TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ниту Бразил, ниту Франција, според Федерер - Швајцарија ќе триумфира на СП!

Gol.mk - 13.06.2018

Најтрофејниот тенисер на сите времиња Роџер Федерер во овие моменти се подготвува за неговото враќање на АТП турот. Искусниот Швајцарец по паузата од турнирите на земјена подлога се враќа на подлогата која најмногу ја посакува, а негов прв турнир ќе ...

Федерер не беше брилијантен, но победнички ја стартуваше сезоната на трева

Спортски - 13.06.2018

Роже Федерер победнички ја започна сезоната на трева. Швајцарецот се врати со победа после паузата од скоро три месеци, но далеку од тоа дека беше убедлив. Федерер на стартот на АТП турнирот во Штудгарт го елиминираше домашниот играч Миш Зверев со ...

Федерер се врати со победа, совладан Зверев во Штутгарт

МКД - 13.06.2018

Роџер Федерер имаше успешно враќање на терените, Швајцарецот попладнево го победи Миша Зверев со 2-1 во сетови во второто коло на Мерцедес Куп Откако ја прескокна сезоната на земја за да биде максимално подготвен за вториот дел од сезоната и особено ...

Федерер се врати со победа во Штутгарт

Стандард - 13.06.2018

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер се пласираше во четвртфиналето на АТП турнирот од серијата 250 кој се одржува во Штутгарт. Федерер по пауза од повеќе од два месеци имаше успешно враќање на терените, совладувајќи го германскиот тенисер Миша Зверев ...

Прва победа по три месеци: Победнички старт на Федерер на турнирот во Штутгарт (Видео)

Дерби - 13.06.2018

Швајцарскиот ас Рожер Федерер имаше посакуван победнички старт на АТП турнирот од серијата 250 кој се одржува во Штутгарт. Федерер во својот прв меч по пауза од три месеци имаше проблеми во пресметката со Миша Зверев и мораше да игра три сета за да ...

Федерер се намачи со Зверев, но се врати со победа за второ коло во Штутгарт

Gol.mk - 13.06.2018

Вториот рекет во светот, Роџер Федерер, успеа да го елиминира Миша Зверев (3-6, 6-4, 6-2) и со победа се врати на тениските терени во Штутгарт. Домашниот натпреварувач го изненади фаворитот и поведе со сигурна игра во првиот сет.

Победнички кам-бек на Роџер Федерер во Штутгарт

TopSport - 13.06.2018

Роџер Федерер се мачеше да се врати во ритам во првиот меч по речиси три месеци, но сепак, на крајот се созеде и го победи Миша Зверев на Мерцедес купот во Штутгарт. Светскиот рекет број 2 го загуби првиот сет, но го совлада домашнот фаворит (кој, ...

Федерер откри за кого ќе навива на Светското првенство во Русија

Sport 1 - 12.06.2018

Најдобриот тенисер на сите времиња, Роџер Федерер, се подготвува за турнирот во Штутгарт, но исто така го очекува Светското првенство во фудбал, кое се игра во Русија. Федерер работи за да се врати на чело на АТП-листата, но еден дел од него е ...

Федерер се врати со победа во Штутгарт

Курир - 13.06.2018

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер се пласираше во четвртфиналето на АТП турнирот од серијата 250 кој се одржува во Штутгарт. Федерер по пауза од повеќе од два месеци имаше успешно враќање на терените, совладувајќи го германскиот тенисер Миша Зверев ...

Победнички кам-бек на Роџер Федерер во Штутгарт

Макфакс - 13.06.2018

Роџер Федерер се мачеше да се врати во ритам во првиот меч по речиси три месеци, но сепак, на крајот се созеде и го победи Миша Зверев на Мерцедес купот во Штутгарт. Светскиот рекет број 2 го загуби првиот сет, но го совлада домашнот фаворит (кој, ...

Федерер се врати со победа во Штутгарт

Локално - 13.06.2018

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се пласираше во четвртфиналето на АТП турнирот од серијата 250 кој се одржува во Штутгарт. Федерер по пауза од повеќе од два месеци имаше успешно враќање на терените, совладувајќи го германскиот тенисер Миша Зверев ...

Федерер се врати со победа во Штутгарт

+инфо - 13.06.2018

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер се пласираше во четвртфиналето на АТП турнирот од серијата 250 кој се одржува во Штутгарт. Федерер по пауза од повеќе од два месеци имаше успешно враќање на терените, совладувајќи го германскиот тенисер Миша Зверев ...

Федерер се врати со победа во Штутгарт

А1 On - 13.06.2018

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер се пласираше во четвртфиналето на АТП турнирот од серијата 250 кој се одржува во Штутгарт. Федерер по пауза од повеќе од два месеци имаше успешно враќање на терените, совладувајќи го германскиот тенисер Миша Зверев ...

Федерер се врати со победа во Штутгарт

Sport M - 13.06.2018

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер се пласираше во четвртфиналето на АТП турнирот од серијата 250 кој се одржува во Штутгарт. Федерер по пауза од повеќе од два месеци имаше успешно враќање на терените, совладувајќи го германскиот тенисер Миша Зверев ...