TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барса ја доби репризата на финалето, ППД Загреб убедливо загуби во Германија

Sport 1 - 22.09.2022

Шпанска Барселона која е актуелен ракометен првак го победи полски Кјелце со 32-28 за втора победа на Каталонците на стартот на новата сезона во Лигата на шампионите, а ППД Загреб доживеа убедлив пораз со двоцифрена разлика во Германија кај ...

Барса доминатна во натпреварот на колото против Киелце

Екипа - 22.09.2022

Дербито на 2. коло од ракометната Лига на Шампиони и припадна на Барселона која на домашен терен славеше против Киелце со 32-28. Каталонците беа подобриот противник во поголемиот дел од мечот и сосема заслужено се радуваа на победа.

Барса подобра во репризата од ланското финале, сигурен настап на Магдебург

Gol.mk - 22.09.2022

Барселона го надигра Киелце на домашен терен (32-28) во реприза од ланското финале во Лигата на шампионите. Каталонскиот тим направи висока разлика во првиот дел и потоа се одбрани од нападите на полскиот шампион.

Мега дуелот за Барса: Келце во нокдаун по првата рунда на титаните

24 Ракомет - 22.09.2022

Во рамките на натпреварот на второто коло во Лигата на шампионите, Барса пред своите поддржувачи ја совлада екипата на Келце 32-28(18-13). Во реприза на ланското финале Барса го совлада незгодниот Келце и по две кола има максимален број бодови во ...

Ништо од „одмазда“, Барселона повторно го реши Кјелце!

SportMedia - 22.09.2022

Репризата од финалето и на стартот на новата сезона заврши во корист на актуелниот европски првак. Барселона го совлада Кјелце со 32-28 (18-13) во рамките на второто коло во Лигата на шампионите, овој дуел беше прогласен за дерби во групата Б.

Данецот го излуде Келце – Нилсен со двојна одбрана ја крена „Блауграна“ на нозе! (ВИДЕО)

24 Ракомет - 22.09.2022

Во реприза од финалето на минатата сезона во Лигата на шампионите, европскиот првак Барселона го совлада полскиот Келце со 32-28. Каталонскиот гигант направи солидна залиха во првото полувреме, која успеа да ја задржи до самот крај и се одбрани од ...

Барса го издржа камбекот на Кјелце, Загреб декласиран во Германија

TopSport - 22.09.2022

Во дербито на неделата во Лигата на шампиони, Барселона и покрај фантастичниот камбек на Кјелце во второто полувреме, успеа да стигне до својата втора победа во новата сезона во европската елита со 32:28, додека ППД Загреб доживеа вистински потоп на ...

Први бодови за „ѕвездите“ од Париз во Лигата на шампионите: Висла Плоцк имаше моќ за едно полувреме

24 Ракомет - 21.09.2022

Францускиот гигант ПСЖ со победа ја отвори новата сезона во Лигата на шампионите на домашен терен. По воведниот пораз од Веспрем, ракометарите на Раул Гонзалес славеа победа над полскиот вицепрвак Висла Плоцк со 37-33 (18-16).