TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мотивациски говор на Помпео: Само агресивно

МКД - 16.05.2018

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ја величаше „суштинската праведност“ на САД во глобалните прашања. Тој ги повика деморализираните дипломати во Стејт департментот да дејствуваат цврсто и агресивно во промоцијата и спроведувањето на ...

Помпео му ги отвори очите на светот: Сè открил во говорот во Стејт департментот! Што може да се очекува од ...

Точка - 17.05.2018

Американскиот државен секретар Мајк Помпео вчера ја возвишувал "суштинската исправност" на САД во глобалните прашања, повикувајќи ги деморализираните дипломати во Стејт департментот да делуваат цврсто и агресивно во промовирањето и спроведувањето на ...

Помпео ги повика европските дипломати да ја сочуваат соработката за Договорот со Иран

CivilMedia - 15.05.2018

Државниот секретар на САД Мајк Помпео телефонски разговарал со министрите за надворешни работи на европските држави, потписници на Договорот за иранската нуклеарна програма, соопшти Стејт Департментот.