TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ексклузивен сведок раскажува детали од несреќата! Болдвин во шок врескал: „Зошто ми дадовте наполнет пиштол!?“

Точка - 22.10.2021

Актерот Алек Болдвин на снимањето на филмот „Rust“ пукал со куршум од реквизит, а застрелана била снимателката (42) и ранет бил режисерот (48) на филмот. Сведоците раскажале како реагирал актерот по трагедијата.

Се прашувам какво е чувството да убиеш некој по грешка? Алек Болдвин ја предвидел својата судбина пред четири години!

Точка

Од каде вистински пиштол кај Алек Болдвин на снимањето на филмот: Полицијата ги соопшти деталите!

Убавина и Здравје

Први снимки од местото на трагедијата: Болдвин пукал во импровизирана црква

Кајгана

БОЛДВИН ДВЕ ГОДИНИ СЕ БОРЕЛ СО ЗАВИСНОСТИ Кој му го наполни пиштолот на снимањето на „Rust“?

+инфо

Се појавија први фотографии од Алек Болдвин откако на сет ја уби директорката на фотографија (фото)

Вистина.мк

Алек Болдвин бил видно нервозен пред несреќата во која убил жена: Ова е исцрпувачки! (ФОТО)

Убавина и Здравје

Алсат-М Zoom Deutsche Welle Канал5 Р.С.Европа Оff.net Фактор

Алек Болдвин со пиштол реквизит уби една жена и рани уште еден човек во текот на снимањето на филм

Телма - 22.10.2021

Трагичен инцидент во пустината во американската држава Ново Мексико ја шокираше американската јавност. Славниот холивудски актер Алек Болдвин, во текот на снимањето на филмот „Р’ѓа“ пукајќи со реквизит пиштол смртно ја застрела директорката на ...

Алек Болдвин по трагедијата повторувал само една реченица

Локално

По застрелувањето на Халина Хачинс од страна на Алекс Болдвин, се огласи и сестрата на покојниот Брендон Ли, кој исто така загина на филмскиот сет

Убавина и Здравје

ФОТО | Нови детали за ужасната трагедија: Жената (42) што беше убиена од Алек Болдвин е Украинка

Слободен Печат

Алек Болдвин случајно уби снимателка на снимање на филм

Сакам да кажам

(ВИДЕО) Актерот Алек Болдвин со филмско оружје ја уби директорката на фотографија и го рани режисерот

Телма

Актерот Алек Болдвин уби жена и го рани режисерот за време на снимање на филм

ТВ21

Курир Либертас Мастило Екран Убавина и Здравје Вистина.мк Женски магазин Нетпрес

ФОТО | Последната објава на застреланата камерманка го „кине“ срцето

Слободен Печат - 22.10.2021

За време на снимањето на „Рѓа“ (Rust) во близина на Санта Фе , директорката на фотографија Халина Хачинс беше убиена откако случајно беше застрелана од актерот Алек Болдвин, и тоа од пиштол којшто требало да биде наполнет со лажни куршуми (ќорци).

АКТЕРОТ Е СКРШЕН ОД ТАГА Ова е жената која Алек Болдвин ја уби на снимање

+инфо

Бизарна трагедија на снимањето на вестернот „Rust“: Алек Болдвин на филмски сет ја убил директорката на фотографија и го ранил режисерот

Вечер Прес

Болдвин испрашан во полицијата за трагедијата на снимањето на новиот филм во Ново Мексико

360 степени

Пукајќи на филмски сет, актерот Алек Болдвин ја уби директорката на фотографија и го рани режисерот

360 степени

ВИДЕО | Андоновиќ: Во бизарна филмска сцена убиена актерка од страна на својот колега – во реквизитерскиот пиштол имало вистински куршуми

Слободен Печат

Алек Болдвин скршен од болка, се појавија први фотографии од актерот по убиството на камерманката

Точка

Centar Денар Press24 MTM Скопје1 Тера Локално

Никој никогаш не смее да биде убиен со пиштол на филмска сет, твитна сестрата на починат актер

MTM - 22.10.2021

Семејството на Брендон Ли, актерот кој почина во 1993 година среде снимање филм, сподели емотивна порака на Твитер по вчерашниот трагичен инцидент кој ја потресе филмската индустрија. Роднините на Брендон Ли се огласија на Твитер во четвртокот во ...

Се огласи и семејството на Брендон Ли: Никој не треба да биде убиен на филмски сет

Бриф

Желбата за филмска автентичност ги прави смртоносни и реквизитите

Н.Македонија

Дедлајн: Болдвин не знаејќи пукал со вистински куршуми (ФОТО+ВИДЕО)

МКД

Болдвин не знаејќи пукал со вистински куршуми

Фокус

Како се случила несреќата во која актерот Болдвин уби колешка и рани режисер? Ова се првичните информации

Алсат-М

Алек Болдвин усмрти жена со реквизитен пиштол на снимање филм

Радио МОФ

iPortal Press24 Република Хитпортал Zoom Zoom

Режисерот кој беше ранет во инциденот на снимање, пуштен е од болница

Бриф - 22.10.2021

Режисерот Џоел Соуза бил пуштен од болница откако неговата состојба била стабилизирана. Тој беше ранет од актерот Алек Болдвин за време на снимањето на филмот „Rust“, пренесува „Мирор“. Водителката Кејт Гаравеј во емисијата „Добро утро Британија“ ...

Дали Алек Болдвин ќе оди во затвор поради случајното убиство на камерманката? Еве што вели законот

Точка

По случајното убиство на филмски сет – се огласи семејството на Брендон Ли, кој настрада на идентичен начин/ФОТО

Вечер Прес

Добра вест: Режисерот што Алек Болдвин го рани на сетот излезе од болница

Убавина и Здравје

Трагедија на снимање, актерот Алек Болдвин уби колешка и го рани режисерот!

Алсат-М

Глумецот Алек Болдвин уби жена и го рани режисерот за време на снимање

МКД

ВИДЕО | Актерот Алек Болдвин на филмски сет ја убил директорката на фотографија и го ранил режисерот

Слободен Печат

Курир +инфо Fashionel Курир Екран Таратур Хитпортал Нетпрес