TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопјанец каснат од куче скитник на Кеј, девојка касната во Влае

Скопје инфо - 03.12.2019

Вчера попладне во Полициска станица Аеродром, М.И. (39) од Скопје, пријавил дека на велосипедска патека на кејот на реката Вардар бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница. Исто така вчера во Полициска станица Карпош, Ј.С.

Маж нападнат од куче скитник, каснат е во рака

Курир - 01.12.2019

На 30.11.2019 во 18:55 часот во Полициската станица Кичево, И.Ш.(62) од Велес, со живеалиште во Кичево, пријавил дека околу 18:00 часот во село Белица бил каснат од куче скитник на левата ...