TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се собираат изјави од планинарите учесници во турата во која загинаа Калина и Александар

Република - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови собира писмени изјави од учесниците во турата во која загинаа двајца млади планинари. Според првичните информации изјава дал и водачот на групата од планинарското друштво „Трансферзалец“, Зоран Костадинов, но ...

Се собираат изјави од планинари – учесници во турата во која загинаа Калина и Александар

Телма - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови собира писмени изјави од учесниците во турата во која загинаа двајцата планинари Калина Велевска и Александар Миновски. Според првичните информации своја изјава дал и водачот на групата од планинарското друштво ...

ЈО: Ги чекаме извештаите од Грција, по што ќе се утврди дали ќе се бара кривична одговорност за загинатите планинари

Слободен Печат - 14.02.2018

Вчера семејствата на загинатите, преку писмо испратено до медиумите, побараат одговорност од огранизаторот на планинарската тура од планинарското друштво „Трансферзалец“. Јавното обвинителство на РМ ја чека документацијата и извештаите кои треба да ...

Фамилиите на загинатите планинари со писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија

Сител - 13.02.2018

Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец„ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и Алаксандар. Цели три дена од нив не чувме јавно извинување или барем некаков израз на ...

(ВИДЕО) Се собираат изјави од планинари – учесници во турата во која загинаа Калина и Александар

Либертас - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови собира писмени изјави од учесниците во турата во која загинаа двајцата планинари Калина Велевска и Александар Миновски. Според првичните информации своја изјава дал и водачот на групата од планинарското друштво ...

Преку писмо се огласија фамилиите на загинатите планинари Калина и Александар

Курир - 13.02.2018

Фамилиите на загинатите планинари испратија писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија. -Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец“ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и ...

Се собираат изјави од планинари – учесници во турата во која загинаа Калина и Александар

Локално - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови собира писмени изјави од учесниците во турата во која загинаа двајцата планинари Калина Велевска и Александар Миновски. Според првичните информации своја изјава дал и водачот на групата од планинарското друштво ...

Семејствата на загинатите планинари со писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија

Канал5 - 13.02.2018

Семејствата на загинатите планинари Калина и Александар денеска преку писмо го изразија својот револт кон планинарското друштво ,,Трансверзалец” . ,,Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец„ од чие дилетанство, ...

Се даваат изјави, останаа многу прашања: Зошто 50 лица планинареа на невреме и како се одвоија од групата Калина и ...

Курир - 14.02.2018

Според дел од грчките медиуми двајцата планинари починале од премрзнатост. Немало знаци од повреди, од пад во бездна, како што првично беше објавено. Инаку денеска телата на двајцата млади се донесени кај нивните семејства во земјава, откако заврши ...

Писмо од семејствата до Планинарски сојуз: Дали некој воопшто имал лиценца за зимски тури?

+инфо - 13.02.2018

Сите социјални мрежи брујат од реакции на гнев и револт поради лошата организација на целиот настан во кој попусто отидоа два млади животи. Фамилиите на загинатите планинари испратија писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија, кое го пренесуваме ...

Се собираат изјави од планинарите учесници во турата во која загинаа две лица на Кајмакчалан

Press24 - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови собира писмени изјави од учесниците во турата во која загинаа двајца млади планинари. Според првичните информации изјава дал и водачот на групата од планинарското друштво „Трансферзалец“, Зоран Костадинов, но ...

Фамилиите на загинатите планинари со писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија

ТВ21 - 13.02.2018

Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец“, од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и Алаксандар. Цели три дена од нив не чувме јавно извинување или барем некаков израз на ...

Се даваат изјави, останаа многу прашања: Зошто 50 лица планинареа на невреме и како се одвоија од групата Калина и ...

Сител - 14.02.2018

Федерацијата на планинарски спортови собира писмени изјави од учесниците во турата во која загинаа двајцата планинари Калина Велевска и Александар Миновски. Според првичните информации своја изјава дал и водачот на групата од планинарското друштво ...

Се огласија фамилиите на загинатите планинари Калина и Александар

Нетпрес - 13.02.2018

Фамилиите на загинатите планинари испратија писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија. -Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец“ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и ...

Семејствата на загинатите планинари со писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија

CivilMedia - 13.02.2018

Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец„ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и Алаксандар. Цели три дена од нив не чувме јавно извинување или барем некаков израз на ...

Писмо од семејствата на загинатите до Планинарски сојуз: Дали некој воопшто имал лиценца за зимски тури?

Република - 13.02.2018

Фамилиите на загинатите планинари испратија писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија, кое го пренесуваме интегрално: „Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец“ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, ...

Семејствата на загинатите Калина и Александар се сомневаат во професионалноста на организацијата на турата

Слободен Печат - 13.02.2018

Семејствата на загинатите планинари испратија писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија, во кое искажуваат сомневање околу професионалноста и компетентноста на планинарското друштво „Трансверзалец“, од каде уште немаат излезено со официјален став.

Фамилиите на загинатите планинари: Кој дал дозвола да се реализира турата во екстремно лоши услови?

А1 On - 13.02.2018

„Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец“ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и Алаксандар. Цели три дена од нив не чувме јавно извинување или барем некаков израз на ...

Фамилиите на загинатите планинари испратија писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија

еМагазин - 13.02.2018

Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец„ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и Александар, стои во писмото на фамилиите на загинатите планинари испратено до Планинарскиот ...

Фамилиите на загинатите планинари со писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија

Press24 - 13.02.2018

Фамилиите на загинатите планинари испратија писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија, а истото во целост ви го пренесуваме: -Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец“ од чие дилетанство, кое се граничи со ...

Фамилиите на загинатите планинари: Поради лошата организација попусто отидоа два млади животи

Макфакс - 13.02.2018

Фамилиите на младите планинари Калина Велевска и Александар Миновски кои загинаа на Кајмакчалан испратија писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија. Писмото го пренесуваме интегрално: Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво ...

Потресно писмо од семејствата на загинатите планинари - Зошто никој не ни кажа дека децата исчезнале?

Вечер - 13.02.2018

Фамилиите на младите планинари Калина Велевска и Александар Миновски кои загинаа на Кајмакчалан испратија писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија. Писмото го пренесуваме интегрално: Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво ...

Семејствата на загинатите планинари се револтирани од однесувањето на планинарското друштво ,,Трансверзалец“

AKO - 13.02.2018

Семејствата на двајцата загинати планинари на Кајмакчалан, испратија отворено писмо до новинската агенција МИА, во кое го изразуваат својот револт од однесувањето на планинарското друштво ,,Трансвезалец“.

Писмо од фамилиите на загинатите планинари: Кој дозволил турата да се реализира во екстремно лоши услови?

Либертас - 13.02.2018

Ви го пренесуваме писмото од фамилиите на Калина и Алаксандар кои загинаа на Кајмакчалан: Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец„ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и ...

Семејствата на загинатите планинари бараат одговорност

Нова ТВ - 13.02.2018

Семејствата на загинатите планинари Калина Велевска и Александар Миновски, се огласија во јавноста, откако планинарското друштво „Трансверзалец“ најави дека во наредните денови, најдоцна до петок, ќе се обрати во врска со трагедијата и ги замоли ...

Писмо од фамилиите на Калина и Александар: Кој ја пуштил веста дека на врвот се заробени жена и нејзината ќерка?

Фокус - 13.02.2018

Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец„ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и Александар. Цели три дена од нив не чувме јавно извинување или барем некаков израз на ...

Македонија се уште во неверување по големата трагедија: Фамилиите на загинатите планинари – Поради лошата организација ...

Sky - 13.02.2018

Фамилиите на младите планинари Калина Велевска и Александар Миновски, кои загинаа на Кајмакчалан, испратија писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија. Писмото го пренесуваме интегрално: Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво ...

Фамилиите на загинатите планинари со писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија...

Н.Македонија - 13.02.2018

Фамилиите на загинатите планинари со писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец“ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и Алаксандар.

Семејствата на загинатите планинари со писмо до планинарскиот сојуз на Македонија

24 Вести - 13.02.2018

Навистина е згрозувачки повикот за молк на квази планинарското друштво „Трансверзалец„ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и Алаксандар. Цели три дена од нив не чувме јавно извинување или барем некаков израз ...

Фамилиите на загинатите планинари со писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија

Скопје инфо - 13.02.2018

Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец„ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и Александар. Цели три дена од нив не чувме јавно извинување или барем некаков израз на ...

Фамилиите на загинатите планинари испратија писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија

Радио МОФ - 13.02.2018

Фамилиите на младите планинари Калина Велевска и Александар Миновски, кои загинаа на Кајмакчалан, испратија писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија. Писмото го пренесуваме интегрално: Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво ...

Семејствата на загинатите млади планинари: Кој дал дозвола да се реализира турата во екстремно лоши услови?

Поглед - 13.02.2018

„Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец“ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и Алаксандар. Цели три дена од нив не чувме јавно извинување или барем некаков израз на ...

Преку писмо се огласија фамилиите на загинатите планинари Калина и Александар, а нивните тела пристигнале денеска

Скопје24 - 13.02.2018

Фамилиите на загинатите планинари испратија писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија. -Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец“ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и ...

По големата трагедија на Кајмакчалан: Семејствата на загинатите бараат одговорност…

Екипа - 13.02.2018

Семејствата на двајцата млади планинари Калина Велевска и Александар Миновски кои трагично загинаа во неделата за време на планинарска тура на Кајмакчалан се огласија со свое писмо во јавноста во кое искажуваат максимален сомнеж околу ...

Трае истрагата за смртта на македонските планинари, семејствата бараат одговорност

Сител - 14.02.2018

Грчката полиција се уште ја води истрагата за трагично загинатите планинари на Кајмакчалан. Телата на починатите се пристигнати во Македонија по извршената обдукција во болница во Солун. Првичните резултати како што објави Сител, покажале дека ...

Писмо од фамилиите на загинатите планинари: Кој дозволил турата да се реализира во екстремно лоши услови?

Локално - 13.02.2018

Ви го пренесуваме писмото од фамилиите на Калина и Алаксандар кои загинаа на Кајмакчалан: Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец„ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и ...

Истрага за смртта на македонските планинари кои загина на Кајмакчалан - родителите бараат правда

Press24 - 14.02.2018

Грчката полиција се уште ја води истрагата за трагично загинатите планинари на Кајмакчалан, пишува Сител . Телата на починатите се пристигнати во Македонија по извршената обдукција во болница во Солун.

Семејствата на загинатите планинари на Кајмакчалан: Итно преиспитување на случајот и утврдување на одговорноста

МКД - 13.02.2018

Планинарскиот сојуз на Македонија треба итно да го преиспита случајот за да се утврди евентулната одговорност затоа што има неколку противречни верзии за самиот настан, бараат најблиските на Калина Велевска и Александар Миновски, загинатите ...

Семејствата на загинатите планинари со писмо до планинарскиот сојуз на Македонија

Шеталиште - 14.02.2018

Семејствата на загинатите планирати минатиот викенд со писмо до планираскиот сојуз се огласија по трагичната несреќа: Навистина е згрозувачки повикот за молк на квази планинарското друштво „Трансверзалец“ од чие дилетанство, кое се граничи со ...

Преку писмо се огласија фамилиите на загинатите планинари Калина и Александар

iPortal - 14.02.2018

Фамилиите на загинатите планинари испратија писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија. -Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец“ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и ...

Семејствата на загинатите планинари со писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија

МК News - 14.02.2018

Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец„ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и Александар. Цели три дена од нив не чувме јавно извинување или барем некаков израз на ...

Заради дилетантското планинарско друштво ни отидоа децата

Репортер - 14.02.2018

Фамилиите на младите планинари Калина Велевска и Александар Миновски, кои загинаа на Кајмакчалан, испратија писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија. Писмото го пренесуваме интегрално: Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво ...

Се огласија фамилиите на загинатите планинари: Еве што соопштија за Трансферзалец

Бизнис Вести - 14.02.2018

„Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец“ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и Алаксандар. Цели три дена од нив не чувме јавно извинување или барем некаков израз на ...