TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Публиката во Кан масовно ја напушташе проекцијата на овој филм – дознајте ја причината

Таратур - 17.05.2018

Скоро стотина филмски критичари ја напуштија кино салата во која, во рамки на Канскиот филмски фестивал, беше проектиран филмот на Ларс фон Трир, „The House That Jack Built“. Сцените со насилство во овој филм биле толку сурови и сликовити, што ...

Најлошиот филм за оваа година

Факултети - 17.05.2018

Проекцијата на филмот на данскиот режисер Ларс фон Трир, „Куќата што ја изгради Џек“, на овогодишниот Кански филмски фестивал го одбележа тоа што повеќе од стотина посетители ја напуштиле киносалата.

Шокирани , ја напуштиле салата среде промоција во Кан

Канал5 - 16.05.2018

Стотина филмски критичари ја напуштија салата шокирани од сцените во филмот ,, Тhe House That Jack Built”. Филмот на режисерот Ларс вон Триер ја потресе публиката со експлицитните сцени на убиства и измачувања.

Кан: Премногу насилство во филмот на Фон Трир, публиката масовно заминуваше од салата

Кајгана - 16.05.2018

Стотина филмски критичари ја напуштија салата каде се одвиваше проекцијата на најновиот филм на режисерот Ларс фон Трир „The House That Jack Built“, во рамките на Канскиот филмски фестивал.

Кога ќе се претера со црниот хумор: Филмот на Ларс вон Триер доживеа дебакл во Кан

+инфо - 16.05.2018

Главниот уредник на списанието „Варајети“, Рамин Сетод на Твитер објави слика од над 100 луѓе кои ја напуштиле салата бидејќи не можеле да ги гледаат сцените со сакатење жени и деца. Проекцијата на новиот филм на данскиот режисер Ларс фон Триер, ...

Најлошиот филм годинава? Публиката излезе од проекцијата на новиот филм

Локално - 16.05.2018

Проекцијата на новиот филм на данскиот режисер Ларс вон Триер „Куќата што ја изгради Џек“ на овогодинешниот филмски фестивал во Кан ја одбележа излегувањето на 100 посетители од салата на сред филм.

Публиката во Кан масовно ја напушти проекцијата на филмот поради сцени со насилство

Република - 16.05.2018

Стотина филмски критичари ја напуштија слата во Кан, каде што беше проекцијата на филмот „The House That Jack Built” на режисерот Ларс фон Трир. Сцените на насилство во филмот биле толку сурови и сликовите што публиката на можела да издржи.

Филмот на Ларс вон Триер доживеа дебакл во Кан

А1 On - 16.05.2018

Проекцијата на новиот филм на данскиот режисер Ларс фон Триер, „Куќата што ја изгради Џек“, на годинешниот Филмски фестивал во Кан ја обележи предвременото излегување од салата на повеќе од 100 посетители.