TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Промена на врвот: Не е веќе Меси туку Роналдо е најплатениот фудбалер во светот!

SportMedia - 22.09.2021

Мало изненадување. Лео Меси не е веќе најплатениот фудбалер во светот. Според магазинот “Форбс“, супер – ѕвездата на ПСЖ „падна“ на втората позиција на табелата на најплатени фудбалери. Имено на врвот сега е Кристијано Роналдо од Манчестер Јунајтед ...

Меси мораше да абдицира од тронот и да му го препушти на – Роналдо!

Sport 1 - 22.09.2021

Португалскиот репрезентативец, Кристијано Роналдо, го презеде врвот од листата најплатени спортисти, откако магазинот „Форбс“ објави дека напаѓачот на Манчестер Јунајтед се очекува да заработи 125 милиони евра до крајот на годината.

Меси повеќе не е на врвот: И покрај трансферот во ПСЖ падна на второто место најплатени фудбалери

Дриблинг - 22.09.2021

Лионел Меси повеќе не е фудбалер со најголема плата. На врвот на таа листа сега се наоѓа повратникот во Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо, кој го симна Аргентинецот, кој неодамна ја напушти Барселона и се приклучи на ПСЖ.

Роналдо го симна Меси од фудбалскиот трон со сензационалниот кам-бек на „Олд Трафорд“ (Фото)

Дерби - 22.09.2021

Угледниот бизнис магазин „Форбс“ прави целосна анализа на случувањата во спортот при крајот на секоја година, а со оглед на последните големи промени кои се случија на фудбалската трансфер сцената, има и поместувања на врвот на листата.

ФОТО: Роналдо го симна Меси од тронот

Sport M - 22.09.2021

Кристијано Роналдо се најде на врвот на листата според „Форбс“ за најпатени фудбалери. Досега на тоа место беше Лионел Меси. Со доаѓањето во Манчестер Јунајтед, Роналдо треба да заработи 125 милиони евра до крајот на оваа година.

Нова промена на врвот: Роналдо го престигна Меси и е најплатен фудбалер на светот

Gol.mk - 22.09.2021

Кристијано Роналдо одново е на првата позиција меѓу најплатените фудбалери на денешницата. Новото засилување на Манчестер Јунајтед ја предводи листата на „Форбс“ со 125 милиони долари заработка.

Лео Меси не е повеќе на врвот со најголема заработка во светот

Слободен Печат - 22.09.2021

На првото место на листата најплатени фудбалери на светот сега е повратникот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо. Португалецот во сезоната 2021/2022 ќе заработи 107 милиони евра пред оданочување, според „Форбс“ во својот извештај, од кои 60 ...

Меси повеќе не е најплатениот фудбалер на светот

Спортклуб - 22.09.2021

Лионел Меси повеќе не е играч со најголема заработувачка на светот. На врвот на таа листа сега се наоѓа повратникот во редовите на Манчестер Јунајтед, Кристијано Роналдо, кој го симна Аргентинецот кој неодамна ја напушти Барселона и се приклучи на ...

Forbes: Роналдо го надмина Меси и сега е фудбалер со најголема заработка

Кајгана - 22.09.2021

Со трансферот на Островот португалската ѕвезда го надмина Меси на листата на Forbes за фудбалери кои најмногу заработуваат каде на првите четири места се дури тројца играчи на ПСЖ. Роналдо ќе заработи 125 милиони долари (пред оданочување) за ...

Најплатени фудаблери во светот: Роналдо повторно е пред Меси!

СуперСпорт - 22.09.2021

Трансферот на Кристијано Роналдо во Манчестер јунајтед му помогна да го преземе првото место од Лионел Меси на листата на „Форбс“ за најплатени фудбалери во светот. Роналдо го врати првото место на листата на „Форбс“, па така тој во сезоната 2011/22 ...

Роналдо е фудбалер со најголема заработка во светот

Спортски - 22.09.2021

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Кристиано Роналдо е фудбалер со најголема заработка во светот за 2021 година. Оваа информација денес ја соопшти авторитетниот магазин „Форбс“. Роналдо заработил 125 милиони долари, од кои 70 милиони се од плата, а ...

Роналдо е најплатениот фудбалер во светот оваа сезона

Независен - 22.09.2021

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, се најде на врвот на листата на најплатени фудбалери во светот во сезоната 2021/22 објави „Форбс“. Португалецот е на првата позиција со сума од 125 милиони долари пред оданочување.

Роналдо поплатен од Меси

Република - 22.09.2021

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, се најде на врвот на листата на најплатени фудбалери во светот во сезоната 2021/22 објави „Форбс“. Португалецот е на првата позиција со сума од 125 милиони долари пред оданочување.

Роналдо е најплатениот фудбалер во светот оваа сезона

Опсервер - 22.09.2021

– Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, се најде на врвот на листата на најплатени фудбалери во светот во сезоната 2021/22 објави „Форбс“. Португалецот е на првата позиција со сума од 125 милиони долари пред оданочување.

Роналдо со 125 милиони долари е најплатениот фудбалер во светот оваа сезона

ММС - 22.09.2021

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, се најде на врвот на листата на најплатени фудбалери во светот во сезоната 2021/22 објави „Форбс”. Португалецот е на првата позиција со сума од 125 милиони долари пред оданочување.

Роналдо е најплатениот фудбалер во светот оваа сезона

Бриф - 22.09.2021

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, се најде на врвот на листата на најплатени фудбалери во светот во сезоната 2021/22 објави „Форбс“. Португалецот е на првата позиција со сума од 125 милиони долари пред оданочување.

Роналдо е најплатениот фудбалер во светот оваа сезона

OhridNews - 22.09.2021

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, се најде на врвот на листата на најплатени фудбалери во светот во сезоната 2021/22 објави „Форбс“. Португалецот е на првата позиција со сума од 125 милиони долари пред оданочување.

Роналдо е најплатениот фудбалер во светот оваа сезона

Курир - 22.09.2021

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, се најде на врвот на листата на најплатени фудбалери во светот во сезоната 2021/22 објави „Форбс“. Португалецот е на првата позиција со сума од 125 милиони долари пред оданочување.

ФОРБС ЗА НОВАТА СЕЗОНА Роналдо е најплатениот фудбалер во светот

+инфо - 22.09.2021

По Роналдо следува напаѓачот на ПСЖ, Лионел Меси. Аргентинецот ќе заработи 110 милиони долари, од кои 75 милиони се плати, 35 се приходи од реклами. Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, се најде на врвот на листата на најплатени ...

ТОП 10 НАЈПЛАТЕНИ ФУДБАЛЕРИ: Роналдо, Меси и Нејмар на врвот на листата сезонава

Денешен - 22.09.2021

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, се најде на врвот на листата на најплатени фудбалери во светот во сезоната 2021/22 објави „Форбс“. Португалецот е на првата позиција со сума од 125 милиони долари пред оданочување.

Роналдо е најплатениот фудбалер во светот оваа сезона

MakPress - 22.09.2021

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, се најде на врвот на листата на најплатени фудбалери во светот во сезоната 2021/22 објави „Форбс“. Португалецот е на првата позиција со сума од 125 милиони долари пред оданочување.

Роналдо е најплатениот фудбалер во светот оваа сезона

365 - 22.09.2021

Њујорк, 22 септември 2021 (МИА) – Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, се најде на врвот на листата на најплатени фудбалери во светот во сезоната 2021/22 објави „Форбс“. Португалецот е на првата позиција со сума од 125 милиони долари ...