TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анѓушев ќе ги смирува работниците на „Еурокомпозит“

Алфа - 14.02.2018

Работниците на утринскиот протест во Прилеп рекоа дека не отстапуваат од барањата, компанијата да започне да исплаќа бруто- плата и да се надоместат заостанатите придонеси од јуни 2012 година до денес.

Вработените во „Еурокомпозит“ на разговори со Анѓушев

Либертас - 14.02.2018

Синдикатот на прилепски „Еурокомпозит“, заедно со раководството на фирмата, претставници на гранковиот синдикат СИЕР, денеска попладне треба да се сретнат со вицепремиерот Кочо Анѓушев, најавија вработените кои претпладнето го продолжија протестот ...

Еурокомпозит и денеска излегоа на штрајк: “Директорите ниту идат на работа, ниту преговараат?!” (ВИДЕО)

Маркукуле - 13.02.2018

Вработените во прилепскиот загубар Еурокомпозит АД 11 Октомври и денеска излегоа на штрајк во центарот на градот. Откако вчера го блокираа патниот правец Прилеп-Градско, денеска вработените предводени од синдикалната организација го блокираа ...

Продолжуваат протестите на вработените од „Еурокомпозит“

+инфо - 13.02.2018

Според Роберт Богданоски, преседател на синдикалната организација, работниците ги продолжуваат протестите и бараат средба со претставници од владата. Вработените во прилепската компанија „Еурокомпозит“ денеска ги продолжија протестите во центарот на ...

Ќе завршат ли протестите на работниците во „Еурокомпозит“ по средбата со Кочо Анѓушев?

Фактор - 14.02.2018

Се огласи владата по еднонеделниот протест на вработените во „Еурокомпозит“. Претставниците од синдикатот и менаџерите на компанијата ќе разговараат со вицепремиерот Кочо Анѓушев за да најдат начин како да се реши големиот проблем со компанијата.

Продолжува протестот на „Еурокомпозит“ – денеска средба и со вицепремиерот Анѓушев

Шеталиште - 14.02.2018

Синдикатот на прилепскиот синдикатот на прилепски „Еурокомпозит“, заедно со раководството на фирмата, претставници на гранковиот синдикат СИЕР, денеска попладне треба да се сретнат со вицепремиерот Кочо Анѓушев, најавија вработените кои претпладнето ...

Вработените во „Еурокомпозит“ со блокада на патот Прилеп-Градско бараат исплата на заостанатите плати и придонеси

Канал 77 - 12.02.2018

Вработените во прилепскиот загубар „Еурокомпозит“, кој е фирма во целосна државна сопственост, кои една недела штрајкуваат, денес ги реализираа најавите за радикализирање на нивното незадоволство со едночасовна блокада на магистралниот пат Прилеп- ...

Претседателот на синдикатот на Еурокомпозит Богданоски:”Директорот не советува да работиме за плата од 5000 ден, а ...

Маркукуле - 12.02.2018

Вработените во прилепската компанија Еурокомпозит АД 11 Октомври денеска го продолжија штрајкот и го блокираа патниот правец Прилеп-Градско. Тие ја бараат ветената исплата на околу 14 плати, придонеси од јули 2012 година и целосната плата за 2018 ...

Вработените од „Еурокомпозит“ продолжуваат со протести

Либертас - 13.02.2018

Вработените во прилепската компанија „Еурокомпозит“ денеска ги продолжија протестите во центарот на Прилеп пред споменикот „Карпалак“. Покрај основните барања за исплата на бруто плата и на заостанатите плати и придонеси од 2012 година, бараат и ...

Вработените од „Еурокомпозит“ продолжуваат со протести

Телма - 13.02.2018

Вработените во прилепската компанија „Еурокомпозит“ денеска ги продолжија протестите во центарот на Прилеп пред споменикот „Карпалак“. Покрај основните барања за исплата на бруто плата и на заостанатите плати и придонеси од 2012 година, бараат и ...

Вработените во „Еурокомпозит“ продолжуваат со протести

Фактор - 13.02.2018

Вработените во „Еурокомпозит“ продолжуваат со протести во центарот на Прилеп, пред споменикот „Карпалак“. Имаат низа барања кои очекуваат да бидат исполнети: исплата на бруто плата и заостанатите плати и придонеси од 2012, како и оставка на ...