TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како Мисајловски заврши во одбрана, а Тошковски остана во внатрешни работи- кои се министрите на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски

Телма - 17.06.2024

Едно од поголемите изненадувања од списокот министри е кандидатот за министер за одбрана, Владо Мисајловски. -Министер за одбрана ќе биде предложен Владо Мисајловски кој е потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, пратеник, поранешен министер за транспорт и ...

ВМРО – ДПМНЕ ги соопшти имињата на министрите во идната Влада

Глас на Америка

(ВИДЕО) И официјално – Николоски во транспорт, Мисајловски во одбрана, Салиу за интеграција на Ромите

360 степени

Панче Тошковски ќе биде министер за внатрешни работи, Тимчо Муцунски за надворешни работи, Владо Мисајловски за одбрана, А Борко Ристовски за спорт, кажа Мицкоски

Сакам да кажам

Мандатарот Мицкоски ги соопшти кандидатите за министри во неговата влада

МКД

МУЦУНСКИ ЗА НАДВОРЕШНИ, ТОШКОВСКИ ЗА ВНАТРЕШНИ… Мицкоски го соопшти составот на владата од коалицијата „Твоја Македонија“

+инфо

Мицкоски ги откри имињата: Еве кои ќе бидат министрите во новата Влада

Курир

Независен Скопје1 ТВ21 Опсервер Опсервер Телма Сител Денешен

(ФОТО) Сите луѓе на Мицкоски во новата влада

360 степени - 16.06.2024

Поранешни и актуелни пратеници, министри, градоначалник, спортист, актер и патолог се меѓу предлозите на мандатарот за 15 позиции во новиот владин состав Како што и се очекуваше по изборниот исход, на контото на ВМРО-ДПМНЕ одат најмногу министерски ...

Мицкоски ги соопшти имињата на министрите на ВМРО-ДПМНЕ во новата влада

Канал5

Изјава на мандатарот Мицкоски за кадровските решенија во владата од коалицијата „Твоја Македонија“ (во живо)

Zoom

(Видео): Христијан Мицкоски за предлог министрите од ВМРО-ДПМНЕ во новата Влада

Независен

Извршниот и централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ заседаваат за кадрите во идната влада

Слободен Печат

ВМРО-ДПМНЕ вечерва ќе ги потврди кадровските решенија во идната влада

Канал5

Почна седницата на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за утврдување на кандидатите за министри

ТВ21

Lider Lider 24Инфо Сител 24 Вести Press24 Алсат-М Либертас

Мицкоски го објави составот на новата Влада, ќе има четири вицепремиери

Р.С.Европа - 16.06.2024

Мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го објави идниот состав на новата Влада. Вечерва по одржувањето на Извршниот комитет на партијата каде биле утврдени предлозите за кандидати за владиниот кабинет изјави дека и на Централниот ...

Мицкоски: Очекувам гласањето за новата влада да биде во текот на следниот викенд на 22-23 јуни

А1 On

Министерскиот список се затвора, кој сè ќе седне на „Илинденска“ бр. 2

Вечер Прес

ВМРО-ДПМНЕ попладне треба да ги утврди и објави имињата на кандидатите за министри во идната влада

360 степени

ВМРО-ДПМНЕ треба да ги утврди кандидатите од коалицијата „Твоја Македонија“ за членови во Владата

Бизнис Вести

На ЦК денеска Мицковски на многумина ќе им ги скрати недоумиците. Важи ли ветувањето за министерско место и на кое за оние од „Твоја Македонија“

Либертас

Се чекаат имињата од ВМРО-ДПМНЕ. Беса, ЗНАМ и Алтернатива ги објавија кандидатите за министри

Независен

Слободен Печат Курир Канал5 Фокус Скопје инфо Фактор Република Нетпрес

Тошковски: Ќе работам неуморно за подобрување на условите за живот на сите граѓани

Курир - 16.06.2024

Тој се заблагодари на Мицкоски, како и на сите членови на Извршниот и Централниот комитет за довербата и поддршката која му ја укажаа. Досегашниот министер за внатрешни работи во техничката Влада, Панче Тошковски, е предлогот за истата функција во ...

Тошковски: Ќе работам неуморно за подобрување на условите за живот на сите

Слободен Печат

Тошковски: Ќе работам неуморно за подобрување на условите за живот на сите граѓани и за обезбедување на безбедна, просперитетна и праведна Македонија

ТВ21

Тошковски: Со огромна чест ја прифаќам оваа одлука, ќе работам неуморно за подобрување на условите за живот на сите граѓани

4NEWS

Тошковски: Ќе работам неуморно за подобрување на условите за живот на сите граѓани

Република

Тошковски по предлогот да биде министер: Ја прифаќам одлуката која за мене е голема одговорност и обврска кон сите вас

Макфакс

Тошковски по предлогот да биде министер: Ја прифаќам одлуката која за мене е голема одговорност и обврска кон сите вас

Опсервер

+инфо Lider Локално Нетпрес Фокус А1 On MakPress

Тошковски - министер за внатрешни работи, Муцунски за надворешни, Димитриеска Кочоска за финансии: Еве што предлага ...

Фактор - 16.06.2024

Досегашиот технички министер за внатрешни работи Панче Тошковски е кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за министер во овој ресор, за надворешни работи и надворешна трговија актуелниот градоначалик на Општина Аеродром Тимчо Муцуски, а за финансии ...

Потврдени имињата на министрите во идната влада, Златко Перински за локална самоуправа, Љупчо Димовски кој ќе биде вицепремиер за политички систем и Шабан Салиу, кој ќе биде министер без ресор

Телма

Мицкоски ги предлага Тошковски за министер за внатрешни работи, Муцунски за надворешни, Димитриеска Кочоска за финансии

Бриф

Мицкоски ги предлага Тошковски за министер за внатрешни работи, Муцунски за надворешни, Димитриеска Кочоска за финансии

24 Вести

Тошковски – министер за внатрешни работи, Муцунски за надворешни, Димитриеска Кочоска за финансии: Мицкоски го соопшти новиот состав на владата

Фокус

Мицкоски ги предлага Тошковски за министер за внатрешни работи, Муцунски за надворешни, Димитриеска Кочоска за финансии

Локално

Мицкоски ги предлага Тошковски за министер за внатрешни работи, Муцунски за надворешни, Димитриеска Кочоска за финансии

OhridNews

Република MakPress