TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во тек е акција за собирање на 10.000 долари за помош на Горан Ангелов – Ќосето

Фокус - 13.03.2018

Вчера на страницата за донации ,,Go fun me’’ е започната акција за собирање на финансиски средства за помош на велешанецот Горан Ангелов – Ќосето и неговото семејство. Ангелов, кој е претседател на здружението ,,Андон Јанев – Ќосето’’ беше уапсен со ...

(Видео) Член на здружението „Ќосето“ запали слика од Заев и му се закани

А1 On - 13.03.2018

Ѓорги Стојков, член на здружението „Андон Лазов Јанев – Ќосето“, преку видео на социјалните мрежи му се закани на премиерот Зоран Заев дека ќе го стигне судот на Ќосето и дека СДСМ ќе ја плати цената.

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

+инфо - 13.03.2018

Споменикот на Ќосето е предемет на судска постапка поради тоа што Здружението го нема платено. Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки ќе преземе Град Скопје, соопшти денеска ...

Од споменикот на Ќосето остана уште грамадата ФОТО

+инфо - 13.03.2018

И денеска продолува отстранувањето на постаментот од поранешниот споменик на Андон Лазов Јанев – Ќосето пред Судска палата. Претходно споменикот на Ќосето беше отстранет од пред Врховниот суд на 22 февруари и однесен во магацините на Металскиот ...

Од споменикот на Ќосето не остана ништо, отстранет и постаментот пред Врховниот суд

Макфакс - 13.03.2018

По три дена работа, денеска целосно е отстранет и постаментот на споменикот на Андон Јанев – Ќосето пред Врховниот суд. На негово место сега треба да никне дрво за човекови права, на кое ќе биде изгравиран членот 10 од универзалната декларација на ...

СДСМ не може три дена да го сруши постаментот на кој беше поставен Ќосето

Курир - 12.03.2018

Веќе три дена со полна механизација и ангажираност на скопскиот градоначалник Петре Шилегов се прават напори да се урне постаментот на кој беше поставен споменикот на Андон Ќосето. На социјалните мрежи, каде и се поставуваат фотографии на кои се ...

Препукувања меѓу Град Скопје и Сопиште за споменикот на Ќосето

Алсат-М - 12.03.2018

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ во општина Сопиште кои сочинуваат мнозинство, по секоја цена го сакаат споменикот на Андон Лазов Ќосето. За тоа советот ќе решава уште еднаш в среда, бидејќи за првото гласање имаше несогласувања меѓу советниците на ...

Во среда ќе се решава за Ќосето - препукување меѓу Град Скопје и Сопиште

Press24 - 12.03.2018

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ во општина Сопиште кои сочинуваат мнозинство, по секоја цена го сакаат споменикот на Андон Лазов Ќосето. За тоа советот ќе решава уште еднаш во среда. Сепак, од Град Скопје велат дека е невозможно Сопиште да го добие ...

И постаментот на Ќосето крева прашина на социјалните мрежи

Р.С.Европа - 12.03.2018

Информацијата за отстранувањето на постаментот на Ќосето пред Судска палата, предизвикало многу коментари на социјалните мрежи. Луѓето коментираат и за корупцијата и за говорот на омраза. Од „Талибанци на Балканот“, како што напишал Горан Петковски, ...

(Видео) Член на здружението „Ќосето“ запали слика од Заев и му се закани

Макфакс - 13.03.2018

Ѓорги Стојков, член на здружението „Андон Лазов Јанев – Ќосето“, преку видео на социјалните мрежи му се закани на премиерот Зоран Заев дека ќе го стигне судот на Ќосето и дека СДСМ ќе ја плати цената.

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

А1 On - 13.03.2018

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател на Заедницата на единиците на локалната ...

Од споменикот на Ќосето не остана ништо, отстранет и постаментот од пред Врховниот суд

Вечер - 13.03.2018

По три дена работа, денеска целосно е отстранет и постаментот на споменикот на Андон Јанев-Ќосето од пред Врховниот суд. На неговото место, сега треба да никне „дрво за човекови права“ на кое ќе биде изгравиран членот 10 од универзалната декларација ...

Урнат постаментот на Ќосето пред Врховен

Телма - 11.03.2018

Работници со багери и друга механизација со часови го уриваа постаментот на кој беше исправен вооружениот Ќосе пред Врховниот суд. Градските власти велат постапуваат по инспекциски налог односно дека се довршува уривањето кое започна ноќта спроти 22 ...

Силната арматура го одложи отстранувањето на постаментот на Ќосето

24 Вести - 11.03.2018

Започнаа со полна пареа, но се откажаа по неколку часа. Постаментот на кој беше поставен споменикот на Андон Лазев- Јанев Ќосето ќе се урива во наредните неколку дена. Oд улици и патишта кои се надлежни за неговото отстранување тврдат дека ...

Отстранет постаментот на Ќосето

Алсат-М - 11.03.2018

Градските власти почнаа со отстранување на постаментот на кој стоеше скуплтурата на Андон Јанев-Ќосето која пред 3 седмици беше тргната од пред Судската плата. На оваа локација, според најавите на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ќе се ...

Срушен и постаментот на кој стоеше споменикот на Андон Јанев - Ќосето, а Албанските се уште го „красат“ Чаир

Алфа - 11.03.2018

Откако општина Центар среде ноќ и буквално шверцерски го отстрани споменикот на Андон Јанев-Ќосето од пред Врховниот суд, денеска се острануваше и постаментот на кој беше поставен споменикот.

Се урива постаментот на Ќосето

Таратур - 11.03.2018

Град Скопје денеска го отстранува постаментот од поранешниот споменик на Андон Лазов Јанев – Ќосето пред Судска палата. Од Градот најавуваат дека тој денеска треба да биде отстранет, а просторот исчистен.

Се отстранува постаментот на кој стоеше споменикот на Ќосето

Локално - 11.03.2018

Пред Врховниот суд во Скопје денеска се урива постаментот на кој до неодамна стоеше споменикот на Андон Јанев-Ќосето, а кој беше отстранет ноќта меѓу 21-ви и 22 февруари и однесен во магацините на Металскиот завод-Тито.

Се отстранува постаментот на Ќосето, на негово место ќе никне гинко

Фактор - 11.03.2018

Постаментот од поранешниот споменик на Андон Лазов Јанев - Ќосето којшто се наоѓаше пред Судска палата, денес Град Скопје го отстранува и просторот ќе биде исчистен. Споменикот на Ќосето беше отстранет од пред Врховниот суд на 22 февруари и однесен ...

(Видео) Член на здружението „Ќосето“ запали слика од Заев и му се закани

Вечер - 13.03.2018

Ѓорги Стојков, член на здружението „Андон Лазов Јанев – Ќосето“, преку видео на социјалните мрежи му се закани на премиерот Зоран Заев дека ќе го стигне судот на Ќосето и дека СДСМ ќе ја плати цената.

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Канал5 - 13.03.2018

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател на Заедницата на единиците на локалната ...

ФОТО: Отстранет и постаментот на споменикот на Ќосето

А1 On - 13.03.2018

По три дена работа, денеска целосно е отстранет и постаментот на споменикот на Андон Јанев-Ќосето од пред Врховниот суд. На неговото место, сега треба да никне „дрво за човекови права“ на кое ќе биде изгравиран членот 10 од универзалната декларација ...

Урнат постаментот на Ќосето пред Врховен

Либертас - 11.03.2018

Работници со багери и друга механизација со часови го уриваа постаментот на кој беше исправен вооружениот Ќосе пред Врховниот суд. Градските власти велат постапуваат по инспекциски налог односно дека се довршува уривањето кое започна ноќта спроти 22 ...

Член на здружението „Ќосето“ запали слика од Заев и му се закани

Кајгана - 13.03.2018

Ѓорги Стојков, член на здружението „Андон Лазов Јанев – Ќосето“, преку видео на социјалните мрежи му се закани на премиерот Зоран Заев дека ќе го стигне судот на Ќосето и дека СДСМ ќе ја плати цената.

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Сител - 13.03.2018

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател на Заедницата на единиците на локалната ...

Од споменикот на Ќосето не остана ништо, отстранет и постаментот од пред Врховниот суд

Кајгана - 13.03.2018

о три дена работа, денеска целосно е отстранет и постаментот на споменикот на Андон Јанев-Ќосето од пред Врховниот суд. На неговото место, сега треба да никне „дрво за човекови права“ на кое ќе биде изгравиран членот 10 од универзалната декларација ...

Шилегов: „Ќосето“ не е платен, а за него се води и судска постапка

Бриф - 13.03.2018

По потпишувањето на Договор меѓу Министерството за транспорт и врски и ЗЕЛС за пренесување на правото на трајно користење, управување и одржување на информацискиот систем www.gradezno-zemiste.mk, градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов одговори на ...

Отстранет и постаментот на споменикот на Ќосето

Слободен Печат - 13.03.2018

По три дена работа, денеска целосно е отстранет и постаментот на споменикот на Андон Јанев – Ќосето пред Врховниот суд. На негово место сега треба да никне дрво за човекови права, на кое ќе биде изгравиран членот 10 од универзалната декларација на ...

Забраната за моторни возила на Водно останува на сила

Нова ТВ - 13.03.2018

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска изјави дека забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила и најави дека дополнително ќе соопштат дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје.

Од споменикот на Ќосето не остана ништо, отстранет и постаментот пред Врховниот суд

Точка - 13.03.2018

По три дена работа, денеска целосно е отстранет и постаментот на споменикот на Андон Јанев – Ќосето пред Врховниот суд. На негово место сега треба да никне дрво за човекови права, на кое ќе биде изгравиран членот 10 од универзалната декларација на ...

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Алфа - 13.03.2018

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила.

Од споменикот на Ќосето не остана ништо, отстранет и постаментот пред Врховниот суд

Sky - 13.03.2018

По три дена работа, денеска целосно е отстранет и постаментот на споменикот на Андон Јанев – Ќосето пред Врховниот суд. На негово место сега треба да никне дрво за човекови права, на кое ќе биде изгравиран членот 10 од универзалната декларација на ...

Шилегов за Ќосето: Сопиште може да посака што сака, мора да има ред

Press24 - 13.03.2018

Премиерот Зоран Заев денеска на новинарско прашање дали ќе и го дадат споменикот на Андон Јанев-Ќосето на општина Сопиште, рече дека Ќосето е сопственост на Здружението за духовно обединување на Сетинци, Попадинци и Крушоради од Лерин, а за него се ...

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Стандард - 13.03.2018

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател на Заедницата на единиците на локалната ...

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Слободен Печат - 13.03.2018

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател на Заедницата на единиците на локалната ...

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Вечер - 13.03.2018

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател на Заедницата на единиците на локалната ...

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила...

Н.Македонија - 13.03.2018

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје.

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Локално - 13.03.2018

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател на Заедницата на единиците на локалната ...

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Алсат-М - 13.03.2018

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател на Заедницата на единиците на локалната ...

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

Либертас - 13.03.2018

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател на Заедницата на единиците на локалната ...

Шилегов: Забраната за моторни возила на Водно останува во сила

ТВ21 - 13.03.2018

Забраната за движење моторни возила на Водно засега останува во сила. Понатаму ќе соопштиме дали и какви мерки понатаму ќе преземе Град Скопје. Ова денеска го соопшти скопскиот градоначалник и претседател на Заедницата на единиците на локалната ...