TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Икарди потпишува нов договор со неверојатна клаузула за откуп

Sport M - 17.05.2018

Икарди веќе неколку сезони е најдобриот играч на сезоната на Интер, тој успеа да се спротивстави на понудите на други клубови. Сепак, медиумите во Италија веруваат дека Аргентинецот ова лето конечно одлучи за премина во својата кариера.

Пандев пред неделното дерби: Срцето ми вели Интер ќе победи…

Екипа - 16.05.2018

Последното коло од Серија А ќе мине во знакот на дуелот меѓу Лацио и Интер, директна пресметка која ќе реши кој од овие два тима ќе се најде во Лигата на шампионите, а кој ќе мора да се задоволи со настап во Лигата на Европа наредната сезона.

Интер „краде“ уште еден одличен играч од конкурентите во Серија А

Дерби - 16.05.2018

Иако оваа кампања се уште не е завршена екипата на Интер сериозно работи на засилувања за следната кампања и веќе се договорени неколку имиња како Лаутаро Мартинез од Расинг Клуб и Стефан Де Фрај од Лацио, а се очекува на „Џузепе Меаца“ да заврши и ...

Навивачите на Интер спремаат инвазија на Рим

Спортски - 16.05.2018

Лацио и Интер во последниот натпревар оваа сезона од Серија А на „Олимпико“ ќе водат битка за четвртото место и пласман во Лига на шампиони. Пред последното коло Лацио има 72 бода и го држи четвртото место, а Интер има три бода помалку од римскиот ...

Интер ги претстави домашните дресови за идната сезона (ФОТО)

24Фудбал - 16.05.2018

Тимот од Милано внесе два елементи на новата гарнитура домашни дресови кои се посебни за фановите. Италијанскиот калчолигаш Интер ги презентираше дресовите кои ќе ги користи на натпреварите пред своја публика во сезоната 2018/19.

„Нероаѕурите“ со ретро дизајн: Интер ги претстави новите дресови (Фото)

Спортски - 16.05.2018

Додека го чекаат последниот натпревар против Лацио во неизвесност дали ќе играат во Лигата на шампионите или Лигата на Европа наредната сезона од Интер одлучија да ги израдуваат навивачите со дресовите за сезоната 2018/2019.

Интер не застанува, договори уште едно засилување!

Спортски - 16.05.2018

Раководството на Интер засилено рабори на засилување на тимот за следната сезона, иако актуелната се уште не е завршена. „Нероаѕурите“ веќе договорија три засилувања за следната сезона, Де Вриј, Асамоа и Лаутаро Мартинез , а италијанските медиуми ...

Изненадување за навивачите: Интер ќе има ретро дресови наредната сезона (ФОТО)

Sport 1 - 16.05.2018

Додека „нераѕурите“ го чекаат натпреварот со Лацио, кој ќе одлучи дали ќе играат наредната сезона во Лигата на шампиони, Интер одлучи да ги израдува навивачите со дресови за сезоната 2018/19.

Словенецот Иличиќ на чекор од Интер

Курир - 16.05.2018

Тимот на Интер е блиску до финализирање на договорот за привлекување на офанзивниот играч од средниот ред Аталанта – Јосип Иличиќ. За да го остварат трансферот, „нероазурите“ ќе се разделат со двајца фудбалери од Примавера, тврди „Премиум Спорт“.

Навивачите на Интер спремаат инвазија на Рим

Sport M - 16.05.2018

Лацио и Интер во последното коло од Серија А ќе ги одмерат силите за четвртото место на табелата, кое води во Лигата на шампионите. Во пресрет на 38-тото коло, Лацио има 72 поени и го има потребното четврто место.

Ќе ја вратам Италија на фудбалскиот врв

Вечер - 16.05.2018

Трофејниот стручњак, Роберто Манчини, и официјално беше претставен како нов селектор на четирикратниот светски шампион, репрезентацијата на Италија. Веднаш по официјалната презентација, поранешниот предводник на Интер, Лацио, Манчестер Сити, ...

ФОТО: Во ретро стил, Интер ги претстави новите дресови

Sport M - 16.05.2018

Додека го чекаат натпреварот со Лацио, и живеат во неизвесност дали ќе игра следната сезона во Лигата на шампионите, Интер одлучи да ги израдува навивачите со дресот за сезоната 2018/2019.

Интер ќе има 12.000 фанови во Рим

24Фудбал - 16.05.2018

Италијанските медиуми очекуваат Интер да има околу 12.000 фанови на стадионот Олимпико на неделното гостување кај Лацио. Лацио и Интер во недела играат голем натпревар за пласман во Лигата на шампионите.

Манчини и официјално нов италијански селектор

Н.Македонија - 16.05.2018

По повеќемесечните преговора и шпекулации, Италија конечно го претстави новиот фудбалски селектор. Kлупата на „аѕурите“ ja презеде Роберто Манчини, некогашниот тренер на англиски Манчестер Сити, италијански Интер, руски Зенит и турски Галатасарај.

Асамоа ги помина лекарските прегледи во Интер

Спортски - 15.05.2018

Фудбалерот на Јувентус, Квадво Асамоа денес ги помина медицинските прегледи и во наредните денови ќе стави потпис на договорот со Интер. Асамоа како слободен агент ќе го напушти италијанскиот шампион и кариерата ќе ја продолжи во редовите на ...

Манчини: Ќе ја вратам Италија на светскиот врв!

Таратур - 15.05.2018

Италијанската фудбалска федерација денес официјално го претстави Роберто Манчини за новиот селектор на националниот тим. Манчини на пресконференцијата истакна дека е горд што ќе ги предводи „аѕурите“ и вети дека ќе ја врати Италија во светскиот врв.

Нема дилеми, познато и колку ќе заработува: После Де Фрај Интер го обезбеди потписот на играчот на Јувентус

Спортски - 15.05.2018

Откако стигна потврдата за Стефан Де Фрај, Интер успеа да се договори и со уште еден фудбалер со кој подолго време се поврзуваше. Фудбалерот на Јувентус Квадво Асамоа од наредната сезона ќе ги брани боите на Интер каде што пристигнува како слободен ...

Интер сериозно се засилува – тргнува по ѕвездата на Рома

Спортски - 15.05.2018

Раководството на Интер засилено работи на трансфер пазарот, за да го засили тримот на Спалети за следната сезона. Откако веќе обезбедија три големи засилувања за следната сезона – Де Вриј, Асамоа и Лаутаро Мартинез , сега „нероаѕуроте“ ќе се насочат ...

Манчини е новиот тренер на Италија

+инфо - 15.05.2018

Поранешниот ментор на Интер и Манчестер Сити ќе биде официјално претставен во четврток во Фиренца. Нов тренер на Италија е Роберто Манчини, објави италијанската фудбалска федерација. Поранешниот ментор на Интер и Манчестер Сити ќе биде официјално ...

Манчини: Сакам да ја вратам Италија на врвот на европскиот и светскиот фудбал

Независен - 15.05.2018

Новиот тренер на Италија, Роберто Манчини даде прво интервју за неговиот нов пост, откако официјално беше објавен за нов ментор на „азурите“ и беше претставен на медиумите. Специјалистот беше многу возбуден околу новиот предизвик, и откако се смири, ...

Словенецот Иличиќ на чекор од Интер

Sport M - 16.05.2018

Тимот на Интер е блиску до финализирање на договорот за привлекување на офанзивниот играч од средниот ред Аталанта – Јосип Иличиќ. За да го остварат трансферот, „нероазурите“ ќе се разделат со двајца фудбалери од Примавера, тврди „Премиум Спорт“.

Интер ќе има армија од 12.000 навивачи на Олимпико во Рим!

МКД - 16.05.2018

Италијанските медиуми очекуваат Интер да има околу 12.000 фанови на стадионот Олимпико на неделното гостување кај Лацио. Лацио и Интер во недела играат голем натпревар за пласман во Лигата на шампионите.

Интер сериозно се засилува – тргнува по ѕвездата на Рома

Таратур - 15.05.2018

Раководството на Интер засилено работи на трансфер пазарот, за да го засили тримот на Спалети за следната сезона. Откако веќе обезбедија три големи засилувања за следната сезона – Де Вриј, Асамоа и Лаутаро Мартинез , сега „нероаѕуроте“ ќе се насочат ...

Манчини: Сакам да ја вратам Италија на врвот на европскиот и светскиот фудбал

ТВ21 - 15.05.2018

Новиот тренер на Италија, Роберто Манчини даде прво интервју за неговиот нов пост, откако официјално беше објавен за нов ментор на „азурите“ и беше претставен на медиумите. Специјалистот беше многу возбуден околу новиот предизвик, и откако се смири, ...