TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеќири на ТВ 24: ВМРО ДПМНЕ не го почитува уставното име и е против евроинтеграциите

Centar - 18.02.2020

„ВМРО ДПМНЕ го гласаше Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО, со што покажа дека не им пречи тоа што државата Северна Македонија ќе биде 30-та членка на Алијансата.

Зеќири на ТВ 24: Законот за ЈО е важен затоа што со него се спасија предметите на СЈО

24Инфо - 18.02.2020

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено” на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни зошто бил организиран. „Не само ние како СДСМ, туку и граѓаните сакаат правда.

Зекири: Институциите почнаа да ги чешлаат судиите, резултатите јавно да се објават

Локално - 18.02.2020

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири, во вечерашната дебата на Телевизија 24 изјави дека Европската унија не дозволува ветинг во судството од причина што такво нешто се случило во Албанија, и не поминало како што треба.

Зекири: Судството не е ефикасно во спроведување на законите, законот за ЈО беше донесен да не пропаднат предметите од ...

Локално - 18.02.2020

Не само ние. туку и граѓаните не се задоволни во однос на судството, но тоа не е наша вина. Апсолутно интегритетот на луѓето во судството е во прашање, затоа граѓаните и ние сме незадоволни.

Зеќири: ДУИ беше нужно зло, Калајџиев го критикува ЗЈО оти не стана специјален обвинител

MakPress - 18.02.2020

Мухамед Зеќири, потпретседателот на СДСМ и сега веќе поранешен пратеник, доскорешната владина коалиција на неговата матична партија со партијата на Ахмети, ја оквалификува како „нужно зло“.

Зекири: Заев ни посочи дека не смееме да се јавуваме кај судии за услуга

Локално - 17.02.2020

Заев на сите функционери од СДСМ и владата, ни има кажано дека се може да се прави, но да се јавуваме по судии и да бараме услуга не. Не сееме страв, помина времето на стравот. Луѓето се ослободени, рече потпретседателот на СДСМ и пратеник Мухамед ...

Зекири: Во ДУИ има остатоци од режимот кои не можат да се одлепат од таквиот начин на функционирање

Локално - 17.02.2020

Потпретседателот на СДСМ и пратеник во Собранието на Република Северна Македонија, Мухамед Зекири, во вечерашната емисија на Алфа ТВ изјави дека останува и понатаму на ставот дека ДУИ е нужно зло и дека се уште се плаќа цената за коалицијата со ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе го „чешла“ Законот за ЈО, Зекири вели трчале по ходници да убедуваат пратеници да не гласаат

360 степени - 17.02.2020

Правниот тим на ВМРО-ДПМНЕ ќе го разгледа начинот на кој се донесе Законот за јавно обвинителство за да видат дали има можности за дејствување, кажа потпретседателот на најголемата опозициска партија Александар Николовски во денешното гостување на ...

Зеќири: Илија Димовски трчаше по пратениците и им вршеше притисок да не гласаат

Фактор - 17.02.2020

„Горди сме на се што направивме во овој парламентарен состав. Состав што ќе се памети по тешки но битни одлуки што ги донесовме за доброто на граѓаните и нашата земја. Тоа што го направивме вчера е заслуга на сите 80 пратеници што гласаа вчера за ...

Зеќири: Носењето на Законот за ЈО беше неизвесно до самиот крај

Локално - 17.02.2020

Носењето на Законот за ЈО беше неизвесно за мене до самиот крај, заради ставовите на одредени политички партии, меѓутоа успеавме да ги убедиме дека ова е најдоброто решение, изјави за Утрински брифинг на „Слободна ТВ“, Мухамед Зеќири, потпретседател ...

Зеќири: Илија Димовски вршеше притисок кај пратениците на ДУИ за Законот за ЈО

Фокус - 17.02.2020

Тоа што го направивме вчера е заслуга на сите 80 пратеници што гласаа за Законот за ЈО, кој ќе овозможи предметите што беа покренати од СЈО да останат живи и тие што треба да одговараат да одговараат за се што направиле во тие 11 години додека беа ...

(ВИДЕО) Зеќири: Илија Димовски трчаше и кај пратениците на ДУИ за да направи притисок да не гласаат

Либертас - 17.02.2020

„Горди сме на се што направивме во овој парламентарен состав. Состав што ќе се памти по тешки но битни одлуки што ги донесовме за доброто на граѓаните и нашата земја. Тоа што го направивме вчера е заслуга на сите 80 пратеници што гласаа вчера за ...

Зеќири: И покрај притисоците донесовме Закон зад кој стојат САД и ЕУ

Frontline - 17.02.2020

Околу шпекулациите во јавноста дека Законот за ЈО се носи за ослободување на одредени виновници, за избегнување на правдата итн.. Зеќири дециден – Зарем да предвидува нешто такво Законот – мислите дека ЕУ и САД ќе стојат зад Законот? „Горди сме на ...

(ВИДЕО) Зеќири во УБ: Илија Димовски трчаше и кај пратениците на ДУИ за да направи притисок да не гласаат

iPortal - 17.02.2020

„Горди сме на се што направивме во овој парламентарен состав. Состав што ќе се памти по тешки но битни одлуки што ги донесовме за доброто на граѓаните и нашата земја. Тоа што го направивме вчера е заслуга на сите 80 пратеници што гласаа вчера за ...

Зекири: Не смееме да се јавуваме по судии и да бараме услуга

Слободен Печат - 17.02.2020

Заев на сите функционери од СДСМ и владата, ни има кажано дека се може да се прави, но да се јавуваме по судии и да бараме услуга не. Не сееме страв, помина времето на стравот. Луѓето се ослободени, рече потпретседателот на СДСМ и пратеник Мухамед ...

Зекири: Судството не е ефикасно во спроведување на законите, законот за ЈО беше донесен да не пропаднат предметите од ...

Centar - 18.02.2020

Не само ние. туку и граѓаните не се задоволни во однос на судството, но тоа не е наша вина. Апсолутно интегритетот на луѓето во судството е во прашање, затоа граѓаните и ние сме незадоволни.

Зеќири: Судството не е ефикасно во спроведување на законите, законот за ЈО беше донесен да не пропаднат предметите од ...

24Инфо - 18.02.2020

Не само ние. туку и граѓаните не се задоволни во однос на судството, но тоа не е наша вина. Апсолутно интегритетот на луѓето во судството е во прашање, затоа граѓаните и ние сме незадоволни.

Зеќири: Сега предметите и истрагите се живи, конечно ќе може да се постапува

Слободен Печат - 18.02.2020

Сега предметите се живи, и истрагите се живи и конечно ќе може да се постапува. Истрагите кои што се отворени имаат и материјални докази и затоа сега е ред на правосудните органи, изјави Зеќири.

Зеќири на ТВ 24: Законот за ЈО е важен затоа што со него се спасија предметите на СЈО

iPortal - 18.02.2020

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни зошто бил организиран. „Не само ние како СДСМ, туку и граѓаните сакаат правда.

Зеќири на ТВ 24: Законот за ЈО е важен затоа што со него се спасија предметите на СЈО

Либертас - 18.02.2020

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни зошто бил организиран. „Не само ние како СДСМ, туку и граѓаните сакаат правда.

Зеќири: ВМРО ДПМНЕ не го почитува уставното име и е против евроинтеграциите

24Инфо - 18.02.2020

„ВМРО ДПМНЕ го гласаше Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО, со што покажа дека не им пречи тоа што државата Северна Македонија ќе биде 30-та членка на Алијансата.

Зеќири: Законот за ЈО е важен затоа што со него се спасија предметите на СЈО

Бриф - 18.02.2020

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни зошто бил организиран. „Не само ние како СДСМ, туку и граѓаните сакаат правда.

Зеќири на ТВ 24: ВМРО ДПМНЕ не го почитува уставното име и е против евроинтеграциите

iPortal - 18.02.2020

„ВМРО ДПМНЕ го гласаше Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО, со што покажа дека не им пречи тоа што државата Северна Македонија ќе биде 30-та членка на Алијансата.