TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неделен хороскоп: 27 ноември – 3 декември

Скопје инфо - 26.11.2023

Што ни носи хороскопот во последната недела од ноември? Photo by Tony Ross on Unsplash ОВЕН Бидете јасни. Полната Месечина во Близнаци го осветлува вашиот сектор на комуникација, помагајќи ви да дојдете до јаснотија, но и да ги надминете ...

Три знаци ќе бидат најпогодени од полната Месечина на 27 ноември

Скопје инфо - 26.11.2023

На 27 ноември, полната Месечина ќе го осветли небото во знакот Близнаци. Photo by Pedro Lastra on Unsplash Овој транзит ни носи одговор на многу прашања во нашиот живот, а ни носи и поттик за промени.

Дејството на полната месечина ќе го почувствуваат сите, но најинтензивно…

Локално - 26.11.2023

Полната месечина во Близнаци ќе го осветли небото во понеделник на 27 ноември наутро. Деновите на полна месечина во астрологијата се сметаат за период на промени и одрекување. Ако нешто ве мачи или ве кочи во животот, време е да се ослободите од тоа ...

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 26 НОЕМВРИ ДО 2 ДЕКЕМВРИ: Близнаците во тајна романса, Лавот да внимава на непријатност со ...

4NEWS - 26.11.2023

Овен (21. 3 – 20. 4) Работа Нагласен Стрелец, во кој се наоѓа и вашиот владетел Марс, симбол на иницијатива, ви носи контакти со странци и патувања, доколку се занимавате со туризам, маркетинг, адвокатска пракса, предавање.

Полна месечина во Близнаци пристигнува на 27 ноември и ќе биде особено тешка за овие 4 знаци: Ќе им треба драстична ...

Женски магазин - 24.11.2023

Кон крајот на месецот не очекува важен астролошки период. На 27 ноември не очекува полна месечина во Близнаци, што навестува крај на еден животен циклус Ова е време кога емоциите и свеста се спојуваат, честопати нагласувајќи ја потребата за ...