TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: Кај Мицкоски нема ни грам човечност

Независен - 07.12.2023

Христијан Мицкоски вели дека има сериозни информации оти истрагата за грабнувањето на Вања Ѓорчевска почнала предоцна, а СДСМ го обвини дека во него нема ни грам човечност. За време на синоќешното интервју на ТВ Шења лидерот на ВМРО-ДПМНЕ фрли ...

,,Моите информации се сериозни, ќе се дознае што сè направиле овие луѓе!” Лидерот на македонската опозиција: Одговорните за смртта на Вања нема да имаат мир!

Во Центар

Мицкоски: Истрагата за Вања започна предоцна, имам сериозни информации за ова што го тврдам

360 степени

Мицкоски: Истрагата за Вања започнува предоцна, имам озбилни информации за ова што го тврдам

Телма

Мицкоски: Истрагата за Вања започнува предоцна, имам озбилни информации за ова што го тврдам

Курир

ПОСЕДУВАМ ОЗБИЛНИ ИНФОРМАЦИИ И ЌЕ ГИ ОТКРИЈАМ НАСКОРО Истрагата за Вања започнала предоцна, обвини Мицкоски

+инфо

Мицкоски: Истрагата за Вања започнува предоцна, имам озбилни информации за ова што го тврдам

Press24

Zoom PressingTV Нетпрес Денешен Бизнис Вести 365 Локално Фокус

Мицкоски: Кандидат со портфолио, интегритет и со визионерство ќе биде идниот победнички кандидат за претседател од ...

Курир - 06.12.2023

Човек со интегритет, личност која што си ја сака сопствената држава, личност која што е патриот, личност која што обединува, а не разединува. Личност која што има свое животно портфолио позади себе, не само дома туку и надвор, истакна претседателот ...

Мицкоски: Постои јасна коалиција СДС, Левица и ДУИ

Press24

Спасовски нема да има мир – со месеци ја толерираше болументата која сее говор на омраза и креира етнички тензии

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на изборите и ќе направи Влада

Нетпрес

Мицкоски: Не постои начин кандидатот кој што ќе го поддржи ВМРО-ДПМНЕ да не биде претседател

4NEWS

Мицкоски вечер гостува на ТВ Шења

Курир

Вечерва интервју на Мицкоски на ТВ Шења

Република

Нетпрес Zoom Нетпрес Press24 Денешен Курир Press24 ТВ21

Мицкоски: Јас сум ултра Европеец, но врз база на принципи, кога барате од нас отстапки и ние бараме почитување на ...

Нетпрес - 06.12.2023

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното Интервју на Шења на ТВ Шења вели дека тој е ултра Европеец, но врз база на принципи, укажувајќи дека кога Бугарија бара да се внесени бугарските државјани во македонскиот устав, тогаш тој ...

Мицкоски: Јас сум ултра Европеец, но врз база на принципи, кога барате од нас отстапки и ние бараме почитување на правата на Македонците во Бугарија

Опсервер

Мицкоски: Јас сум ултра Европеец, но врз база на принципи, кога барате од нас отстапки и ние бараме почитување на правата на Македонците во Бугарија

24Инфо

Ставот на Христијан Мицкоски: Јас сум ултра Европеец, но барам заштита на идентитетот, почит и еднаков третман

Lider

Mицкоски: Не ми треба таква Европа која што нема да ме почитува како Македонец

Република

Мицкоски: Јас сум ултра Европеец, но врз база на принципи, кога барате од нас отстапки и ние бараме почитување на правата на Македонците во Бугарија

MakPress

Мицкоски: Поради неказнивост на институциите, денеска се случуваат вакви ликови како Палчо кој се смета за семоќен

4NEWS - 06.12.2023

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата „Интервју на Шења“, на телевизија Шења рече дека зад порталот на кој осомничениот за двојното свирепо убиство Љупчо Палевски настапувал и сеел омраза стои власта која го заштитува и ...

Зад порталот на кој Палевски настапуваше и сееше омраза стои власта која го заштитува и охрабрува говорот на омраза

Нетпрес

Мицкоски: Зад порталот на кој Палевски настапуваше и сееше омраза стои власта која го заштитува и охрабрува говорот на омраза

Курир

МИЦКОСКИ: Зад порталот на кој Палевски настапуваше и сееше омраза стои власта која го заштитува и охрабрува говорот на омраза

Денешен

Мицкоски: Поради неказнивост на институциите се случуваат ликови како Палчо

Локално

Мицкоски: Зад порталот на кој Палевски настапуваше и сееше омраза стои власта која го заштитува и охрабрува говорот на омраза

Lider

Палчо и негов гостин во емисија повикуваа на мое бесење, изјави Мицкоски

МКД

Во Центар Република Фактор MakPress