TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зошто нема попуст од „Пуцко петрол“ за дизелот за ЈСП Скопје – прашање до Арсовска

360 степени - 09.12.2022

Договорот склучен на 25 октомври годинава со „Пуцко петрол“ за набавка на дизел гориво за автобусите на ЈСП не вклучува рабат или намалување на цената по литар гориво како во претходниот договор од 2020 година кога „Пуцко петрол“ се согласил за ...

„Пуцко“ ќе наплати 2 милиони евра за неизградена бензиска во Карпош!

Фокус - 09.12.2022

Скопскиот апелациски суд делумно ја потврди првостепената пресуда на граѓанскиот суд во корист на нафтената компанија „Пуцко Петрол“, која ги тужеше државата и Општина Карпош поради тоа што купила земјиште со намена за изградба на бензиска станица, ...

„Пуцко петрол“ ќе добие два и пол милиони евра за неизградената бензинска кај СРЦ „Борис Трајковски“

Слободен Печат - 09.12.2022

Скопска Апелација делумно ја потврдила првостепената пресуда на Граѓанскиот суд во корист на нафтената компанија „Пуцко Петрол“ против државата и Општина Карпош, објави „ Фокус “. Компанијата, која е во сопственост на семејството на пратеникот на ...

Арсовска појасни зошто нема попуст од „Пуцко петрол“ за дизелот за ЈСП Скопје

Press24 - 09.12.2022

Македонија е во енегретска криза која ја немало претходниот пат кога се правела јавна набавка за евродизел за ЈСП Скопје. Ова во емисијата „360 степени“ го изјави градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, прашана зошто договорот склучен на ...