навивачи на српскиот првак, „Делиите“ синоќа го посетија Павков пред неговиот дом и ...

Нов урнебесен цртан филм за триумфот на Звезда, а во главна улога - Шаќири (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.11.2018

Фудбалерите на Ливерпул синоќа беа посрамотени на „Маракана“, откако загубија со 0-2 против Црвена Звезда во четвртото коло од групната фаза во Лигата на шампиони. На познатито јутјуб канал „442онс“, која прави анимирани филмови, се прави нов краток ...

ВЕРУВАШЕ ВО „ЅВЕЗДЕНОТО ЧУДО" и стана МИЛИОНЕР (ФОТО)

SportMedia - 07.11.2018

Еден навивач на Црвена Ѕвезда ја уништи обложувалницата во Виена Навивач на Црвена ѕвезда со место на живеење во виена, ќе ја урами и чува сликата на Милан Павков како икона... Белградските „црвено-бели" убедливо го совладаа моќниот состав од ...

Верувал во триумф на Звезда и заработил 12.000 евра!

Слободен Печат - 07.11.2018

Еден навивач на Црвена звезда од Виена ќе ја држи фотографијата на Милан Павков како икона. Звезда направи сензација со триумфот од 2-0 над Ливерпул во Белград, а двоен стрелец беше Павков.

Веруваше во чудото на Ѕвезда и стана милионер - Овој навивач затвори обложувалница! (фото)

MTM - 07.11.2018

Еден фан на Црвена Ѕвезда од Виена бил убеден во победата на белградскиот тим против Ливерпул, па одлучил да вложи огромна сума за победа на црвено-белите. Црвена Ѕвезда убедливо го победи Ливерпул на преполнетата Маракана со 2-0, а Милан Павков ...

Голот на Павков меѓу кандидатите за признанието најдобар гол на седмицата во ЛШ

Фокус - 08.11.2018

Европската фудбалска федерација (УЕФА) ги именуваше кандидатите за признанието најдобриот гол на неделата во Лигата на шампионите. Номинирани се: Милан Павков (Црвена звезда), Рахим Стерлинг (Манчестер Сити), Отавиу (Порто) и Кристијано Роналдо ...