TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицискиот службеник кој настрада во сообраќајката кај Лагадин се здобил со тешки повреди

OhridNews - 02.08.2020

СВР Охрид денеска соопшти детали за сообраќајната несреќа што вчера вечер се случи во Лагадин, во која настрада полициски службеник. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Охрид.

Полицаец на мотор се судри со автомобил кај Лагадин, пренесен е во болница со тешки повреди

Макфакс - 02.08.2020

Полициски службеник вчера со тешки повреди бил донесен во болницата „Св.Еразмо“. Тој управувајќи мотор – сопственост на МВР, учествувал во сообраќајна несреќа во Лагадин, Охрид. Полицаецот се судрил со патничко моторно возило „ауди“ со скопски ...

Полициски службеник повреден во сообраќајна несреќа во Лагадин

Press24 - 02.08.2020

Полициски службеник кој управувал мотор во сопственост на МВР е повреден во сообраќајна несреќа која вчера се случила во охридската населба Лагадин. -Вчера околу 19,55 часот на регионален пат во населба Лагадин,Охрид, се случила сообраќајна незгода ...

Обновено: Полициски службеник повреден во сообраќајка кај Лагадин

OhridNews - 01.08.2020

Сообраќајна незгода се случи вечерва на патот Охрид – Св. Наум, во близина на Лагадин. Како што информира подоцна вечерва портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски, при судар на мотор и возило повреден е полициски службеник кој го управувал моторот.

Судар на мопед и автомобил кај Лагадин

OhridNews - 01.08.2020

Сообраќајна незгода се случи вечерва на патот Охрид – Св. Наум, во близина на Лагадин. Според првичните информации, од засега непознати причини дошло до судар на автомобил и мопед. Информацијата ја потврди портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски, ...

Полицаец со службен мотор тешко повреден во сообраќајка

МКД - 02.08.2020

Полициски службеник кој управувал мотор во сопственост на МВР е повреден во сообраќајна несреќа која вчера се случила во Лагадин. „Вчера околу 19,55 часот на регионален пат во населба Лагадин,Охрид, се случила сообраќајна незгода помеѓу моторцикл ...

Во сообраќајна несреќа кај Лагадин повреден полициски службеник моторциклист

Скопје1 - 02.08.2020

На 01.08.2020 околу 19,55 часот на регионален пат во населба Лагадин,Охрид, се случила сообраќајна незгода помеѓу моторцикл сопственост на МВР, управуван од полициски службеник и патничко моторно возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, ...

Полицаец на мотор се судри со автомобил кај Лагадин, пренесен е во болница со тешки повреди

Вечер - 02.08.2020

Полициски службеник вчера со тешки повреди бил донесен во болницата „Св.Еразмо“. Тој управувајќи мотор – сопственост на МВР, учествувал во сообраќајна несреќа во Лагадин, Охрид. Полицаецот се судрил со патничко моторно возило „ауди“ со скопски ...

Полицаец на мотор се судри со автомобил кај Лагадин, пренесен е во болница со тешки повреди

Н.Македонија - 02.08.2020

Полициски службеник вчера со тешки повреди бил донесен во болницата „Св.Еразмо“. Тој управувајќи мотор – сопственост на МВР, учествувал во сообраќајна несреќа во Лагадин, Охрид. Полицаецот се судрил со патничко моторно возило „ауди“ со скопски ...

Повреден полицаец во сообраќајка кај Лагадин

Либертас - 02.08.2020

Полициски службеник е повреден во сообраќајка што се случила синоќа околу 19.55 часот на регионален пат во населба Лагадин,Охрид. Од МВР информираат дека сообраќајната незгода се случила помеѓу моторцикл сопственост на МВР, управуван од полициски ...

Повреден полицаец во сообраќајка кај Лагадин

Опсервер - 02.08.2020

Скопје, 2 август 2020 () – Полициски службеник е повреден во сообраќајка што се случила синоќа околу 19.55 часот на регионален пат во населба Лагадин,Охрид. Од МВР информираат дека сообраќајната незгода се случила помеѓу моторцикл сопственост на ...

Повреден полицаец во сообраќајка кај Лагадин

ТВ21 - 02.08.2020

Полициски службеник е повреден во сообраќајка што се случила синоќа околу 19.55 часот на регионален пат во населба Лагадин,Охрид. Од МВР информираат дека сообраќајната незгода се случила помеѓу моторцикл сопственост на МВР, управуван од полициски ...

Повреден полицаец во сообраќајка кај Лагадин

iPortal - 02.08.2020

Полициски службеник е повреден во сообраќајка што се случила синоќа околу 19.55 часот на регионален пат во населба Лагадин, Охрид. Од МВР информираат дека сообраќајната незгода се случила помеѓу моторцикл сопственост на МВР, управуван од полициски ...

Повреден полицаец во сообраќајка кај Лагадин

Кајгана - 02.08.2020

Од МВР информираат дека сообраќајната незгода се случила помеѓу моторцикл сопственост на МВР, управуван од полициски службеник и патничко моторно возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.С.(30) од Маврово.

Полицаец на мотор се судри со автомобил кај Лагадин

Република - 02.08.2020

Полициски службеник вчера со тешки повреди бил донесен во болницата „Св.Еразмо“. Тој управувајќи мотор – сопственост на МВР, учествувал во сообраќајна несреќа во Лагадин, Охрид. Полицаецот се судрил со патничко моторно возило „ауди“ со скопски ...

Повреден полицаец во сообраќајка кај Лагадин

Алсат-М - 02.08.2020

Полициски службеник е повреден во сообраќајка што се случила синоќа околу 19.55 часот на регионален пат во населба Лагадин,Охрид. Од МВР информираат дека сообраќајната незгода се случила помеѓу моторцикл сопственост на МВР, управуван од полициски ...

Повреден полицаец во сообраќајка кај Лагадин

Слободен Печат - 02.08.2020

Полициски службеник е повреден во сообраќајка што се случила синоќа околу 19.55 часот на регионален пат во населба Лагадин,Охрид. Од МВР информираат дека сообраќајната незгода се случила помеѓу моторцикл сопственост на МВР, управуван од полициски ...

Повреден полицаец во сообраќајка кај Лагадин

24Инфо - 02.08.2020

Полициски службеник е повреден во сообраќајка што се случила синоќа околу 19.55 часот на регионален пат во населба Лагадин,Охрид. Од МВР информираат дека сообраќајната незгода се случила помеѓу моторцикл сопственост на МВР, управуван од полициски ...

Повреден полицаец во сообраќајка кај Лагадин

Независен - 02.08.2020

Полициски службеник е повреден во сообраќајка што се случила синоќа околу 19.55 часот на регионален пат во населба Лагадин,Охрид. Од МВР информираат дека сообраќајната незгода се случила помеѓу моторцикл сопственост на МВР, управуван од полициски ...

Повреден полицаец во сообраќајка кај Лагадин

Сител - 02.08.2020

Полициски службеник е повреден во сообраќајка што се случила синоќа околу 19.55 часот на регионален пат во населба Лагадин,Охрид. Од МВР информираат дека сообраќајната незгода се случила помеѓу моторцикл сопственост на МВР, управуван од полициски ...

Полицаец на мотор тешко повреден во сообраќајка кај Лагадин

Фокус - 02.08.2020

Полициски службеник е повреден во сообраќајка што се случила синоќа околу 19.55 часот на регионален пат во населба Лагадин,Охрид. Од МВР информираат дека сообраќајната незгода се случила помеѓу моторцикл сопственост на МВР, управуван од полициски ...