TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Атина и американскиот амбасадор во Грција задоволни од посетата на Мицотакис на Вашингтон

Телма - 14.01.2020

Една седмица по посетата на премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис на Вашингтон и средбата со американскиот претседател Доналд Трамп, официјална Атина е задоволна од исходот, а со позитивна оценка е и амбасадорот на САД во Грција, јави дописничката ...

Демарш од Иран до Грција за ставот на Мицотакис за убиството на Сулејмани

Опсервер - 13.01.2020

Ставот на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис изнесен минатата седмица во САД, говорејќи на Atlantic Council, како што објавија грчките медиуми, дека Грција ја поддржува американската одлука за убиството на Касим Сулејмани, била причината Иран со ...

Дендиас: Однесувањето на Турција е контрапродуктивно и ја турка кон изолација

Локално - 13.01.2020

Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Дендиас ги критикуваше активностите на Турција во Црното Море и Источниот Медитеран, велејќи дека тоа ја води Анкара во меѓународна изолација, објави весникот „Катимерини“.

Дендијас: Дијалог и отворен канал на комуникација со Турција

Република - 13.01.2020

Грција на билатерално ниво со Турција секогаш одржува отворени канали за комуникација, вели министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендијас во интервјуто за грчкиот весник „Прото тема” во однос на грчко – турските односи.

Дендиас: Дијалог и отворен канал на комуникација со Турција

А1 On - 13.01.2020

Грција на билатерално ниво со Турција секогаш одржува отворени канали за комуникација, вели министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендиас во интервјуто за грчкиот весник „Прото тема“ во однос на грчко – турските односи.

Дендиас: Дијалог и отворен канал на комуникација со Турција

Нетпрес - 13.01.2020

Грција на билатерално ниво со Турција секогаш одржува отворени канали за комуникација, вели министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендиас во интервјуто за грчкиот весник „Прото тема“ во однос на грчко – турските односи.

Дендиас: Дијалог и отворен канал на комуникација со Турција

MakPress - 13.01.2020

Грција на билатерално ниво со Турција секогаш одржува отворени канали за комуникација, вели министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендиас во интервјуто за грчкиот весник „Прото тема“ во однос на грчко – турските односи.

Демарш од Иран до Грција за ставот на Мицотакис за убиството на Сулејмани

Локално - 13.01.2020

Ставот на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис изнесен минатата седмица во САД, говорејќи на Atlantic Council, како што објавија грчките медиуми, дека Грција ја поддржува американската одлука за убиството на Касим Сулејмани, била причината Иран со ...

Демарш од Иран до Грција за ставот на Мицотакис за убиството на Сулејмани

24Инфо - 13.01.2020

Ставот на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис изнесен минатата седмица во САД, говорејќи на Atlantic Council, како што објавија грчките медиуми, дека Грција ја поддржува американската одлука за убиството на Касим Сулејмани, била причината Иран со ...

Демарш од Иран до Грција за ставот на Мицотакис за убиството на Сулејмани

ТВ21 - 13.01.2020

Ставот на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис изнесен минатата седмица во САД, говорејќи на Atlantic Council, како што објавија грчките медиуми, дека Грција ја поддржува американската одлука за убиството на Касим Сулејмани, била причината Иран со ...

Иран со демарш до Грција за поддржување на одлуката на САД за убиството на Сулејмани

Слободен Печат - 13.01.2020

Министерот за надворешни работи на Грција, рече дека до грчката амбасада во Иран бил доставен демарш, а шефот на иранската дипломатија Џавад Зариф побарал телефонски да разговара со него. Ставот на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис изнесен минатата ...

Демарш од Иран до Грција за ставот на Мицотакис за убиството на Сулејмани

MakPress - 13.01.2020

Ставот на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис изнесен минатата седмица во САД, говорејќи на Atlantic Council, како што објавија грчките медиуми, дека Грција ја поддржува американската одлука за убиството на Касим Сулејмани, била причината Иран со ...

Атина задоволна: Направивме фантастичен напредок во американско–грчките одбранбени односи

Слободен Печат - 14.01.2020

На денешниот редовен брифинг со новинарите, заменикот министер под премиерот и владин портпарол Стелиос Пецас, коментирајќи го патувањето во САД рече дека премиерот и владата се целосно задоволни од посетата на грчката делегација на Вашингтон.

Официјална Атина и американскиот амбасадор во Грција задоволни од посетата на Мицотакис на Вашингтон

А1 On - 14.01.2020

Една седмица по посетата на премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис на Вашингтон и средбата со американскиот претседател Доналд Трамп, официјална Атина е задоволна од исходот, а со позитивна оценка е и амбасадорот на САД во Грција.

Официјална Атина и американскиот амбасадор во Грција задоволни од посетата на Мицотакис на Вашингтон

Либертас - 14.01.2020

Една седмица по посетата на премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис на Вашингтон и средбата со американскиот претседател Доналд Трамп, официјална Атина е задоволна од исходот, а со позитивна оценка е и амбасадорот на САД во Грција, јави дописничката ...

Официјална Атина и американскиот амбасадор во Грција задоволни од посетата на Мицотакис на Вашингтон

24Инфо - 14.01.2020

Една седмица по посетата на премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис на Вашингтон и средбата со американскиот претседател Доналд Трамп, официјална Атина е задоволна од исходот, а со позитивна оценка е и амбасадорот на САД во Грција, јави дописничката ...

Официјална Атина и американскиот амбасадор во Грција задоволни од посетата на Мицотакис на Вашингтон

Опсервер - 14.01.2020

Една седмица по посетата на премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис на Вашингтон и средбата со американскиот претседател Доналд Трамп, официјална Атина е задоволна од исходот, а со позитивна оценка е и амбасадорот на САД во Грција, јави дописничката ...

Официјална Атина и американскиот амбасадор во Грција задоволни од посетата на Мицотакис на Вашингтон

Сител - 14.01.2020

Една седмица по посетата на премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис на Вашингтон и средбата со американскиот претседател Доналд Трамп, официјална Атина е задоволна од исходот, а со позитивна оценка е и амбасадорот на САД во Грција, јави дописничката ...

Официјална Атина и американскиот амбасадор во Грција задоволни од посетата на Мицотакис на Вашингтон

4NEWS - 15.01.2020

Една седмица по посетата на премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис на Вашингтон и средбата со американскиот претседател Доналд Трамп, официјална Атина е задоволна од исходот, а со позитивна оценка е и амбасадорот на САД во Грција, јави дописничката ...