TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ со осуда за насилството врз новинарката на Канал 5

Либертас - 20.01.2019

Од партијата се со став дека „СДСМ очекува надлежните институции што поскоро да го расчистат случајот и напаѓачите да понесат одговороност односно соодветна законска казна“. И опозициската ВМРО-ДПМНЕ остро го осуди инцидентот за време на вчерашната ...

МАН: Осуда за насилството врз новинарката Мирјана Мирчевска

Макфакс - 19.01.2019

МАН остро го осудува инцидентот за време на денешната манифестација по повод големиот христијански празник Богојавление-Водици, во кој беше повредена новинарката Мирјана Мирчевска од Канал 5 телевизија.

ВМРО-ДПМНЕ: Секое насилство против новинар е насилство против демократијата

Макфакс - 19.01.2019

ВМРО-ДПМНЕ остро го осудува инцидентот за време на денешната манифестација по повод големиот христијански празник Богојавление-Водици, во кој беше повредена новинарката Мирјана Мирчевска, долгогодишно препознатливо медиумско лице, соопшти партијата.

Новинарката Мирјана Мирчевска нападната од обезбедувањето на МПЦ за време на известувањето за Водици

Телма - 19.01.2019

Новинарката на Канал 5 телевизија била повредена во инцидент за време на известувањето за одбележувањето на водици во Скопје. Во моментот кога новинарските екипи сакале да земат изјава од момчето кое го фати крстот настанало влечење, туркање и ...

Скандал: Физички и вербално нападната екипата на Канал 5

Канал5 - 19.01.2019

Црна сенка на верскиот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, како и сите години наназад да известуваат за одбележувањето на водици.

Физички и вербално нападната екипата на Канал 5

Канал5 - 19.01.2019

Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето.

Новинарка на Канал 5 со повреда на вратот: Бев брутално турната од обезбедувањето на манифестацијата „Водици“

24 Вести - 19.01.2019

Новинарката на Канал 5 телевизија, Мирјана Мирчевска Јовановиќ заврши со повреди на вратот и раката, откако како што изјави за ТВ 24, на централната манифестација „Водици“ во Скопје, била брутално избуткана, навредувана и влечена од обезбедувањето, ...

Повредена новинарка на Канал 5 на одбележувањето на Водици

Макфакс - 19.01.2019

Новинарката Мирјана Мирчевска од Канал 5 телевизија заврши во болница со повреда на вратот и на раката откако, за време на манифестацијата за Водици, дошло до влечење и туркање меѓу обезбедувањето ангажирано од МПЦ и новинарските екипи.

Физички и вербално нападната новинарка на Канал 5

Локално - 19.01.2019

Во Градската болница со повреди на раката и вратот завршила новинарката од Канал 5, Мирјана Мирчевска-Јовановиќ, кога во еден момент дошло до влечење и туркање во центарот на Скопје, каде новинарски екипи известувале за одбележувањето на верскиот ...

Обезбедување нападна новинарка на Канал 5 која известуваше за Водици

Слободен Печат - 19.01.2019

Мирчевска Јовановиќ, од страна на вработените во агенцијата за обезбедување „Никоб“, ангажирани по наредба на Mакедонската православна црква била брутално истуркана, навредувана и ...

(Видео) На обележувањето на Водици во Скопје физички и вербално нападната новинарка на Канал 5

еМагазин - 19.01.2019

На денешното обележување на Водици во Скопје физички и вербално беше нападната новинарката на Канал 5, Мирјана Мирчевска Јовановиќ. Канал 5 објави дека Мирчевска Јовановиќ, од страна на вработените во агенцијата за обезбедување „Никоб“, ангажирани ...

МАН: Осуда за насилството врз новинарката Мирјана Мирчевска

24Инфо - 19.01.2019

МАН остро го осудува инцидентот за време на денешната манифестација по повод големиот христијански празник Богојавление -Водици, во кој беше повредена новинарката Мирјана Мирчевска од Канал 5 телевизија. .

ВМРО-ДПМНЕ со остра осуда за инцидентот во кој беше повредена новинарката на Канал 5

Курир - 19.01.2019

ВМРО-ДПМНЕ остро го осудува инцидентот за време на денешната манифестација по повод големиот христијански празник Богојавление-Водици, во кој беше повредена новинарката Мирјана Мирчевска, долгогодишно препознатливо медиумско лице.

Новинарката Мирјана Мирчевска нападната од обезбедувањето на МПЦ за време на известувањето за Водици

Нетпрес - 19.01.2019

Новинарката Мирјана Мирчевска Јовановиќ од Канал 5 телевизија била повредена во инцидент за време на известувањето за одбележувањето на Водици во Скопје. Во моментот кога новинарските екипи сакале да земат изјава од момчето кое го фати крстот ...

ВИДЕО: Физички и вербално нападната екипата на Канал 5 на фрлањето на крстот во Скопје

Либертас - 19.01.2019

Црна сенка на верскиот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, туркање и пцости кон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, како и сите години наназад да известуваат за одбележувањето на водици, објави Канал 5 .

Физички и вербално нападната новинарка на Канал 5

Нова ТВ - 19.01.2019

Во Градската болница со повреди на раката и вратот завршила новинарката од Канал 5, Мирјана Мирчевска-Јовановиќ, кога во еден момент дошло до влечење и туркање во центарот на Скопје, каде новинарски екипи известувале за одбележувањето на верскиот ...

МАН: Осуда за насилството врз новинарката Мирјана Мирчевска

MTM - 19.01.2019

МАН остро го осудува инцидентот за време на денешната манифестација по повод големиот христијански празник Богојавление -Водици, во кој беше повредена новинарката Мирјана Мирчевска од Канал 5 телевизија.

ВМРО-ДПМНЕ: Осуда за насилството врз новинарката Мирјана Мирчевска

Канал5 - 19.01.2019

ВМРО-ДПМНЕ остро го осудува инцидентот за време на денешната манифестација по повод големиот христијански празник Богојавление-Водици, во кој беше повредена новинарката Мирјана Мирчевска, долгогодишно препознатливо медиумско лице.

Новинарката Мирчевска нападната од обезбедувањето на МПЦ на Водици

Република - 19.01.2019

Новинарката Мирјана Мирчевска Јовановиќ, од Канал 5 ТВ била повредена во инцидент за време на известувањето за одбележувањето на Водици во Скопје. Во моментот кога новинарските екипи земале изјава од момчето кое го фати крстот, настанало влечење, ...

СКАНДАЛ: Физички и вербално нападната екипата на Канал 5, повредена новинарка

Курир - 19.01.2019

Црна сенка на верскиот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, како и сите години наназад да известуваат за одбележувањето на Водици, објави Канал 5.

Новинарката Мирјана Мирчевска нападната од обезбедувањето на МПЦ

+инфо - 19.01.2019

Во Градската болница со повреди на раката и вратот завршила новинарката од Канал 5, Мирјана Мирчевска-Јовановиќ, кога во еден момент дошло до влечење и туркање во центарот на Скопје, каде новинарски екипи известувале за одбележувањето на верскиот ...

МАН: „Никоб“ да ги пријават насилниците во полиција, а МВР што побрзо да го расчисти случајот

Скопје1 - 20.01.2019

МАН остро го осудува инцидентот за време на денешната манифестација по повод големиот христијански празник Богојавление-Водици, во кој беше повредена новинарката Мирјана Мирчевска од Канал 5 телевизија.

ВМРО-ДПМНЕ: Остра осуда на инцидентот во кој беше повредена новинарка

А1 On - 19.01.2019

„ВМРО-ДПМНЕ остро го осудува инцидентот за време на денешната манифестација по повод големиот христијански празник Богојавление-Водици, во кој беше повредена новинарката Мирјана Мирчевска, долгогодишно препознатливо медиумско лице.

Инцидент на Водици во Скопје, повредена новинарка на Канал 5

Фокус - 19.01.2019

На манифестацијата по повод верскиот празник Водици денеска во Скопје се случи инцидент меѓу обезбедувањето ангажирано од МПЦ и новинарските екипи. Во еден момент новинарите и снимателите беа насилно спречени да земат изјава од момчето кое го фати ...

Физички и вербално нападната новинарка на Канал 5

Опсервер - 19.01.2019

Во Градската болница со повреди на раката и вратот завршила новинарката од Канал 5, Мирјана Мирчевска-Јовановиќ, кога во еден момент дошло до влечење и туркање во центарот на Скопје, каде новинарски екипи известувале за одбележувањето на верскиот ...

МАН: Осуда за насилството врз новинарката Мирјана Мирчевска

Опсервер - 20.01.2019

МАН остро го осудува инцидентот за време на денешната манифестација по повод големиот христијански празник Богојавление -Водици, во кој беше повредена новинарката Мирјана Мирчевска од Канал 5 телевизија.

Сите новинарски здруженија и СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ го осудија нападот на новинарката на Канал 5

МКД - 20.01.2019

Новинарката на ТВ Канал 5 Мирјана Мирчевска-Јовановиќ вчера во полициската станица Центар во Скопје пријавила дека во обид да земе изјава од лицето што го фатило крстот на вчерашната верска манифестација Водици била турната од непознато лице ...

ВМРО-ДПМНЕ: Секое насилство против новинар е насилство против демократијата

24Инфо - 19.01.2019

ВМРО-ДПМНЕ остро го осудува инцидентот за време на денешната манифестација по повод големиот христијански празник Богојавление-Водици, во кој беше повредена новинарката Мирјана Мирчевска, долгогодишно препознатливо медиумско лице, соопшти партијата.

Нападната новинарка од обезбедувањето на МПЦ

Скопје1 - 19.01.2019

На манифестацијата по повод верскиот празник Водици денеска во Скопје се случи инцидент меѓу обезбедувањето ангажирано од МПЦ и новинарските екипи. Во еден момент новинарите и снимателите беа насилно спречени да земат изјава од момчето кое го фати ...

Физички и вербално нападната новинарка на Канал 5

24Инфо - 19.01.2019

Во Градската болница со повреди на раката и вратот завршила новинарката од Канал 5, Мирјана Мирчевска-Јовановиќ, кога во еден момент дошло до влечење и туркање во центарот на Скопје, каде новинарски екипи известувале за одбележувањето на верскиот ...

Новинарските здруженија го осудија нападот на новинарката на Канал 5

Република - 20.01.2019

Новинарката на ТВ Канал 5 Мирјана Мирчевска-Јовановиќ вчера во полициската станица Центар во Скопје пријавила дека во обид да земе изјава од лицето што го фатило крстот на вчерашната верска манифестација Водици била турната од непознато лице ...

ВМРО-ДПМНЕ: Секое насилство против новинар е насилство против демократијата

Република - 19.01.2019

ВМРО-ДПМНЕ остро го осудува инцидентот за време на денешната манифестација по повод големиот христијански празник Богојавление-Водици, во кој беше повредена новинарката Мирјана Мирчевска, долгогодишно препознатливо медиумско лице, соопшти партијата.

Физички и вербално нападната новинарка

Н.Македонија - 19.01.2019

Во Градската болница со повреди на раката и вратот завршила новинарката од Канал 5, Мирјана Мирчевска-Јовановиќ, кога во еден момент дошло до влечење и туркање во центарот на Скопје, каде новинарски екипи известувале за одбележувањето на верскиот ...

Осуда на инцидентот со новинарката Мирјана Мирчевска

Пулс24 - 20.01.2019

ВМРО-ДПМНЕ остро го осудува инцидентот за време на денешната манифестација по повод големиот христијански празник Богојавление-Водици, во кој беше повредена новинарката Мирјана Мирчевска, долгогодишно препознатливо медиумско лице.

Физички и вербално нападната новинарка на обележувањето на Водици

1tv - 19.01.2019

Во Градската болница со повреди на раката и вратот завршила новинарката од Канал 5, Мирјана Мирчевска-Јовановиќ, кога во еден момент дошло до влечење и туркање во центарот на Скопје, каде новинарски екипи известувале за одбележувањето на верскиот ...

Физички и вербално нападната новинарка на Канал 5

А1 On - 19.01.2019

Во Градската болница со повреди на раката и вратот завршила новинарката од Канал 5, Мирјана Мирчевска-Јовановиќ, кога во еден момент дошло до влечење и туркање во центарот на Скопје, каде новинарски екипи известувале за одбележувањето на верскиот ...

Новинарка нападната додека известувала за Водици

Независен - 19.01.2019

Во Градската болница со повреди на раката и вратот завршила новинарката од Канал 5, Мирјана Мирчевска-Јовановиќ, кога во еден момент дошло до влечење и туркање во центарот на Скопје, каде новинарски екипи известувале за одбележувањето на верскиот ...

Нападната новинарка на Канал 5, завршила во градската болница со повреди на раката и вратот

MTM - 19.01.2019

Во Градската болница со повреди на раката и вратот завршила новинарката од Канал 5, Мирјана Мирчевска-Јовановиќ, кога во еден момент дошло до влечење и туркање во центарот на Скопје, каде новинарски екипи известувале за одбележувањето на верскиот ...