TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинение за синовите на советникот од МВР кои прободеа момче во дискотека во Марино

Фокус - 03.12.2019

По осум месеци од инцидентот, Обвинителството поднесе обвинение против двајцата синови на советникот од МВР, Ѕвонко Цветковски кои избодеа полицаец во дискотека во скопското село Марино. Едниот се товари за тешка повреда, а неговиот брат за помагање.

Поднесено обвинение за тешка телесна повреда пред дискотека во Марино

24Инфо - 03.12.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица, од кои едниот обвинет се гони за кривично дело – Тешка телесна повреда од чл.131 ст.3 од Кривичниот законик, додека ...

Поднесено обвинение за тешка повреда пред дискотека во Марино

Курир - 03.12.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица, од кои едниот обвинет се гони за кривично дело – Тешка телесна повреда од чл.131 ст.3 од Кривичниот законик, додека ...

Поднесено обвинение за тешка телесна повреда пред дискотека во Марино

MakPress - 03.12.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен акт против две лица, од кои едниот обвинет се гони за кривично дело – тешка телесна повреда, додека неговиот брат за помагање при извршување ...

Поднесено обвинение за тешка телесна повреда пред дискотека во Марино

Слободен Печат - 03.12.2019

За двајцата обвинети на сила се мерки на претпазливост – забрана за напуштање на живеалиште/престојувалиште, привремено одземање на патна исправа и забрана за издавање нова и забрана за преминување на државната граница со друг личен документ.

Обвинение за двајца браќа кои удирале и проболе со нож гостин во дискотека во Марино

+инфо - 03.12.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен акт против две лица, од кои едниот обвинет се гони за кривично дело – тешка телесна повреда, додека неговиот брат за помагање при извршување ...

Двајца браќа обвинети за напад со нож пред дискотека во Марино

Макфакс - 03.12.2019

Скопското основното јавно обвинителство поднесе обвинение против двајца браќа, од кои едниот се гони за кривично дело тешка телесна повреда, а другиот за помагање при извршување на делото. Како што информираат од обвинителството на 23.

Поднесено обвинение за тешка повреда пред дискотека во Марино

Скопје инфо - 03.12.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против две лица, од кои едниот обвинет се гони за кривично дело – Тешка телесна повреда од чл.131 ст.3 од Кривичниот законик, додека ...

Поднесено обвинение за тешка телесна повреда пред дискотека во Марино

А1 On - 03.12.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен акт против две лица, од кои едниот обвинет се гони за кривично дело – тешка телесна повреда, додека неговиот брат за помагање при извршување ...

Синовите на Цветковски наскоро во суд за нападот врз полицаецот Филиповски во дискотеката во Марино

Република - 03.12.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен акт против две лица, од кои едниот обвинет се гони за кривично дело – тешка телесна повреда, додека неговиот брат за помагање при извршување ...

Обвинение за браќата кои прободеа момче во дискотека во скопско Марино

МКД - 03.12.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен акт против две лица, од кои едниот обвинет се гони за кривично дело – тешка телесна повреда, додека неговиот брат за помагање при извршување ...

Поднесено обвинение за тешка телесна повреда пред дискотека во Марино

Опсервер - 03.12.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен акт против две лица, од кои едниот обвинет се гони за кривично дело – тешка телесна повреда, додека неговиот брат за помагање при извршување ...

Обвинение за браќата Цветковски за напад на полицаец во Марино

Телма - 03.12.2019

Обвинителството покрена обвинение за синовите на екс градоначалникот на Петровец Ѕвонко Цветковски поради тепачката пред дискотека во скопско Марино, кога прободен со нож беше полицаецот Филип Филиповски.

Покренато обвинение за синовите на екс-градоначалникот на Петровец

Фактор - 03.12.2019

Синовите на поранешниот градоначалник Ѕвонко Цветковски се обвинети дека го нападнале полицискиот службеник Филип Филиповски, од кои едниот од нив во грозоморен чин со убод со нож му ги повреди внатрешните органи и го доведе во животна опасност.