TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пелегрини ќе потпише нов договор со Рома

Курир - 17.09.2021

Шест натпревари и шест победи за фудбалерите на Рома во шампионатот и Конференциската лига го подигнаа ентузијазмот на римските фанови. Тренерот Жозе Мурињо синоќа објави дека играчот од средниот ред Лоренцо Пелегрини ќе потпише нов договор со тимот ...

Пелегрини ќе потпише нов договор со Рома

Денешен

Пелегрини ќе потпише нов договор со Рома

Независен

Пелегрини ќе потпише нов договор со Рома

Опсервер

Мурињо: Пелегрини ќе потпише нов договор со Рома

Кајгана

Пелегрини ќе потпише нов договор со Рома

OhridNews

Пелегрини ќе стави нов потпис договорот со Рома

Нетпрес

Нова ТВ MakPress

Поранешен италијански напаѓач го критикува Џеко: Натпреварите во Европа се доказ дека не може да го замени Лукаку

Дерби - 17.09.2021

Един Џеко беше доведен во Интер да го компензира заминувањето на Ромелу Лукаку, а иако неговиот тим има солидни резултати во првенството, првите критики ги заработи по настапов во Лигата на шампионите и поразот од Реал Мадрид.

Поранешен италијански напаѓач го критикува Џеко: Натпреварите во Европа се доказ дека не може да го замени Лукаку

Точка

Џеко: Не заслуживме да бидеме поразени

Спортски