TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Престанале да водат љубов по 6 години брак – парот донел одлука која им ги променила животите

Пулс24 - 14.01.2018

Новинарката и сопственичка на веб-страна за водич низ Орландо, Кристен Маниери и нејзиниот сопруг Марко ја оживеале страста во бракот така што постигнале компромис со кој и двајцата со години се и повеќе од задоволни.

4 пози во сексот кои морате да ги пробате во 2018

Боза - 14.01.2018

Доколку сакате со партнерот еден со друг да се изненадите и малку да го зачините сексуалниот живот, ви предлагаме неколку пози со кои добро ќе се забавувате. Мост Легнете на грб и со стапалата потпрете се на подот.

Да, токму вечерва мора да имате секс. Погледнете зошто

Вечер - 13.01.2018

Да, вечерва треба да го направите тоа. За да имате секс со партнерот, најчесто не ви требаат причини, причината е постојана а вољата е повремена. Но, понекогаш сме толку преокупирани со други обврски што едноставно го забораваме или го занемаруваме ...

По ова се препознава жена која одамна немала секс

Вечер - 13.01.2018

И покрај тоа што мислевте дека жените без проблем се справуваат со недостатокот на секс, сепак реалноста е малку поинаква. Жените кои имаат нередовен и недоволен секс се препознаваат многу полесно.

4 причини зашто не треба да го прашувате партнерот за сексуалниот живот што го имал пред вас

Сваштарник - 13.01.2018

Голем број на луѓе во животот барем еднаш ќе се најдат во непријатна ситуација, кога со партнерот разговараат за сексуалните искуства пред тие да се запознаат. Доколку од некоја причина се открие бројката на сексуални партнери кои што партнерите ја ...

Колку треба да трае сексот за жената да ужива?

Sky - 13.01.2018

Истражувањата покажале дека сексот во просек трае помеѓу 5,5 и 7,5 минути, не вклучувајќи ја предиграта. Познато е дека предиграта е важен дел од сексот и од неа зависат постигнувањето оргазам и нивото на уживање.

Видео: Каква е реакцијата кај луѓето на директен повик за секс

Sky - 13.01.2018

Видео: Каква е реакцијата кај луѓето на директен повик за секс? Погледнете го експериментот во кој учествувале мажи и жени, а прашањето било многу едноставно: Дали сакаш да имаме секс? Дали е точна теоријата во која се тврди дека ако повикате 100 ...

Колку секс е премногу секс?

Боза - 13.01.2018

Не постои магичен број кој одредува колку често би требало да имате односи, но…. Ако имате доста често секс, можно е со тек на времето да почнете се помалку и помалкуд а уживате во него – тврди едно ново истражување направено на универзитетот ...

Како да ја претворите мисионерската поза во најдобриот секс што сте го имале?

Exclusive.mk - 13.01.2018

Мисионерската поза: Тоа е како сладолед од ванила - вкусна и одлична, класика - но луѓето сакаат да ја омаловажуваат. Кога ги прашавме момците што мислат за оваа поза пак, тие ни одговорија дека ја обожаваат бидејќи имаат шанса да воспостават поглед ...

Интимни исповеди на мажи: Зошто плаќам за секс?

Скопје24 - 12.01.2018

Тие сакаат да се релаксираат без осуди, критики и обврски за во иднината. Неколку мажи проговорија зошто плаќаат за секс. Плаќањето за секс е табу тема, но постои и во Македонија. И некако прави да се запрашате кои се тие мажи што одлучуваат да ...