TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

13-та „бомба“ на Заев

Телма - 23.03.2015

По налог на Никола Груевски, зеленило и рекреативни појаси на Водно со новиот ГУП станале градежно земјиште, тврди СДСМ. Или, имотот од 14 илјади 500 квадратни метри, во сопственост на фирмата од Белизе, сега вреди 17 милиони евра.

Заев - Груевски го демантира Груевски за плацовите на Водно

Р.С.Европа - 23.03.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес-конференција објави нови телефонски разговори, кои, како што рече, докажуваат дека премиерот Никола Груевски е вистинскиот сопственик на контроверзните плацови на Водно.

Нова „бомба“ за Водно

Утрински - 23.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави прислушувани разговори, кои, според него, откриваат како премиерот се демантира себеси и за уривањето на „Космос“ Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска објави нови прислушувани телефонски разговори, кои, како што ...

Заев: Груевски поседува милионски имот на Водно

Deutsche Welle - 23.03.2015

Разговори во кои „Груевски го демантира Груевски“, презентираше денеска лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Тврди дека премиерот поседува огромен имот на Водно и дека го местел бизнисменот Цановски Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска презентираше нова ...

Бомба 13 - Плацови на Водно и уривањето на Космос

Р.С.Европа - 23.03.2015

Разговори во кои, како што велат од СДСМ, премиерот Груевски се демантира самиот себе за земјиштето на Водно и за уривањето на објектот Космос, беа презентирани денеска како 13 „бомба“ на опозицијата.

Еве ги плацевите за кои СДСМ открива дека се на Груевски

+инфо - 23.03.2015

СДСМ денеска презентираше и мапи на кои се спорните плацеви, за кои партијата тврди дека се на премиерот Никола Груевски, односно на фирми блиски до него, а тој се обидел тоа да негира дека има градежни плацеви и имот за коишто граѓаните не знаеле.

Заев : Во „бомба 13“ Груевски договара детали за неговиот плац на Водно

24 Вести - 23.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, денеска на прес-конференција излезе со нови аудио снимки на разговори, од кои, како што рече, се докажува скандалот со градежните парцели на Водно. Според Заев, од шестте телефонските разговори меѓу Груевски и Јанакиески, ...

Заев: Обвинителството да го обелодени криминалот за Актор

Нова ТВ - 23.03.2015

Заев на крајот од прес конференцијата потенцира дека Груевски со години ја лажел цела Македонија бил алчен и уништувал туѓи судбини. Ќе следуваат докази за уште многу криминални изјави Заев.

Заев: Груевски лаже дека немал градежни парцели на Водно

Капитал - 23.03.2015

Плацевите на Водно чиј наводен сопственик е премиерот Никола Груевски, повторно беа тема на денешната прес-конфернција на претседателот на СДСМ, Зоран Заев. Новата „бомба“ содржи снимки од прислушувани телефонски разговори, сите, според Заев, водени ...

Заев: Груевски признава дека лажел за наводната грешка во изградбата на „Космос“

Нова ТВ - 23.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој во моментов ја објавува „бомба 13“ од Бихаќка вели дека Груевски го лажел инвеститорот на станбениот објект „Космос“ – Фијат Цаноски, дека има градежна грешка во објектот.

БОМБА 13: Груевски договара детали за неговиот плац на Водно

Нова ТВ - 23.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев, кој во моментов ја објавува „бомба 13“ од Бихаќка вели дека Груевски се скрил зад лажно соопштение во кое вели дека се е пријавено во неговиот анкетен лист. -Еве во ова соопштение зад кое се сокри Груевски од граѓаните, ...

Аудио снимки од 13-тата бомба на Заев за градежните парцели на Водно и за Космос

Фокус - 23.03.2015

СДСМ обзнани нови докази за градежните парцели на Водно и за Космос Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска обелодени нови детали за владеењето на Никола Груевски и неговите соработници во проектот „Вистината за Македонија“.

ВИДЕО Заев: Само на една фирма Груевски има имот вреден 17 милиони евра

+инфо - 23.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска ја објави 13-тата „бомба“ на прес конференција во Скопје. Неговиот говор го пренесуваме во целост: „Целокупната јавност во земјава, во Европа, па и пошироко, ја следи актуелната состојба во Република Македонија, ...

ОПОЗИЦИСКИ „БОМБИ“: Заев по тринаесетти пат објави снимени разговори

Телеграф - 23.03.2015

Целата меѓународна јавност веќе е запознаена со сè што се случувало во последниве неколку години во Република Македонија, истакна лидерот на опозицијата Целата меѓународна јавност веќе е запознаена со сè што се случувало во последниве неколку години ...

Заев: По налог на Груевски зеленилото и рекреативните појаси на скопјани на Водно станале градежно земјиште (ВИДЕО)

МКД - 23.03.2015

Целокупната европска јавност ја следи состојбата, сите случувања и докази што откриваат огромни и незапаметени злосторства на една власт, онаа на Никола Груевски. Досега во нормална земја, макар и со минимум демократија, оваа влада ќе дадеше ...

Заев: Нема да има дестабилизација зашто етничките заедници се здружени како никогаш досега!

МКД - 23.03.2015

Една работа – и да сака Груевски дестабилизација, макар и потсвесно, повеќе тоа нема да му успее. Заради тоа што како никогаш порано, етничките заедници се здружени, во единствената цел да ја вратиме слободата и демократијата, рече претседателот на ...

Заев - Груевски се демантира себе си

Р.С.Европа - 23.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска објави прислушувани разговори во кои како што тој рече премиерот Никола Груевски се демантира самиот себе за земјиштето на Водно и за уривањето на објектот ...

Тринаесетата бомба на Заев: Парцелите на Груевски на Водно

Телма - 23.03.2015

Тринаесетата бомба што ја објави денеска Заев, се однесува повторно на парцелите на Водно. Темата на разговорт е патот до парцелите на Водно. Премиерот Груевски на аудио снимките разговара со министерот Јанаќиевски дека не сака да има соседи нагоре ...

СДСМ: Груевски го лажел Фијат за „Космос“

Фокус - 23.03.2015

Денешната бомба повторно го актуелизираше случајот „Космос“ Лидерот на СДСМ, Зоран Заев , на денешната прес- конференција објави телефонски разговори меѓу премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, од кои се слуша ...

Заев - Груевски е вистинскиот сопственик на имотот на Водно

Р.С.Европа - 23.03.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска објави нови нелегално снимани телефонски разговори, кои, како што рече, докажуваат дека премиерот Никола Груевски е вистинскиот сопственик на имотот на Водно, за кои тој тврдеше дека не е вистина.

Заев: Нема да успее намерата на Груевски за дестабилизација

Фокус - 23.03.2015

Сите етнички заедници се здружени во целта за враќање на слободата и демократијата, истакна лидерот на СДСМ. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев , изјави дека на премиерот Никола Груевски нема да му успее потсвесната цел за дестабилизација на Македонија.

(ВИДЕО) Заев: Груевски лажел за неговите парцели на Водно и за Космос

А1 On - 23.03.2015

Од новиот ДУП што Груевски насила сака да важи, се гледа дека станува збор за план за објекти, само на име на фирмата од Белизе, од 14.500 м2, што по денешна пазарна цена, се над 17.000.000 евра, рече на денешната прес конференција Зоран ...

Заев: Груевски потврдува дека поседува имот на Водно

Фокус - 23.03.2015

Премиерот со министерот Јанакиески говори каде и колкава ќе биде парцелата, кажува никој да нема над него, бара да се изгради пат, и сето тоа до април, вели лидерот на СДСМ. Зоран Заев , лидер на опозицискиот СДСМ, најави телефонски разговори меѓу ...

(ИНТЕГРАЛНО ВИДЕО) Прес конференцијата на Заев: Парцели на Водно и Космос

еМагазин - 23.03.2015

Претседател на СДСМ, Зоран Заев објави нови аудио снимки од аферата со прислушувањето од проектот како што го нарекува партијата „Вистината за Македонија“. Тема на денешниот прес кој се одржа во просториите на партијата повторно беа парцелите на ...

Заев побара јавниот обвинител да каже се за „Актор“

+инфо - 23.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска го повика Јавното обвинителство да се произнесе во случајот „Актор“, оти ако тоа не се случи, опозицијата има план наскоро да објави детали од материјалите кои ги поседува како дел од некоја од идните „бомби“.

(ВИДЕО) Заев: Образот на Груевски му станал ѓон, лаже безочно

А1 On - 23.03.2015

На денешната прес конференција, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека Груевски е фатен во стапица и дека безочно лаже. „Образот му станал ѓон. Но кога шилото на вистината ќе го пробие ѓонот, тогаш тој станува неупотреблив.Немало ни чест, ни ...

Заев: Купувале земјиште вредно 17 милиони евра

Фокус - 23.03.2015

Објавена 13-та бомба Лидерот на СДСМ, Зоран Заев , денеска ја објави тринаесетата бомба, која повторно е поврзана со добивање и тргување со плацеви на Водно. Заев истакна дека по налог на премиерот Никола Груевски зелени површини на Водно, биле ...

СДСМ со нови снимки за наводниот имот на Груевски на Водно

Канал 77 - 23.03.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на попладневната прес конференција најави шест снимки во кои тврди дека Груевски лично договорал со Јанакиевски каква да биде парцелата на Водно. - Да беше во друга држава власта ќе се повлечеше и ќе се извинеше.

Заев: Груевски сакал никој да нема над него на Водно

+инфо - 23.03.2015

Денеска ќе слушнете како Груевски лаже. Ќе објавиме разговори кои откриваат како Груевски го демантира Груевски, рече лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес конференција. Тој најави шест нови снимки за парцелите на Водно.

СДСМ: Груевски и Јанакиевски договараат изговор за уривањето на Космос

Канал 77 - 23.03.2015

Заев на денешната прес конферецнија тврди дека по налог на Груевски, зеленилото и шумата на Водно станало плац. - Само на име на фирма на Белизе се доделени 14.500 квадрати земјиште, чија пазарна вредност на Водно би требало да изнесува 17 милиони ...

Слушнете ја најновата бомба: Груевски го демантира Груевски, фатен е

Кирилица - 23.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска ја објави 13-тата „бомба“ во која откри снимки од разговори меѓу премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт Миле Јанакиески. Двајцата разговараат за парцелите на Водно на кои Груевски е заинтересиран да ги ...

Заев: Груевски лажел за градежните парцели на Водно

Фактор - 23.03.2015

Целокупната јавност ја следи актуелната состојба во Македонија и сите докази кои ги откриваат злостортвата во власта на премиерот Груевски. Ако имаа морал досега Груевски и соработниците кои кршеа Устави и закони ќе си дадеа оставки, но тие ...

Што сработи Заев, а што Груевски последниве 45 дена?

Курир - 23.03.2015

Поминаа точно 45 дена откако почна обидот за рушење на легитимната македонска влада. Падот на Владата не се случи за 3 дена, како што најавуваше Заев. Ниту за 13 дена, ниту за 23, ниту за 33 денови.

„Бомба“ 13: Градежни парцели на Водно и објектот Космос

МК News - 23.03.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска ја објави 13-тата „бомба“ презентираше нова серија телефонски разговори во кои, наводно, разговараат премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт Миле Јанакиески.

(ВИДЕО) 13-та “бомба” на Зоран Заев: Груевски договара детали за неговиот плац на Водно

Локално - 23.03.2015

Првиот опозиционер Зоран Заев, ја објави 13-тата „бомба 1“ соопштувајки вели дека Груевски се скрил зад лажно соопштение во кое вели дека се е пријавено во неговиот анкетен лист. -Еве во ова соопштение зад кое се сокри Груевски од граѓаните, тој се ...

(ВИДЕО) Бомба бр.13 на Заев: Груевски сака да нема никој над него на Водно на имотот вреден 17 милиони евра! Се смее и ...

Либертас - 23.03.2015

Прес конференција на Зоран Заев, претседател на СДСМ Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, Целокупната јавност во земјава, во Европа, па и пошироко, ја следи актуелната состојба во Република Македонија, сите случувања и сите ...

(Бомба13) Парцели на Водно: Заев тврди дека Груевски има имот на Водно

еМагазин - 23.03.2015

Претседател на СДСМ, Зоран Заев објави нови аудио снимки од аферата со прислушувањето од проектот како што го нарекува партијата „Вистината за Македонија“. „Целокупната европска јавност ја следи состојбата, сите случувања и докази што откриваат ...

СДСМ ја објави 13-та „бомба“ со која тврди дека премиерот нелегално се стекнувал со плацеви на Водно

Глас на Америка - 23.03.2015

Заев рече дека пратениците од СДСМ нема да се вратат во законодавниот дом и повторно побара оставка од владата. Лидерот на опозицискиот СДСМ, Зоран Заев, денеска објави нови аудио снимки од наводни разговори на премиерот Никола Груевски со ...

СДСМ: Груевски договара купување плац на Водно и уривање на Космос

Макфакс - 23.03.2015

Премиерот Никола Груевски, со неколкумина соработници, здружено, исклучиво за лични интереси и цели, кршел Устав, закон, се изживувал врз луѓе и судбини, обвини лидерот на опозицијата Зоран Заев, при објавувањето на т.н.

СДСМ објави шест наводни разговори помеѓу Груевски и Јанакиески (видео)

Кумановски м. - 23.03.2015

Социјалдемократскиот Сојуз денес објави нови наводни разговори коишто според Зоран Заев откриваат како Груевски го демантира Груевски. Сите шест аудио снимки што СДСМ ги емитуваше денес, наводно се водени помеѓу Никола Груевски и Миле Јанакиески.

(Нови снимки) Заев: Груевски договара купување плац на Водно и уривање на Космос

Кајгана - 23.03.2015

„Премиерот Никола Груевски, со неколкумина соработници, здружено, исклучиво за лични интереси и цели, кршел Устав, закон, се изживувал врз луѓе и судбини“, обвини лидерот на опозицијата Зоран Заев, при објавувањето на т.н.

(ВИДЕО) Прес конференција на СДСМ: Груевски лажел за неговите парцели на Водно и за Космос

Бриф - 23.03.2015

Целокупната јавност во земјава, во Европа, па и пошироко, ја следи актуелната состојба во Република Македонија, сите случувања и сите докази што откриваат огромни и незапаметени злоупотреби од страна на една власт, како што тоа го правела во ...

Сите прашања и одговори на Зоран Заев

Локално - 23.03.2015

П1: Ваш коментар за Актор? Во Грција е покрената истрага… Oвој предмет СДСМ го отвори во јавноста. До ден денеска нема одговор од Јавното обвинителство. Имавме прилика, преку еден медиум со национална концесија, да слушнеме што се случува околу овој ...

ВИДЕО ЗАЕВ: И да сaка Груевски да ја дестабилизира земјата, нема да му успее!

+инфо - 23.03.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес конференција на која објави снимки од 13 серија разговори од аферата за нелегално прислушување „Бомба“ даде коментари на неколку прашања од новинари.