TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пронајдена марихуана кај затвореник во Штип

Макфакс - 12.01.2019

Во попладневните часови во текот на вчершниот ден раководител на смена во КПД затвор Штип пријавил дека при извршен претрес на ќелија кај 28-годишниот Ц.М. од Кочани во полуотвореното одделение била пронајдена марихуана, инофмираат од полицијата.

Пронајдена марихуана кај затвореник во Штип

24Инфо - 12.01.2019

Во попладневните часови во текот на вчершниот ден раководител на смена во КПД затвор Штип пријавил дека при извршен претрес на ќелија кај 28-годишниот Ц.М. од Кочани во полуотвореното одделение била пронајдена марихуана, инофмираат од полицијата.