TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО+ВИДЕО) Торнада пустошат низ САД, повеќе од 20 загинати, стотици згради уништени

360 степени - 27.05.2024

Гувернерот на Кентаки, Енди Бешеар, рано утринава прогласи вонредна состојба, додека Националната метеоролошка служба соопшти дека предупредувањето за силно невреме со грмотевици е во сила за делови од Џорџија и Јужна Каролина барем до понеделник ...

Милиони Американци под тревога за невреме по смртоносните торнада

Слободен Печат

Најмалку 21 лице загина во серијата бури во неколку американски сојузни држави за време на викендот

ТВ21

Најмалку 18 лица загинаа во разорни бури на југот на САД

Глас на Америка

Најмалку 18 лица загинаа во невремето во САД

24Инфо

🎥 ТОРНАДО ГИ ОПУСТОШИ ЦЕНТРАЛНИТЕ ДЕЛОВИ НА САД Во страшното невреме загинаа најмалу 18 лица, загрозени се над 100 милиони луѓе

+инфо

Торнадо опустоши неколку делови на САД, најмалку 18 загинати, стотици повредени (ВИДЕО)

Фактор

360 степени 365 Пулс24 ТВ21 4NEWS Локално 365 Пулс24

(Видео) Торнада опустошија неколку делови на САД, десетина мртви

Макфакс - 27.05.2024

Торнада кои го зафатија централниот дел на САД усмртија најмалку десетина луѓе и оставиле трага на уништување, а синоптичарите предупредуваат на дополнително влошување на времето. Најмалку седум лица, меѓу кои две деца, на возраст од 2 и 5 години, ...

Најмалку 9 загинати во Тексас, Оклахома и Арканзас поради невремето што го зафати регионот

Во Центар

ВИДЕО: Торнадо остави пустош во Тексас, Оклахома и Арканзас, најмалку 11 загинати, меѓу нив и две деца

Слободен Печат

Оклахома и Арканзас, најмалку 11 загинати, меѓу нив и две деца

Либертас

Во Оклахома и Арканзас, најмалку 11 загинати, меѓу нив и две деца

24Инфо

11 лица загинаа во невреме во Тексас, Арканзас и Оклахома

ТВ21

Страшно невреме во САД, 11 лица загинаа

4NEWS

Во Центар Пулс24 Опсервер Точка Нетпрес Centar Кајгана Канал5

СТРАОТНО НЕВРЕМЕ ВО САД: Најмалку 11 лица загинаа, две се деца – десетици илјади жители останаа без струја

Вечер Прес - 26.05.2024

Најмалку 11 лица загинаа во силно невреме што ги зафати американските сојузни држави Тексас, Оклахома и Арканзас. Невремето предизвика голема материјална штета. Десетици илјади жители останаа без струја.

Силно невреме го погоди Тексас, пријавени се повредени

Во Центар

Двајца загинати во торнадо во Тексас и Оклахома, 250.000 домови без струја

Zoom

Двајца загинати во торнадо во Тексас и Оклахома, 250.000 домови без струја

Слободен Печат

Двајца загинати во торнадо во Тексас и Оклахома, 250.000 домови без струја

Бриф

Силно торнадо носеше се пред себе: Објавена застрашувачка снимка

А1 On

Двајца загинати во торнадо во Тексас и Оклахома, 250.000 домови без струја

24Инфо

24 Вести Канал5 Н.Македонија Макфакс Опсервер Пулс24 MakPress