TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Започнува проектот „Вистината за Македонија“

Глас на Америка - 06.02.2015

Централниот одбор на СДСМ даде зелено светло да почне објавувањето на материјалите за наводниот криминал на Владата и владејачката ВМРО-ДПМНЕ Членовите на Централниот одбор на СДСМ едногласно му дадоа одврзани раце на раководството и на ...

СДСМ одлучи да ја објави „бомбата“

Р.С.Европа - 06.02.2015

Централниот одбор на СДСМ одлучи од понеделник да почне со објавувањето на доказите за криминали и злоупотерби на власта, коишто партискиот лидер Зоран Заев тврди дека ги има. Централниот одбор на СДСМ на вечерашната седница го овласти раководството ...

Централниот одбор му одобри на Заев од понеделник да ја објави бомбата

Вест - 07.02.2015

Централниот одбор на СДСМ на седница донесе одлука да почне објавувањето на документите кои ги има претседателот на партијата Зоран Заев, за наводно нелегални активности на Владата. Фото: СДСМ Во соопштението испратено до медиумите се наведува дека ...

ЦО на СДСМ синоќа решаваше за објавување на „бомбата“

Дневник - 06.02.2015

Објавувањето на материјалите за кои тврдат дека ги поседуваат за власта е една од точките за кои синоќа решаваше Централниот одбор на СДСМ. Според неофицијалните најави од најголемата опозициска партија, се очекува членовите на овој партиски орган ...

СДСМ реши од понеделник да ја објавува „бомбата“

Р.С.Европа - 06.02.2015

Централниот одбор на СДСМ на вечерашната седница го овласти раководството на партијата да се обелоденат доказите за, како што тврди партијата, „незаконско прислушкување на илјадници граѓани, за целосна контрола и злоупотреба на сите државни ...

ФОТО: СДСМ од понеделник ќе ги објавува компромитирачките материјали

Утрински - 06.02.2015

На вечерашната седница на Централниот одбор на СДСМ е одлучено да се објават, како што велат од опозициската партија, компромитирачките материјали кои ги поседуваат за власта. Зад одлуката застанаа сите членови на Централниот одбор.

Во СДСМ заседава Централниот одбор

Утрински - 06.02.2015

Во партиското седиште на Социјалдемократскиот сојуз се одржува седницата на Централниот одбор на партијата. Членовите на Централниот одбор ќе одлучуваат дали и кога ќе бидат објавени, како што велат од опозициската партија, компромитирачките ...

СДСМ ја најави „Вистината за Македонија“

+инфо - 06.02.2015

Централниот одбор на СДСМ едногласно застана зад претседателот на СДСМ, Зоран Заев и раководството на партијата и донесе црвста и решителна одлука да почне објавувањето на документите, што докажуваат криминал и корупција во највисокиот врв на ...

Рената Дескоска не е веќе претседавач на ЦО на СДСМ

МКД - 06.02.2015

Централниот одбор на СДСМ, по истекот на мандатот на Рената Дескоска Треневска како претседавач со ЦО, едногласно именува нов претседавач, Диме Велковски, член на ЦО. Рената Дескоска Треневска останува членка на ЦО.

СДСМ едногласно одлучи да се „пукаат“ бомбите

Фокус - 06.02.2015

Сите членови на Централниот одбор во седиштето на СДСМ ја одобрија одлуката на претседателот Зоран Заев. Централниот одбор на СДСМ едногласно ја донесе одлуката да започне објавувањето на „бомбата“, со што според нив, сите криминали на власта ќе ...

СДСМ реши: "Бомбите" ќе се објават во понеделник!

Точка - 06.02.2015

Објавувањето на податоците се дел од проектот на опозицијата наречен "Вистина за Македонија". На вечерашната седница, Централниот одбор на Социјалдемократскиот сојуз, го овласти раководството да ги објави доказите за наводното "незаконско ...

Заев: „Бомбата“ ќе пукне!

+инфо - 06.02.2015

Централниот одбор на СДСМ на вечерашната седница го овласти раководството на партијата да се обелоденат документите за незаконско прислушкување на илјадници граѓани, за целосна контрола и злоупотреба на сите државни институции во партиски и изборни ...

СДСМ вечерва одлучува кога ќе пукне првата „бомба“

Алсат-М - 06.02.2015

Централниот одбор на СДСМ вечерва решава за денот и за начинот на објавување на долго најавуваните бомби. Потпретседателката на СДСМ Радмила Шеќеринска вели дека треба да се очекува одлука на Централниот одбор, но признава дека никој во СДСМ нема ...

СДСМ реши - „бомбите“ ќе пукаат од понеделник

Алсат-М - 06.02.2015

Централниот одбор на СДСМ вечерва едногласно донесе одлука таканаречените „бомби“ со кои би требало да се открие „наводното“ незаконско работење на Владата и на Премиерот Никола Груевски, да бидат објавени од понеделник.

Што содржи бомбата на СДСМ?

А1 On - 06.02.2015

ЦО на СДСМ даде поддршка за објавување на материјалите кои упатуваат на како што пишува во усвоениот документ злоупотреби, криминал и корупција на власта. Беа изгласани следните заклучоци.

СДСМ в понеделник ќе го активира проектот „Вистината за Македонија“

Н.Македонија - 06.02.2015

„Бомбите“ што лидерот на СДСМ веќе со месеци ги најавува како иницијална каписла за уривање на актуелната власт ќе почнат да се активираат од понеделник, реши вечерва централниот одбор на партијата Станува збор за наводните докази за систематска ...

ЦО на СДСМ донесе одлука од понеделник да се објави „бомбата“

Канал5 - 06.02.2015

ЦО на СДСМ по три часовна дебата донел едногласна одлука од понеделник да се објавуваат како што наведуваат од партијата компромитирачките материјали за власта. Централниот одбор на СДСМ едногласно застанал зад претседателот на СДСМ, Зоран Заев и ...

СДСМ одлучи да ги објави материјалите

Телеграф - 06.02.2015

Допрва ќе се договара кога и на каков начин ќе ги презентираат СДСМ на денешниот Централен одбор донесе одлука да ги објави материјалите кои ги поседува а кои наводно содржат компромитирачки материјали за власта.

ПАДНА ОДЛУКА: Опозицијата ќе ги објавува „бомбите“ од понеделник!

Фактор - 06.02.2015

Преку проектот „Вистината за Македонија“ од понеделник опозицијата на вечерашниот одржан одбор едногласно прифати да стартува така нареченото објавување на „бомбата“ кој што изминативе месеци е тема во јавноста.

СДСМ вечерва одлучува кога ќе пукне првата „бомба“

+инфо - 06.02.2015

Сто и тринаесетте членови на Централниот одбор на СДСМ попладнево во 18 часот ќе донесат одлука за понатамошното делување на партијата дали и кога ќе бидат објавени компромитирачките материјали за криминалот на актуелната власт.

Почна седницата на ЦО на СДСМ

А1 On - 06.02.2015

Централниот одбор на СДСМ ја започна седницата за која велат дека е историска. Членовите на ЦО ќе одлучат дали и кога ќе ги објават „бомбите“ т.е. доказите за криминалот на актуелната власт.

СДСМ ќе ги „фрла“ бомбите од странските разузнавачи

Нетпрес - 06.02.2015

Централниот одбор, го овласти раководството на СДСМ да ги обелодени т.н. бомби, односно материјалите што лидерот на СДСМ, Зоран Заев ги добил во соработка со странска разузнавачка служба. Од партијата велат дека Одборот едногласно застанал зад Заев ...

ФОТО Почна историската сeдница на Централниот одбор на СДСМ

+инфо - 06.02.2015

Членовите на Централниот одбор на СДСМ пред малку ја започнаа историската седница, на која ќе се одлучува дали и кога ќе бидат објавени, како што вели и лидерот на партијата Зоран Заев, инкриминирачките материјали за криминалот на владата.

Од понеделник пукаат „бомбите“ – Проект „Вистината за Македонија“

А1 On - 06.02.2015

Од понеделник, СДСМ го започнува проектот „Вистината за Македонија“. Во тек е седницата на ЦО на СДСМ, на која членовите ќе го овластат раководството да почне да ги објавува доказите за систематска злоупотреба, прислушување, лажирање на пописот и на ...

СДСМ реши да ги објави сите материјали против владата на Груевски

+инфо - 06.02.2015

Централниот одбор на СДСМ на својата вечерашна седница реши да се објават сите материјали „за криминалот на актуелната влада на Република Македонија“. Сите членови на Централниот одбор во седиштето на СДСМ ја одобрија одлуката на претседателот Зоран ...

Членовите на ЦО едногласни, од понеделник почнуваат „бомбите“

Бриф - 06.02.2015

На седницата на Централниот одбор на СДСМ која е во тек, дознаваме дека членовите на Централниот одбор се одногласни во одлуката да се објават сите документи и материјали кои сведочат за кринималите на актуелната власт.

СДСМ продолжува со истрошени кадри кои зад себе имаат само порази

Курир - 06.02.2015

Централниот одбор на СДСМ, по истекот на мандатот на Рената Дескоска Треневска како претседавач со ЦО, едногласно именува нов претседавач, Диме Велковски, кој во јавноста сака да се прикаже како нов и свеж кадар.

Централен одбор на СДСМ

Локално - 06.02.2015

Социјалдемократскиот сојуз за вечер закажа седница на Централниот одбор на партијата на која ќе се одлучува кога ќе бидат објавени компромитирачките материјали кои ги поседуваат за ...

СДСМ вечерва на Централниот одбор одлучува за „бомбите“

А1 On - 06.02.2015

Вечерва во 18:00 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се оддржи седница на Централниот одбор на партијата. Седницата ќе биде затворена за јавноста, а по неа ќе следува соопштение за ...

СЛЕДУВАШЕ АПЛАУЗ: Централниот на СДСМ даде зелено светло за "бомбите"

Sky - 06.02.2015

Од понеделник СДСМ го започнува објавување на доказите, така реши едногласно Централниот Одбор на СДСМ вечерва, по што следуваше громогласен аплауз. Членовите на Централниот одбор овластија раководството за почеток на објавувањето на т.н. бомба.

СДСМ од понеделник ќе ја објавува „бомбата“

Република - 06.02.2015

Централниот одбор на СДСМ одлучи партиското раководството од понеделник да почне да ги објавува, како велат од партијата, документите кои неколку месеци ги најавува. Според нив се работи за докази за злоупотреби и криминални дела на членови на ...

Вечерва централен одбор во СДСМ - ќе се одлучува за детонацијата на "бомбата"

Sky - 06.02.2015

Вечерва о 18 часот на Централниот обор на СДСМ ќе одлучи кога ќе се објави бомбата. „Штом ќе бидат донесени одлуките, раководството на партијата очекува и неколку други партии од опозицискиот блок да донесат одлуки. Тоа би било викендов.

"Бомбите" пукаат од понеделник - СДСМ го стартуваше проектот "Вистината за Македонија"

Sky - 06.02.2015

Речиси започна детонирањето на бомбите. Од понеделник СДСМ го започнува проектот "Вистината за Македонија". Членовите на Централниот одбор се очекува во секој момент да го овластат раководството за почеток на објавувањето на , како што најавија од ...

СДСМ одлучи од понеделник да ги активира ’бомбите’

Макфакс - 06.02.2015

Централниот одбор на опозицискиот СДСМ во петок вечер едногласно донесе одлука од понеделник да започне со објавување на ’бомбите’, преку која јавноста ќе може да се запознае со компромитирачки материјали за актуелната власт.

Почнува историскиот состанок на централниот - еве што се случува во СДСМ

Sky - 06.02.2015

Во 18.00 часот, во седиштето на СДСМ, ќе се оддржи седница на Централниот одбор на партијата на кој ќе се разговара за тоа кога ќе се почне со објавувањето на бомбите кои ги најавува опозицијата за криминали на високи функционери од ...

СДСМ едногласно одлучи: Од понеделник ќе се објавуваат компромитирачките материјали за власта

еМагазин - 07.02.2015

На синоќешната седница на Централниот одбор на СДСМ едногласно одлучи да се објават наводните компромитирачките материјали кои ги поседуваат за власта. Од партијата најавија дека од понеделник започнуваат проектот именуван „Вистината за Македонија“.

СДСМ почнува со проектот "Вистината за Македонија"

Нова ТВ - 06.02.2015

Централниот одбор на СДСМ соопшти дека во петокот вечер едногласно е донесена “цврста и решителна одлука да почне објавувањето на документите, што докажуваат криминал и корупција во највисокиот врв на власта” и почеток на проектот “Вистината за ...

ЦО на СДСМ одлучи: Започнуваме со детонација на ”бомбите” од понеделник

Кумановски м. - 06.02.2015

На вечерашната седница на Централниот одбор на СДСМ, членовите едногласно ја донесоа одлуката да започне објавувањето на „бомбата“, со што според нив, сите криминали на власта ќе излезат на виделина.

Заев ќе ги пука „бомбите“во понеделник – Проект „Вистината за Македонија“

МК News - 07.02.2015

Во заклучоците од вечерашната седница на ЦО е констатирано дека документите ги потврдуваат ставовите на дел на домашната и странската јавност за притисок врз медиумите, слобода на изразување, диктирана правда, целосна контрола на државните ...

Што содржи бомбата на СДСМ?

Локално - 06.02.2015

ЦО на СДСМ даде поддршка за објавување на материјалите кои упатуваат на како што пишува во усвоениот документ злоупотреби, криминал и корупција на власта. Беа изгласани следните заклучоци.

СДСМ вечерва одлучува кога ќе пукне првата „бомба“

МК News - 06.02.2015

Сто и тринаесетте членови на Централниот одбор на СДСМ попладнево во 18 часот ќе донесат одлука за понатамошното делување на партијата дали и кога ќе бидат објавени компромитирачките материјали за криминалот на актуелната власт.

Почна седницата на ЦО на СДСМ на која се одлучува за објавување на „бомбите“

Бриф - 06.02.2015

На Бихаќка во тек е седницата на Централниот одбор на СДСМ на која ќе се одлучува дали и кога ќе бидат објавени, како што вели и лидерот на партијата Зоран Заев, инкриминирачките материјали за криминалот на владата.

Од понеделник пукаат „бомбите“ – проект „Вистината за Македонија“

Либертас - 06.02.2015

Од понеделник, СДСМ го започнува проектот „Вистината за Македонија“, пренесе А1он . Во тек е седницата на ЦО на СДСМ, на која членовите ќе го овластат раководството да почне да ги објавува доказите за систематска злоупотреба, прислушување, лажирање ...

Што содржат "бомбите" на СДСМ?

Sky - 07.02.2015

Централниот одбор на СДСМ едногласно застана зад претседателот на СДСМ, Зоран Заев и раководството на партијата и донесе црвста и решителна одлука да почне објавувањето на документите, што докажуваат криминал и корупција во највисокиот врв на ...

Бомбата на Заев содржи криминали, прислушувања, контрола на судството, злоупотреба на изборите, притисоци врз ...

МКД - 06.02.2015

Претпоставките за тоа што содржат документите кои СДСМ ги поседува за корумпираноста на власта ќе продолжат до понеделник, а од вечерашното соопштение на партијата веќе се наѕираат барем областите на кои се однесуваат тие разузнавачки материјали.

Од понеделник пукаат „бомбите“ – Проект „Вистината за Македонија“

Локално - 06.02.2015

Од понеделник, СДСМ го започнува проектот „Вистината за Македонија“. Во тек е седницата на ЦО на СДСМ, на која членовите ќе го овластат раководството да почне да ги објавува доказите за систематска злоупотреба, прислушување, лажирање на пописот и на ...