TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БЕШЕ ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ, НО НИКОГАШ НЕ БЕШЕ НОМИНИРАН ЗА ОСКАР: Топ 10 улоги по кои Доналд Сатерленд ќе остане ...

Фактор - 21.06.2024

На 89-годишна возраст почина познатиот актер Доналд Сатерленд, а тажната вест на социјалните мрежи ја објави неговиот син Кифер. Доналд ја започна својата кариера кон крајот на 1960-тите, а подоцна одигра многубројни улоги во иконите филмови и серии.

Почина Доналд Сатерленд- канадското уметничко засилување на холивудскиот филм

Телма

Почина Доналд Сатерленд, еден од најпознатите актери на сите времиња

OhridNews

Почина холивудскиот актер Доналд Сатерленд, играл во повеќе од 190 филмови

360 степени

ЗГАСНА УШТЕ ЕДНА ХОЛИВУДСКА ЅВЕЗДА Почина актерот Доналд Сатерленд

+инфо

Заминувањето на легендата: Сатерленд ќе биде запаметен по неговите многубројни улоги и достигнувања

А1 On

Светот го напушти уште една легенда: Сатерленд ќе биде запаметен по неговите многубројни улоги и достигнувања

Слободен Печат

ТВ21 Локално Вечер Прес Екран

Колегите се збогуваат со Сатерленд: „Тој беше еден од најинтелигентните актери“

Макфакс - 21.06.2024

Многу ѕвезди се збогуваа со Доналд Сатерленд. „Така тажна вест. Го обожававме“, напиша ѕвездата на „Сексот и градот“, Ким Катрал. Актерката Рејчел Зеглер, која работеше со Сатерленд на „Игри на гладта“, ја сподели веста за неговата смрт со емоџи со ...

Колегите се збогуваат со Сатерленд: „Тој беше еден од најинтелигентните актери“

Опсервер

Почина актерот Доналд Сатерленд

Макфакс - 20.06.2024

Канадскиот актер Доналд Сатерленд, ѕвездата на „Игрите на гладта“ и „Не гледај сега“, почина на 88-годишна возраст по долго боледување, потврди неговиот син Кифер. „Со тешко срце ве известувам дека татко ми почина.

Почина актерот Доналд Сатерленд

Опсервер

Почина актерот Доналд Сатерленд

Нетпрес

Почина актерот Доналд Сатерленд | NetPress

365

Почина актерот Доналд Сатерленд

MTM

Почина актерот Доналд Сатерленд | NetPress

Пулс24