TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожарот на Хвар е се уште активен, помошта ќе пристигне во утринските часови, изгореа десет хектари шума

Во Центар - 07.08.2022

Пожарот се уште не е ставен под контрола бидејќи се уште гори на западната страна. Пожарот што избувна рано попладнево на островот Хвар е се уште активен и според пожарникарите, изгореле десет хектари густа борова шума, а го одбележала несреќа во ...

Голем пожар на Хвар, еден човек го загуби животот/ВИДЕО

Вечер Прес - 07.08.2022

На островот Хвар во Хрватска беснеат два големи пожари. Денеска околу пладне изби пожар во боровата шума меѓу населбите Врбањ и Дол, а еден час подоцна огнената стихија ја зафати и областа околу местото Застрашиќ.

ГОЛЕМ ПОЖАР НА ОСТРОВОТ ХВАР Изгоре маж спасувајќи багер

+инфо - 07.08.2022

Во густа борова шума помеѓу населбите Врбањ и Дол на Хвар денеска во 12.45 часот избувнал пожар. Хрватските медиуми јавуваат дека маж загинал во пожар додека се обидувал да спаси имот од пожарот.

Едно лице го загуби животот во пожар кој неколку часа беснее на хрватскиот остров Хвар

360 степени - 07.08.2022

Багерист, во обид да го спаси неговото возило од огнените стихии, го загубил животот, објави хрватски „Јутарни лист“. Неговото тело било пронајдено во возилото, а потврда дека има човечки загуби пристигна и од сплитската полициска управа.

(Видео) Пожар во Хвар, едно лице загина

Макфакс - 07.08.2022

Околу 12:45 часот избувнал пожар во густа борова шума помеѓу населбите Врбањ и Дол на Хвар. На терен излегле пожарникари од доброволното противпожарно друштво Јелса, Стари Град и Хвар. Како што јави Далмација Данас, маж загинал во пожар додека се ...

Голем пожар на хрватскиот остров Хвар

360 степени - 07.08.2022

Денес, околу 13 часот избувнал голем пожар во густа борова шума меѓу Врбањ и Дол на островот Хвар во Хрватска. Во 13.40 часот, пожар избувнал и кај Застражишќе, а пожарникарите побарале помош од канадери кои пристигнале и учествуваат во гасењето.

(ВИДЕО) Голем пожар на Хвар, загина човек

А1 On - 07.08.2022

Околу 12.45 часот избувнал пожар во густа борова шума помеѓу населбите Врбањ и Дол на Хвар. На терен излегле пожарникари од доброволните противпожарни друштва. Во пожарот загинал човек кој се обидел да си го спаси имотот.

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО ХВАР! Маж загина, пожарникарите се борат со огнените јазици (Видео)

Фактор - 07.08.2022

Пред 13 часот на Хвар кај населбата Дол избувнал пожар, на лице место излегле пожарникари од ДВД Јелса, Стари Град и Хвар, а биле подигнати три кантари. Пожарникарите побарале помош и од авиони за гаснење пожари кои пристигнале на терен и ...

Гори на островот Хвар: Едно лице загина во пожарите во Хрватска

Слободен Печат - 07.08.2022

Денес, околу 13 часот избувнал голем пожар во густа борова шума меѓу Врбањ и Дол на островот Хвар во Хрватска, јавуваат регионалните медиуми. Според новинските извештаи во 13.40 часот, пожар избувнал и кај Застражишќе, а пожарникарите побарале помош ...

Во пожар на Хвар загина едно лице

24Инфо - 07.08.2022

Околу 12:45 часот избувнал пожар во густа борова шума помеѓу населбите Врбањ и Дол на Хвар. На терен излегле пожарникари од доброволното противпожарно друштво Јелса, Стари Град и Хвар. Како што јави Далмација Данас, маж загинал во пожар додека се ...

Голем пожар во Хвар! Загина маж, пожарникарите се борат со огнените јазици (ВИДЕО)

Нетпрес - 07.08.2022

Пред 13 часот на Хвар кај населбата Дол избувнал пожар, на лице место излегле пожарникари од ДВД Јелса, Стари Град и Хвар, а биле подигнати три кантари. Пожарникарите побарале помош и од авиони за гаснење пожари кои пристигнале на терен и ...

(ВИДЕО)Голем пожар го зафати Хвар – пожарникарите се борат со огнените јазици

Скопје24 - 07.08.2022

Пред 13 часот на Хвар кај населбата Дол избувнал пожар, на лице место излегле пожарникари од ДВД Јелса, Стари Град и Хвар, а биле подигнати три кантари. Пожарникарите побарале помош и од авиони за гаснење пожари кои пристигнале на терен и ...

(Видео) Пожар на Хвар, едно лице загина

Точка - 07.08.2022

Околу 12:45 часот избувнал пожар во густа борова шума помеѓу населбите Врбањ и Дол на Хвар. На терен излегле пожарникари од доброволното противпожарно друштво Јелса, Стари Град и Хвар. Како што јави Далмација Данас, маж загинал во пожар додека се ...

Пожар во Хвар, едно лице загина

Фокус - 07.08.2022

Околу 12:45 часот избувнал пожар во густа борова шума помеѓу населбите Врбањ и Дол на Хвар. На терен излегле пожарникари од доброволното противпожарно друштво Јелса, Стари Град и Хвар. Добивај вести на вибер Како што јави Далмација Данас, маж ...