TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски со граѓаните на Кавадарци: Цврсто стојам зад концептот на обединување, државата тргна напред, продолжуваме ...

24Инфо - 20.03.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Кавадарци, каде се сретна со граѓаните и учествуваше на трибина со младите од оваа општина. Во разговорите, Пендаровски посочи дека по бурниот политички период, ...

Пендаровски во Кавадараци: Мора да продолжиме напред, заедно, да бидеме дел од напредниот свет

24Инфо - 20.03.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски денеска беше во Кавадарци каде на средби со граѓаните рече дека после подолг временски период, Македонија се врати на вистинската патека на европеизација и демократизација.

Пендаровски на средба со граѓани: Ќе ја водам Северна Македонија напред

Press24 - 19.03.2019

Заедничкиот кандидат за претседател на државата Стево Пендаровски денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ центарот на Скопје, Пендаровски разговараше за претстојните претседателски избори и потребата од ...

Пендаровски за Иванов: Работеше против својата земја

Фокус - 19.03.2019

Иванов е политичар кој во изминативе 30 години, од прогласувањето независност до сега, најмногу од сите работеше против својата земја, вели кандидатот за претседател на СДСМ, ДУИ и триесетина други партии, Стево Пендаровски.

(ВИДЕО) Пендаровски: Koj ќе влезе во таа коалиција за да го менува името на Македонија?

Курир - 19.03.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, тврдеше дека никој нема да влегува во таква коалиција за да биде партнер што ќе го менува името на Македонија. Не помина долго и СДСМ го демантираше Стево Пендаровски кој сега е нивен кандидат за ...

Пендаровски за„Политика“: Имам поддршка и од Србите и од Албанците и од Македонците

1tv - 19.03.2019

За прв пат Македонците и Албанците на претседателските избори ќе имаат заеднички кандидат – професорот Стево Пендаровски, кој беше номиниран за шеф на државата од страна владејачката коалиција „Во земја поделена како Северна Македонија, со историја ...

За Пендаровски Груевски и Иванов се виновни за се !

Магазин - 19.03.2019

Во интервју за српска Политика Стево Пендаровски смета дека претседателот Ѓорѓе Иванов е политичар кој во изминативе 30 години, од прогласувањето независност до сега, најмногу од сите работеше против својата земја, вели кандидатот за претседател на ...

Стево ги полни салите низ Македонија: Еве што порача од Кавадарци заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата

Centar - 20.03.2019

Пендаровски со граѓаните на Кавадарци: Цврсто стојам зад концептот на обединување, државата тргна напред, продолжуваме заедно по патот на напредокот Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Кавадарци, каде се ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Очекуваме оваа година да станеме 30-та членка на НАТО

А1 On - 20.03.2019

После подолг временски период, Македонија се врати на вистинската патека на европеизација и демократизација, знаете дека долги години бевме заробена држава, знаете дека имавме политички кризи, политички турбуленции, имавме дури и насилен упад во ...

Пендаровски: Во Македонија ни е неопходна нова политичка култура!

iPortal - 19.03.2019

„За жал во минатото бевме сведоци дека партиите повеќе водеа сметка за своите тесно партиски интреси отколку за интере на граѓаните. Тоа оди директно на штета на нашите евро-атлански интеграции, на економските интереси, на нив слободи и права.

ВМРО-ДПМНЕ: Случајот за 27 април е инквизиција во 21 век

Макфакс - 19.03.2019

Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси, политички реваншизам и нарачани пресуди, велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Според опозициската партија, 211 години затвор за обвинетите за настаните од 27 април се врв на политичкиот ...

Пендаровски од Струмица: Мојот концепт обединува и води напред, отфрлам било какви поделби, нудам заедништво

24Инфо - 19.03.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски во попладневните часови, вчера, оствари средба со пензионери, борци како и со младите од Струмица. – Мојот концепт нуди обединување и води напред.

(ВИДЕО) Пендаровски од Струмица: Моја цел се интересите и доброто на граѓаните, застанувам цврсто зад државните ...

Либертас - 18.03.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денес се сретна со граѓаните на Струмица. Пред граѓаните Пендаровски рече дека негова главна цел е да обезбеди сигурна и стабилна иднина за граѓаните и државата, да продолжи ...

Пендаровски со граѓани и дуќанџии во Скопје: Потребен е претседател кој обединува, подготвен сум, водам напред

Скопје1 - 19.03.2019

Заедничкиот кандидат за претседател на државата Стево Пендаровски денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ центарот на Скопје, Пендаровски разговараше за претстојните претседателски избори и потребата од ...

Пендаровски за Иванов: Работеше против својата земја

Бриф - 19.03.2019

Иванов е политичар кој во изминативе 30 години, од прогласувањето независност до сега, најмногу од сите работеше против својата земја, вели кандидатот за претседател на СДСМ, ДУИ и триесетина други партии, Стево Пендаровски.

Пендаровски со граѓаните на Кавадарци: Цврсто стојам зад концептот на обединување, државата тргна напред, продолжуваме ...

iPortal - 20.03.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Кавадарци, каде се сретна со граѓаните и учествуваше на трибина со младите од оваа општина. Во разговорите, Пендаровски посочи дека по бурниот политички период, ...

Пендаровски: Мора да продолжиме напред, заедно, да бидеме дел од напредниот свет

Centar - 20.03.2019

-После подолг временски период, Македонија се врати на вистинската патека на европеизација и демократизација, знаете дека долги години бевме заробена држава, знаете дека имавме политички кризи, политички турбуленции, имавме дури и насилен упад во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси, политички реваншизам и нарачани пресуди

Курир - 19.03.2019

Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси, политички реваншизам и нарачани пресуди. На тој начин се обидуваат да рашират страв и да го свртат вниманието од криминалот во кој што заглавија, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Пендаровски од Струмица: Мојот концепт обединува и води напред

А1 On - 19.03.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски во попладневните часови, вчера, оствари средба со пензионери, борци како и со младите од Струмица. – Мојот концепт нуди обединување и води напред.

Пендаровски со граѓани, еснафи и дуќанџии во Скопје: Потребен е претседател кој обединува

iPortal - 19.03.2019

Заедничкиот кандидат за претседател на државата Стево Пендаровски денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ центарот на Скопје, Пендаровски разговараше за претстојните претседателски избори и потребата од ...

Пндаровски: Иванов работеше против својата земја

Press24 - 19.03.2019

Иванов е политичар кој во изминативе 30 години, од прогласувањето независност до сега, најмногу од сите работеше против својата земја, вели кандидатот за претседател, Стево Пендаровски. -Во првите осум години беше апсолутно нем на крупните ...

(ВИДЕО) Пендаровски во Кавадарци: Цврсто стојам зад концептот на обединување, државата тргна напред, продолжуваме ...

Либертас - 20.03.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Кавадарци, каде се сретна со граѓаните и учествуваше на трибина со младите од оваа општина, известија од СДСМ.

Пендаровски: Мора да продолжиме напред, заедно, да бидеме дел од напредниот свет

Press24 - 20.03.2019

После подолг временски период, Македонија се врати на вистинската патека на европеизација и демократизација, знаете дека долги години бевме заробена држава, знаете дека имавме политички кризи, политички турбуленции, имавме дури и насилен упад во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси

Нетпрес - 19.03.2019

Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси, политички реваншизам и нарачани пресуди. На тој начин се обидуваат да рашират страв и да го свртат вниманието од криминалот во кој што заглавија, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Пендаровски од Струмица: Мојот концепт обединува и води напред, отфрлам било какви поделби, нудам заедништво

Press24 - 19.03.2019

Кандидат за претседател, Стево Пендаровски во попладневните часови, вчера, оствари средба со пензионери, борци како и со младите од Струмица. – Мојот концепт нуди обединување и води напред. Без разлика на генерациска, верска, политичка припадност.

Пендаровски со граѓани, еснафи и дуќанџии во Скопје: Потребен е претседател кој обединува, подготвен сум да водам ...

Макфакс - 19.03.2019

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски денеска се сретна со граѓаните на Скопје. На средбите со граѓаните низ центарот на Скопје, Пендаровски разговараше за претстојните претседателски избори и потребата од вистински ...

Пендаровски за српска „Политика“: Иванов цели 30 години најмногу од сите работеше против својата земја

iPortal - 19.03.2019

Иванов е политичар кој во изминативе 30 години, од прогласувањето независност до сега, најмногу од сите работеше против својата земја, вели кандидатот за претседател на СДСМ, ДУИ и триесетина други партии, Стево Пендаровски.

Пендаровски: По подолго време, Македонија се врати на вистинската патека

Макфакс - 20.03.2019

После подолг временски период, Македонија се врати на вистинската патека на европеизација и демократизација, знаете дека долги години бевме заробена држава, знаете дека имавме политички кризи, политички турбуленции, имавме дури и насилен упад во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Случајот за 27 април е инквизиција во 21 век

24Инфо - 19.03.2019

Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси, политички реваншизам и нарачани пресуди, велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Според опозициската партија, 211 години затвор за обвинетите за настаните од 27 април се врв на политичкиот ...

(ФОТО) Пендаровски со граѓани, еснафи и дуќанџии во Скопје: Потребен е претседател кој обединува, подготвен сум, водам ...

Бриф - 19.03.2019

Заедничкиот кандидат за претседател на државата Стево Пендаровски денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ центарот на Скопје, Пендаровски разговараше за претстојните претседателски избори и потребата од ...

Пендаровски во интервју за српска Политика го нападна Иванов

Фактор - 19.03.2019

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски вели дека актуелниот шеф на државата, Ѓорѓе Иванов работел против интересите на државата. Пендаровски тоа го поткрепува со фактот дека во првите осум години бил апсолутно нем на крупните злоупотреби на ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Мора да продолжиме напред, заедно, да бидеме дел од напредниот свет

Бриф - 20.03.2019

-После подолг временски период, Македонија се врати на вистинската патека на европеизација и демократизација, знаете дека долги години бевме заробена држава, знаете дека имавме политички кризи, политички турбуленции, имавме дури и насилен упад во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси

1tv - 19.03.2019

„Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси, политички реваншизам и нарачани пресуди. На тој начин се обидуваат да рашират страв и да го свртат вниманието од криминалот во кој што заглавија.

Пендаровски со граѓани, еснафи и дуќанџии во Скопје: Потребен е претседател кој обединува, подготвен сум да водам ...

24Инфо - 19.03.2019

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски денеска се сретна со граѓаните на Скопје. На средбите со граѓаните низ центарот на Скопје, Пендаровски разговараше за претстојните претседателски избори и потребата од вистински ...

Пендаровски: Политичката стабилност што оваа власт ја донесе ѝ носи и економски благодет

24Инфо - 20.03.2019

Политичката стабилност што оваа власт ја донесе на земјава ѝ носи и економска благодет, рече заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски одговарајќи на прашањата на новинарите во Кавадарци.

Пендаровски: После подолго време Македонија се врати на вистинската патека

Точка - 20.03.2019

После подолг временски период, Македонија се врати на вистинската патека на европеизација и демократизација, знаете дека долги години бевме заробена држава, знаете дека имавме политички кризи, политички турбуленции, имавме дури и насилен упад во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Професионалци и искрени патриоти се судат за дело кое не го сториле за да се понижат и заплашат

Скопје1 - 19.03.2019

Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси, политички реваншизам и нарачани пресуди.На тој начин се обидуваат да рашират страв и да го свртат вниманието од криминалот во кој што заглавија, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Пендаровски со граѓани, еснафи и дуќанџии во Скопје: Потребен е претседател кој обединува, подготвен сум да водам ...

Точка - 19.03.2019

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски, денеска, се сретна со граѓаните на Скопје. На средбите со граѓаните во центарот на Скопје, Пендаровски разговараше за претстојните претседателски избори и потребата од вистински ...

Пендаровски: Мора да продолжиме напред, заедно, да бидеме дел од напредниот свет

iPortal - 20.03.2019

После подолг временски период, Македонија се врати на вистинската патека на европеизација и демократизација, знаете дека долги години бевме заробена држава, знаете дека имавме политички кризи, политички турбуленции, имавме дури и насилен упад во ...

Пендаровски: Државата е стабилизирана и тоа носи придобивки за граѓаните, да продолжиме по тој пат

Centar - 20.03.2019

Новинарските прашања од денешната изјава за медиуми на Стево Пендаровски, заеднички кандидат за претседател. П1: Што може граѓаните да очекуваат од кандидатот за претседател Пендаровски? Јас сум дел од оваа политичка структура кои изминативе две ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси

24 Вести - 19.03.2019

„Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси, политички реваншизам и нарачани пресуди. На тој начин се обидуваат да рашират страв и да го свртат вниманието од криминалот во кој што заглавија.

Пендаровски со граѓани, еснафи и дуќанџии во Скопје: Потребен е претседател кој обединува, подготвен сум, водам напред

Опсервер - 19.03.2019

Заедничкиот кандидат за претседател на државата Стево Пендаровски денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ центарот на Скопје, Пендаровски разговараше за претстојните претседателски избори и потребата од ...

Пендаровски:После подолг временски период, Македонија се врати на вистинската патека на европеизација и демократизација

Скопје1 - 20.03.2019

После подолг временски период, Македонија се врати на вистинската патека на европеизација и демократизација, знаете дека долги години бевме заробена држава, знаете дека имавме политички кризи, политички турбуленции, имавме дури и насилен упад во ...

Пендаровски: Кавадарци е една од општините која треба да има посебен третман од било која власт

24Инфо - 20.03.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски денеска беше во Кавадарци и одговараше на прашањата на новинарите во Кавадарци. Што би требало да очекуваат граѓаните од Тиквешијата, онаму каде што сте сега? -Јас тукушто разговарав со некој од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси

Канал5 - 19.03.2019

Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси, политички реваншизам и нарачани пресуди. На тој начин се обидуваат да рашират страв и да го свртат вниманието од криминалот во кој што заглавија.

Пендаровски меѓу скопјани: Треба претседател кој обединува, подготвен сум

+инфо - 19.03.2019

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски, денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ центарот на Скопје, Пендаровски разговараше за претстојните претседателски избори и потребата ...

Пендаровски: Преризично е иднината на Северна Македонија да ја ставиме кај луѓе кои мислат дека треба да се вратиме ...

+инфо - 20.03.2019

Јас сум дел од оваа политичка структура коja изминативе две години се обидува да ја врати Македонија на патеката којашто беше пред 15 години, и притоа направивме големи и тешки компромиси преземавме голем ризик меѓутоа бенефитите ги гледаме.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси

Сител - 19.03.2019

Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси, политички реваншизам и нарачани пресуди. На тој начин се обидуваат да рашират страв и да го свртат вниманието од криминалот во кој што заглавија.

Пендаровски: Државата е стабилизирана и тоа носи придобивки за граѓаните, да продолжиме по тој пат

iPortal - 20.03.2019

Стево Пендаровски, заеднички кандидат за претседател Кавадарци, 20.03.2019 П1: Што може граѓаните да очекуваат од кандидатот за претседател Пендаровски? Јас сум дел од оваа политичка структура кои изминативе две години се обидува да ја врати ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси

Алфа - 19.03.2019

Заев и Пендаровски наместо правда промовираат монтирани процеси, политички реваншизам и нарачани пресуди. На тој начин се обидуваат да рашират страв и да го свртат вниманието од криминалот во кој што заглавија – ова се вели во денешното соопштение ...