TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нова сензација, Франција ги исфрли Американците, светот ќе добие нов шампион!

МКД - 11.09.2019

Нов ден, ново изненадување на Светското првенство во кошарка кое се игра во Кина, Франција ја победи селекцијата на САД со 89:79 и се пласира во полуфиналето. САД на колена пред Франција, актуелниот светски шампион е елиминиран во четвртфиналето, ...

Падна и САД, француска сензација за полуфинале

Кајгана - 11.09.2019

По синоќеншата елиминација на Србија, денеска истата судбина ја доживеа и репрезентацијата на САД која потклекна пред Франција. По израмнетата прва четвртина која гласеше 18:18 Французите дојдоа до плус 6 на полувреме.

Падна и вториот фаворит: Франција ја нокаутира Америка за пласман во полуфиналето!

Дерби - 11.09.2019

По завршените натпревари во главната рунда на Мундобаскетот, сите предвидуваа дека ќе гледаме полуфинале меѓу Србија и Америка, но наместо тоа, Аргентина и Франција се погрижија да видиме едно друго, сосема неочекувано сценарио.

Нов шок на Мундобаскетот, Франција ги исфрли Американците

Слободен Печат - 11.09.2019

Второто големо изненадување во четвртфиналните пресметки на СП во Кина го направи Франција која со 89:79 го совлада САД и се пласира во полуфиналето. Французите во полуфиналето ќе се сретнат со Аргентина која вчера го елиминира вториот голем фаворит ...

Франција ги детронизира САД (видео)

TopSport - 11.09.2019

Франција ќе се бори за еден од медалите на Светското првенство во Кина. Французите во првото денешно четврт-финале ги елиминираа бранителите на титулата САД со 89:79 (18:18, 27:21, 18:27, 26:13).

И Американците на колена, Франција во полуфиналето

Екипа - 11.09.2019

Франција успеа да го направи најголемото изненадување на Светското првенство во Кина, откако во четвртфиналето успеа да ги порази Соединетите американски држави со 89-79. Натпреварот започна израмнето, цела прва четвртина се играше кош за кош, а по ...

Нова сензација во Кина: Франција со еден удар ги расплака и Американците и Србите (ФОТО)

Sport 1 - 11.09.2019

Кошаркарите на Франција ја направија најголемата сензација во досегашниот дел од Светското првенство (СП) во Кина, откако попладнево го елиминираа најголемиот фаворит за златото, селекцијата на САД (89-79) уште во четвртфиналето.

Франција ги детронира светските шампиони

Опсервер - 11.09.2019

Порано или подоцна, се завршува, а денес тоа се случи со доминацијата на САД на Светското првенство во кошарка. Франција ги нокаутираше Американците по победата од 89-79 во спектакуларно четвртфинале играно во Донгуан и продолжуваат до полуфиналето, ...

НОВА СЕНЗАЦИЈА НА МУНДОБАСКЕТОТ: Америка во „аут“, Франција во полуфинале

SportMedia - 11.09.2019

Светот ќе добие нов кошаркарски владетел откако САД нема да може да го бранат златото освоено на последните две Светски првенства. Денеска се случи нова сензација, откако Франција се надмина себе си и успеа да ги елиминира Американците со резултат ...

Нов шок во Кина: Франција ги елиминираше САД за полуфинале на Мундобаскетот!

Спортклуб - 11.09.2019

Ново големо изненадување и шокантен резултат на Светското кошаркарско првенство во Кина, откако репрезентацијата на Франција ги елиминираше САД во четвртфиналето на Мундобаскетот со Мундобаскетот навистина има изненадувачки резултати оваа година, ...

Заврши американскиот кошаркарски сон (ВИДЕО)

PressingTV - 11.09.2019

По испаѓањто на Србија и вториот главен фаворит на Светското кошаркарско првенство во Кина, репрезентацијата на САД, го завршува настапот во четврт-финалето. НБА тимот на Американците загуби од Франција со резултат 89-79, со што останува надвор од ...

Франција ги детронира светските шампиони

MakPress - 11.09.2019

Порано или подоцна, се завршува, а денес тоа се случи со доминацијата на САД на Светското првенство во кошарка. Франција ги нокаутираше Американците по победата од 89-79 во спектакуларно четвртфинале играно во Донгуан и продолжуваат до полуфиналето, ...

Франција ги порази светските шампиони

А1 On - 11.09.2019

Порано или подоцна, се завршува, а денес тоа се случи со доминацијата на САД на Светското првенство во кошарка. Франција ги нокаутираше Американците по победата од 89-79 во спектакуларно четвртфинале играно во Донгуан и продолжуваат до полуфиналето, ...

Франција ги детронира светските шампиони

Вечер - 11.09.2019

Порано или подоцна, се завршува, а денес тоа се случи со доминацијата на САД на Светското првенство во кошарка. Франција ги нокаутираше Американците по победата од 89-79 во спектакуларно четвртфинале играно во Донгуан и продолжуваат до полуфиналето, ...