TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови апсења заради марихуана во Гостивар

Gostivarpress.mk - 20.03.2019

Две лица вчеравечер бил приведени во Гостивар, заради марихуана. Секторот за внатрешни работи извести дека околу 21 часот, на улица „Живко Брајковски“ , биле лишени од слобода гостиварците С.Н. и И.М., двајцата на возарст од 32 години.

Кај Тетовец пронајден хероин

Скопје1 - 20.03.2019

На 19.03.2019 околу 10.30 часот на улица „Киро Ристевски-Дрнц“ во Тетово од слобода бил лишен И.А.(60) од Тетово. При преглед кај него полициски службеници пронашле и одзеле хероин. Тој бил задржан во Полициската станица Тетово, а по целосно ...

Уапсен е И.А.(52) од Гостивар. Полицијата го претресла и нашла хероин

Опсервер - 20.03.2019

На 18.03.2019 околу 20 часот на улица „Шуматовска“ во Гостивар од слобода бил лишен И.А.(52) од Гостивар. При преглед кај него полициски службеници пронашле хероин. И.А. бил задржан во Полициската станица Гостивар, а по целосно документирање на ...

Кај И.А.(60) од Тетово полицијата пронајде хероин

Опсервер - 21.03.2019

На 19.03.2019 околу 10.30 часот на улица „Киро Ристевски-Дрнц“ во Тетово од слобода бил лишен И.А.(60) од Тетово. При преглед кај него полициски службеници пронашле и одзеле хероин. Тој бил задржан во Полициската станица Тетово, а по целосно ...